Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni azon ha utálok férfinak lenni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy átoperáltatnám magam meg ilyenek (soha nem tennék ilyet)

Egyszerűen úgy érzem hogy rossz testbe születtem

eléggé zavar hogy sokan megkérdezik tőlem hogy meleg vagyok e (egyébként nem) , meg gyerekkoromban is iskolában és itthon sokat mondták hogy ne viselkedjek már úgy mint egy lány


2011. márc. 2. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

miért utálsz férfi lenni?

én nő utálok lenni


a férfiaknak gyorsabb az anyagcseréjük, nem híznak el gyorsan, nem kell sminkelni meg ilyen hülyeségeket, nincs narancsbőr probléma (nem annyira általános), sokkal kevesebb esélyük van nemi betegségre, ők kezdeményezhetnek, nem kell szépnek lenniük, anélkül is lehet gyerekük hogy terhesek lennének és szülnének (hízás, striák, lógó mellek, stb)

nem kell kenegentiük magukat, nem ráncosodnak annyira, és ha mégis, az sem ciki, nem kell gyantázni

és még sorolhatnám

utálok nő lenni

én is úgy érzem rossz testbe születtem

2011. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem csak a hagyományos férfiszerepek nem tetszenek.

De megnyugtatlak: Nekem se! :D Egy ideig én is így voltam, de később megváltoztam. Azóta nem rabszolgát akarok magam mellé, hanem egy egyenértékű társat.


Aki nem szeret nő lenni: a férfilét hátrányai:

- kopaszodás

- több genetikai betegség

- herék kívül vannak

- durvább testszőrzet

- hülye szokások, amik nélkül nem férfi a férfi (erőszakosság, sörözés...)

2011. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jól van, beismerem, hogy a férfi létnek is vannak hátrányai, de a nőknek szerintem több :(
2011. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gender (társadalmi nem) és a sex (biológiai nem) nem ugyanaz. A gendert mindenki maga alkotja meg, azzal ahogy viselkedik, öltözik, kommunikál... Olyanra formálod amilyennek érzed magad.


A te dolgod eldönteni hogy mit csinálsz a testeddel, a biológiai nemed az-e ami zavar vagy a társadalmi. Mindkettőt meg lehet változtatni, vagy legalábbis formálni.

Lehet valaki műtét nélkül is genderqueer, nincsen semmiféle megkötés hogy ki mikortól és milyen fizikális testtel kell rendelkezni ehhez. Vannak emberek, akik nem férfiak se nem nők. Akár csecsemőkortól akár felnőttkortól. Ezt úgy hívják, hogy agender. Több tízezrek élnek ilyen identitással világ szerte.


Nem kell semmi olyannak lenned, ami nem akarsz lenni.

2011. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hm ezt még így nem hallottam , köszi utolsó
2011. márc. 6. 17:00
 6/6 anonim válasza:
Én szivesen cserélnek veled .én nőnek gyulolok lenni
2022. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!