Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Engem miért nem lenyugtat,...

Engem miért nem lenyugtat, hanem elálmosít a Xanax?

Figyelt kérdés
máj. 6. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Betegtájékoztató olvasását javasolnám.
máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvastam. De régebben feldobta a hangulatom ha bevettem, most meg csak álmos leszek tőle.
máj. 6. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

betegtajekoztatot dobd ki, orvosra halgass. a beteg.taj. csak jogi forum hogy vedje a forgalmazot/gyartot. olanzapine-ra ra is irjak hirtelen szivhalal pl. es mennyi embernek irjak fel? Millionak. A Xanax az szorongasoldo, ha nincs szorongasod lehet elfaradtsz, mert megszunik, egyebkent sincs "altato" hatasa. Ez nem altato ez szorongasoldo az mas. Ez nem zolpidem meg ilyen.


Dokim is mondta (neurologus pszicihater addiktologus es pszichoterapeuta 65 eves) hogy dobjam ki vagy ne olvassam el. Nem olvasom el soha azonal megy a kukaba. Felirom a doki mit mond es kesz. Ha van valami felhivom vagy surgossegi. Nem ott fogsz meghallni. Egyebkent most hulyeseg meg vicceskedes nelkul, gyogyszeresz ismeros is ezt mondta.


Erre a hires lamotrigine felpumpalas gyorsan helyett mi 200mg-al kezdtunk es 400ra akart felvinni ami masok szerint a "max" dozis. En lamictalt szedek nem lamolepet, a Lamictal oldalan 800mg a max. fura. De az mar epilepszia szint, a 600mg a bipolarisoknak meg a 700 korul. Persze steven johnsons szindroma meg lehet sorolni de emlekem szerint 00.1:100 azoknak a kialakulasa. Igen van viszketes, kitues de elmulnak 3 - 4 het alatt. Annyi, hogy marad egy kis tenyleg enyhe emlekezet kieses meg szedules ugy 2 - 3 oran at, utana elmulik es tenlyeg minimalis ha mar hozzaszokott a szervezet.


A lamolepen meg max 400mg van. a lamolep 30db, a Lamictal 42db es ugyanaz a hatoanyag ugyanaz az ara emelt tamogatassal. Nincs ertelme, sot hatranya va lamolepet venni, nics is igazi szakirodalom rola mert magyar termek, a Lamictal meg az eredeti termek es gyogyszer, rengeteg szakirodalom van rola, kulon oldala is van. egy brit termek egyebkent

máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Xanaxra meg 1 - 2 het es nem leszel almos, de a hatasa megmarad, csak sokan az elso alkalmat akarjak visszakapni, es ez a bajuk. A panikosok is ezt szedik evek ota. Hozza fog szokni a szervezeted akar 1 honap alatt is, de a hatas megmarad.
máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as! Ha nem szorongtam vagy nem volt pànikrohamom akkor is jó kedvet csinált még tavaly is. Most meg beveszem és fél óra múlva alig bírok fent lenni olyan álmos leszek.
máj. 6. 10:13
 6/9 A kérdező kommentje:
4! Pànikroham miatt szedem.
máj. 6. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Jol teszed, szedd tovabb. Akkor szokott "euforikus" allapot lenni ha nincs semmi baja az embernek es legeloszor veszi be, vagy sok ido telik el.


Semmi extra nincs ebben. En peldaul 8mg rivotrilt szedek, egy kicsit leszek almos de semmi extra, abbol 20mg a max, de mehetsz afole is epilepszia eseten (az egy antiepileptikum kozhiedelem ellenere nem szorongasoldo vagy altato).


Hozza fog szokni a szervezeted, ha nem akkor ott rengeteg lehetoseg. antidepresszansok mini dozisban, antipszichotikumok is, hydroxizine plane kis adagban ez a legkiemeletesebb szinte. De ha ennyire nagy gond akkor szolj az orvosnak?Esetleg csokkentitek a mennyiseget, hogy hasson is meg ne is farasszon annyira.


Bar ilyenrol nem hallottam, hogy allandoan szedi valaki; nem is irtad, sot az ellenkezojet "nem szorongtam nem volt panikrohamom jo kedvet csinalt"/ "regebben feldobta a hangulatom, "most meg beveszem es alig birok fent lenni" akkor gondolom szunet volt. Ha tobb honapig ne adj isten 1 evig nem szeded, kb. vissza allsz az eredeti helyzetbe, 2 - 4 hetig szedd es elmulik, ezt tudom mondani. Ha nem menj pszichiaterhez. De en mar ketelkedem, hogy lehet panikos vagy de ki is hasznalod szavaidbol kiveve. Csak ne ulj hattal a lora. Van meg lorazepam is az is hasonlo egyebkent.


De a dokidra bizd. csak azt ne mondd, hogy a laikus haziorvos irja fel...

máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pánikbeteg vagyok igen, és felváltva szedtem eddig a 16 év alatt Frontint, Rivotrilt, Xanaxot.
máj. 6. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Mind a harom mashogy hat, foleg az elso, az utolso ketto hasonloan de nem egyenloen, nyilvan egy masik gyar mashogy allit elo X hatoanyagot mint Y hiaba allitjak az ellenkezojet.
máj. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!