Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig "okosodunk"?

Meddig "okosodunk"?

Figyelt kérdés

Az évek múlásával egyre okosabb lettem, úgy értem jobban rájövök a logikai összefüggésekre. Ez a folyamat örökké tart, vagy az idő múlásával már csak a lexikális tudásom lesz nagyobb?

19 éves vagyok egyébként.



2012. jún. 14. 01:20
 1/8 Theorba ***** válasza:
100%

Nem.

Nekem is rettenetesen tágul még a fejem, mert nem vesztettem el az érdeklődésemet.

Sőt! Most éli reneszánszát az agyam. (60F)

2012. jún. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 medve5 ***** válasza:

Az emberi agy befogadó képessége(tisztelet a kivételnek) gyakorlatilag korlátlan.

Remélem egyszer eléred azt a szintet,amikor rájössz,hogy mennyire keveset tudsz.

A logika az a fejleszthető tudások közé tartozik.

Használd az agyad minél többet...

2012. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sztem mindenkinek van egy határa, értelmi szintje, ami nagyjából fix, a lexikális tudás meg határtalanul bővíthető
2012. jún. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt már én is megfigyeltem, de nem tudom meddig tart egy ilyen folyamat.

Viszont az tuti, hogy így 3 évvel az egyetem befejezése után már nem tudok úgy besegg.elni dolgokat mint azelőtt. Totál elszoktam a tanulástól, pedig most kéne, és csak szenvedek, alig jegyzek meg valamit abból amit olvasok, pedig régen pikk pakk beszippantotta az agyam. :-(


Logika ide vagy oda, ha amiben nincs logika azzal bajban vagyok.

2012. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Theorba ***** válasza:
100%

A zsenge búza fennhorja a kalászát, az érett pedig lehajtja.


Archimedes (?) (pontatlanul): "Minél öregebb vagyok, annál jobban látom, hogy mennyire hiányos is a tudásom."

2012. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Theorba ***** válasza:
87%

Kiegészítés:


A teremtő igen kegyes volt a teremtményeihez, mikor az észt osztotta.

Még senkit sem láttunk, aki arra panaszkodott volna, hogy kevés jutott neki...

(Néhány kivételtől eltekintve persze, mint pl. jómagam is.)

2012. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy „Theorba“ is mondja, mindig tudsz fejlődni, csak sajnos az ellenkező példákból túl sok van és hajlamosak vagyunk önkéntelenül is ezekhez igazodni, mert ez kialakít bennük egy negatív előítéletet, ami aztán eluralkodik rajtunk. Vegyél inkább példát Richard Feynmanról.


Richard Feynman Nobel-díjas fizikusnak csak 125-es IQ-je volt eredetileg. Mégis zseniális feladatmegoldó készséget fejlesztett ki magának:


[link]


Idézek belőle:


"Egyik életrajzírója szerint Feynman egy iskolai intelligenciateszten csupán a 125-ös értéket érte el, ami magas ugyan, de nem kiugróan."


Lényege a módszerének az volt, hogy megtanult teljesen "gátlástalanul" gondolkozni. Ugyanis a gátlástalanságnak is megvan a maga pozitív szerepe, de nem a magatartásban, hanem a gondolkodásban van a helye. Itt föl szabad rúgni minden előítéletet, szembe szabad szállni akár még a saját meggyőződésünkkel is. Na ezt fejlesztette tökélyre Richard Feynman.

2012. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, nagyon érdekeseket írsz. Ezek szerint nagyon sok mindent tudnék kezdeni a 136-os IQ-mmal! Én is mindig úgy gondolkozom, hogy nem "ütközöm falakba", mert van, hogy valami lehetetlennek tűnik de aztán továbbgondolva mégis rá lehet jönni, hogy nem is olyan hülyeség.

Na végre motiválva érzem magam! :D Köszönöm!

2012. jún. 15. 21:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!