Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem ma felírt 20...

A pszichiáterem ma felírt 20 mg Paroxat és 0,25 xanax gyógyszereket. Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Évek óta szorongok, de most jutottam el addig kb fél éve, hogy már befolyásolja nagyban az életem is. Diák vagyok, 20 éves, napi szorongásos rohamok gyötörnek, homályos látás, nem hallok, nem merek senkire nézni, hőhullámaim vannak, valószínűleg ettől lett szívritmus zavarom is, ami kb fel eve jelent meg.


Társaságban nem merek lenni, nem merek emberekre nézni, rettegek tőlük és félek, mert ez az egész már arra is kihat, hogy hogy teljesítek. Emiatt buktam már 2 diákmunkát is, mert rosszul voltam munka közben és nem tudtam teljesíteni es hamarosan gyakorlatra megyek, amitől rettegek. Ezért is gondoltam,hogy gyógyszeres segítséget kérek, mert néhanyszor már jutottam xanaxhoz és segítettek abban, hogy a tüneteim ideig óráig eltűnjenek.


Ma a doktor, első találkozás után azt mondta, hogy erős depressziós tüneteket mutatok és nem fogjuk hagyni, hogy a szorongásom eddig elfajuljon és felírta a gyógyszereket. Azt mondta holnap reggel kezdhetek is egy fél paroxannal és 1 xanaxal, 2 hét mulva kontroll. Azt mondta a xanaxot elhagyhatom nemsokára de a paroxan az 2 éves kúra.


Vélemények, tapasztalatok? Sajnos nem tudok kitől tanácsot kérni, mert a közvetlen környezetem emiatt elítélne, ha tudná. Eléggé félek es csak teljes életet akarok élni valahogy. Egyébként sportolás téren elkezdtem edzeni, szoktam a szabadban lenni, emberek közé menni, gyógynövényes kapszulákat szedtem, de nem segítettek.



máj. 9. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

20 éves koromban kezdődtek nekem is a szorongásaim, pánikrohamaim is voltak. Szedtem xanaxot is 0,25 mg-osat. Elhagytam, aztán mentem pszichiáterhez aki generalizált szorongásos szindrómát diagnosztizált nálam, és scippát írt fel, 10 mg-osat. Nekem amúgy nem használt a scippa le is tettem magamtól.

Figyelj, az orvosod tudja mit kell ilyenkor tennie, ehhez sokat nem tudok hozzá fűzni. Bízom benne, hogy azért írt fel kettő féle gyógyszert is mert törődik veled. Az enyém annyira nem foglalkozott velem, pedig magán orvos volt. Hátha eredményes lesz az a paroxan 2 éves kúra. Jobbulást kívánok!

máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
54%
Teljesen mindegy mi mit szólunk hozzá, dilettánsak vagyunk.
máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Ezek adtak vissza 31 tonkrement ev utan az eletemet 2004-ben.
máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mad Max2 ***** válasza:
20%
Szerintem hallgass az orvosra.
máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
A paroxat jó gyógyszer,de teljesen le fogja nyomni a libidódat. 20 évesnek brintellixet kéne írnia,azzal lehet szexelni.
máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem már elegem van abbol, hogy ennyi a libidóm (23n) akkor a paroxat segítene?😭
máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen az orvosra hallgatok, de kicsit jó utánajárni mindennek. Amúgyis meg sem próbálom akkor sosem tudom meg, hogy beválik-e. :) kell egy kis bátoritás azért vagy nem is tudom hogy érzek.


Nekem a libidóm nem számít, mert sosem volt nagy és szingli is vagyok. Lány vagyok egyébként és párt sem szeretnék az elkövetkezendő 1-2 évre amíg szedem a gyógyszert, mert majdnem lett 1, de csak tönkre vágta azt, amit eddig felépítettem magamban, inkább magamra koncentrálok.

máj. 9. 23:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ahogy az 1-esnek, a paroxat meg volt valami mas SSRI nem hatott, de azok mar idejetmultak. Azota rengeteg uj gyogyszer jott be. Ezert lehet sok kozul valasztani, ha csak SSRI-k leteznenek, akkor csak azokat irnak fel. Moclobemide, venlafaxine, duloxetine, lamotrigine, xanax (ez egy nyugtato is, nyugaton elismert antidepresszanskent is), MAOI (csak itthon nem elerhetoek annyira..), mirtazapine, mirzaten, tianeptine lehet meg sorolni. persze valakinek az SSRI-kell es az eleg, de az ritka ha monoterapia. SSRI melle szoktak valamit adni, meg a betegsegtol is fugg. vannak amiknek pl nincs libido mellekhatasa, 2 - 3 het es hozzaszokik a szervezet, lehet kellemetlen, de melyiknek nem, oszinten? Vannak olyanok is amik nem hatnak a libidora sem, es nem is hizol el, tianeptine peldaul vagy duloxetine, venlafaxine. Na mindegy a lista eleg hosszu.
máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
2 napja szedem és az első nap reggel felváltva voltam nyugodt és stresszes, aztán nagyon felszabadult voltam, mosolyogtam, annyira felszabadultam egy ponton hogy mindenen is nevettem amit nem nagyon szoktam csinálni, bepörögtem. Introvertáltként full extrovertáltnak éreztem magam és vágytam a társaságra, de aztán nagyon lefáradtam és fájt a fejem egészem estig. Ma bevettem és felszabadultnak érzem magam, nem aggaszt semmi, minimális a fejfájás de néha olyan, mintha hallucinálnék. Meg mintha homalyosan látnák és akarhogy nézem magam a tükörbe vagy nem ismerem fel magam vagy mintha csak odaképzelném magam. Ez normális amíg hosszászokok?
máj. 11. 10:08
 10/15 anonim ***** válasza:
SSRI-ket bipolarisnak nem szoktak felirni mert a maniat gyakoribba teszi vagy felerositi. Lehet akar bipol I/II/III, minel kiseb a romai szam, annal "enyhebb" a tunet. Ezert nem szoktak ilyeneket felirni max adjunkt gyogyszerrel, de nem xanaxal, hanem valamilyen antipszichotikummal vagy un. hangulatstabilizalokkal (amik nagy resze igazabol antiepileptikumok: lamotrigine, rivotril).
máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!