Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Riszperidon (antipszichotikum)...

Riszperidon (antipszichotikum) elhagyás-megvonási tünet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok. Fél éve szedek 2.5 mg riszperidont, most pár hete kezdtem csökkenteni pszichiaterrel egyeztetve mert szörnyű mellékhatásai vannak a gyógyszernek ha szedem. Ezek a mellékhatások a következők: akathisia/akatízia, belső feszültség, mozgáskényszer, kényszerem van, hogy lábammal körözzek, fel alá járkálok a szobámban ilyesmi, van, hogy órákon át fel alá járkálokl, illetve ráz a hideg is 2-3 naponta.


Ezért úgy döntöttem, hogy leállok a szedésével, 2.5 ről 2-re csökkentéskor nem volt semmi probléma, minden ment ahogy eddig. Múlthét szombaton csökkentettem 2ről 1.5-re. Amióta másfelet szedek, nagyon gyengének érzem magam, fizikailag gyengének, álmosnak, az alvásom sem az igazi, nehezen is alszok el, illetve akármennyit alszok fáradtnak érzem magam, illetve mintha ingerlékenyebb is lennék.


Szerintetek ezek a rossz dolgok a csökkentés miatt vannak, mit lehet ez ellen a gyengeség és fáradtság ellen tenni?



máj. 3. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan így voltam. Az adag csökkentése miatt van. Nekem is járt tőle a kezem, lábam, hányinger, fejfájás, hízás. Amióta nem szedem ez mind elmúlt. Kitartás.
máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi most abban reménykedek ha lemegyek 1 mg-ra akkor majd megszünnek a mellékhatások, ha nem akkor váltok vmi más antipszichora. 🙏
máj. 4. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
mire szeded?
máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Borderline személyiségzavar gyanúja áll fent nálam
máj. 4. 13:12
 5/10 anonim ***** válasza:

szemelyisegzavar nem mentalis betegseg, arra nem irhat gyogyszert. Valamilyen diagnozis kell. BNO-ra gondolok, mentalis betegseg diagnozis. A labilis hangulat ize nem borderlinera van kivetelesen, de mostanaban mar nem lepodok meg, hogy mindenki borderline meg borderline gyanus valamiert. De gondolom jo lesz az antipszichotikum... itt egy jo pelda.


Szemelyisegzavarra nem irhatnak fel gyogyszert. valami kamu diagnozist irt fel valoszinuleg, skizoeffektiv depressziv tipus vagy bipolaris vagy ez a hires labilis szemelyiseg BNO, vagy akut polymorph pszichotikus zavar (skizofren tunetei nelkul) - ez a leghiresebb ha nem tudjak mi van.


De ha valodi, akkor ez egy jo pelda, hogy masok ne jatszanak ezzel. Orulj ha nem hiztal el mint egy vizilo es utana is alig tudod leadni a kilokat.

máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hat a papiromon annyi all, hogy “serdulokori labilis emocionalis zavar”😭

Mas diagnozist nem raktak ram semmi skizot meg ilyesmit.

Amikor magamtol probaltam leallni az antipszichoval csak ugy hirtelen, (2.5 mg-ról 0-ra egy nap alatt) akkor három napig nem szedtem és bególyóztam, attól féltem hogy mindenhol követnek meg ilyesmi, nem mertem lefeküdni aludni mert attól féltem, hogy álmomban m3göln3k🥲😅🥹

máj. 6. 14:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerencsere nem hizam el.🙏🙌
máj. 6. 14:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem kéne ezeket szedni,mert többet ártanak mint használnak,én is szedtem egy darabig,és hasonló tüneteim voltak,ocsmány egy szer,főleg ha csak gyanú van rá,a pszichiáterek jelentős része teljesen szubjektív dolgok alapján hevenyész módon diagnosztizál és egy életre elcsesz embereket ezekkel a mérgekkel...
máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Főleg nekem volt szar mert “addictive personality” bocs ezt nemtom magyarra fordutani “fuggosegre hajlamos szemelyiseg” (talan, kb igy magyar) van nekem, en nospat meg nurofent is vettem be h lenyugodjak mert ugy akartam erezni magam mint amikor a xanaxon (nem orvos altal felirt) voltam. Kerestem a nyugalmat ezert barmit bekaptam.😂😭

Es hst az antipszichoval is jatszottam, volt tobbszor is, hogy elakadt a lelegzetem amikor bevettem 8-10 darab antipszichot egyszerre es hat azt hittem h meg fogok halni😭😭😭😵‍💫😵‍💫😵‍💫

máj. 6. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs itt borderline, panikroham esetleg pszichozis. De valamit mint diagnozis kell irni mert ugy gyogyszert nem adhat. Meg jo hogy nem kertel frontint, lejjebb csusznal, mert az sem nyugtat egy ido mulva ugy, az panikosoknak van. Nekik hat ugy is, eveken at, mert nekik olyan a gondjuk. Nem kell nekik euforia meg ilyenek.
máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!