Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van,hogy az öngyilkosság a...

Van,hogy az öngyilkosság a helyes döntés?!

Figyelt kérdés
Azt érzem már nagyon erősen izmosan magamban.

máj. 7. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Van

Bárcsak könnyebb lenne megtenni

máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Isten szerint sosincs ilyen. A Biblia szerint minden öngyílkos apokolra jut, mert isten tervével szembeszegül. Ha annyira rossz a helyzet, akkor is türni kell és gürcölni, hogy életbe maradj. Nem szabad véget vetni az életnek. Majd eljön amikor az Úr rendelte
máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A vallási témát félre dobva, szerintem sosem helyes döntés. Egyedül azt tudom elfogadni, mikor valaki már olyan okból követi el, amely betegségből eredő fájdalomtól kíván megszabadulni, amely nem gyógyítható. Értelemszerűen egy vasárnap esti fogfájás miatt nem életszerű véget vetni az életnek.


Szerintem mindenből van kiút, akár egyedül vagy akár valakivel. Elhiszem, hogy valami nehéz vagy éppen üresség van az életben, de akkor sem megoldás. Mindenki tud valamit adni a világnak amitől jobb lesz. Nem kell hozzá szuperhősnek lenni, a hétköznapi emberek is tudnak hősök lenni. Legyél csak az aki mindig segít a rászorulóknak és máris te leszel a hősük.


De persze nem tudom milyen helyzetbe vagy, de kívánom, hogy jobb legyen és lásd be, hogy nem megoldás az élet kioltása. Sok sikert az életbe, pajtás.

máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
54%

2. a bibliában nem írnak arról, hogy az öngyilkosok pokolra kerülnek. Ez az egyház magyarázata, ami nem közvetlenül a biblia szövegére épül. Ettől függetenül az egyháznak ez a hivatalos álláspontja.


Kérdező, az öngyilkosság sohasem a helyes döntés. Legfeljebb a könnyebb választás. Van, amikor könnyebb meghalni, mint tovább élni az adott pillanatban, de ettől ez még nem lesz megfelelő döntés, vagy megoldás.

máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A Biblia nem ír ilyet, aszerint a halállal megváltod a váltságdíjat, nem tesz különbséget a halál okai között, pokol meg nem is létezhet, hiszen ezt az ördögi rendszert akarja Isten megszüntetni a földön is. A kérdésre azt tudom válaszolni, hogy én sosem látom ezt megoldásnak. Persze értem én, ha valaki nagyon padlón van, de segítséget kaphat, sok módja van. Egyébként meg szerintem ezt nagyon nehéz is lenne megtenni.
máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az emberek 80 százalékának az lenne a helyes döntés.


Valljuk be az életet csak úgy lehet élvezni ha szép vagy egészséges és van pénzed. Na most ez mennyire kevés embernek adatott meg folyamatosan a történelem során?


Még ha nem is vagy afrikai éhező, akár egy magyar totál átlagos életet, átlagos külsővel, panelban, havi 350k fizetéssel hogy lehet élvezni mikor látod hogy más gyönyörű es Monacóban van épp?

Na ugye

máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Ritka esetekben igen, jobb döntés pl: Teleki Pál vagy Budd Dwyer esetében, de ha valaki egy huzamosabb ideig lehangolt azért nem érdemes öngyilkosságot elkövetni, vagy egyéb okok miatt pl: magány.
máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem voltak öngyilkossági kísérleteim, de azért a 6-os sem normális. 350 ezres fizetéssel egy panellakásban élni rohadtul nem ok az öngyilkosságra. Nekem ennél azért sokkal súlyosabb gondjaim voltak, és most, amikor épp egy tárolóban lakom, de van 300 ezer ft fizetésem, szinte boldog vagyok...
máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Fél karom eladnám 350k fizuért. Saját panel lakásért a fél lábamat is... F***omat se érdekli Monaco.
máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

8 9


Ja igen tehát mások vagyunk

Amíg van aki beleszületik a milliárdokba, vagy akár csak a milliókba, addig én ezt kvára igazságtalannak fogom érezni


Nektek lehet hogy elég a szar átlag élet, nekem nem

máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!