Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak már a szociális...

Mit csináljak már a szociális szorongásommal?

Figyelt kérdés

Már 1-2 éve érzem így. Félek azoktól az emberektől akiket nem ismerek. Utálom a bulikat. A társasági rendezvényeket. Mindent ahol emberek vannak. Mindig úgy érzem hogy mindenki engem bírál és mindenki utál. Nem merek egy étteremben kaját rendelni max úgy hogy végig remeg a kezem és dadogok. Egy boltban fizetés előtt 100x megszamolom a pénzem hogy tuti elég legyen és ne égjek be. Imádok gördeszkázni. Ma elmentem a közeli skate parkba gyakorolni. (még nem megy olyan jól) de kB 10 perc után eljöttem mert voltak ott mások is és féltem hogy bírálnak meg azt hiszik cringe vagyok amiért nem megy még jól (1 hete kezdtem). Osztálytársaim között jól elvagyok mert őket már ismerem. De pl a gólyanapon véletlen valakinek rosszul mondtam a nevét és a többiek nevettek. Ott azt hittem meghalok szégyenemben

Már nem tudom mit csináljak.

16/l



2022. ápr. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Na de mitől vagy ilyen félős? Mert ilyen fiatalra mást nem nagyon lehet mondani.
2022. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is így vagyok sajnos, legkönnyebb lenne felkeresni valakit, akivel eltudsz beszélni róla.

Én is úgy érzem mindenki utál, vagy rajtam nevetnek. Viszont múltkor buliban egész jól éreztem magam. Pedig ez volt az első. Próbálj beszélni valakivel, akinek ilyesmi problémái vannak. Nem rajtad nevetnek, hanem amit mondtál. Nevess velük.


Kitartást


20/F

2022. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Ha jön valaki velem szembe, félre állok és megvárom amíg elmegy. Vagy úgy csinálok mintha valakivel irogatnék/hívna.

2 év van köztünk

2022. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vetró gergő válasza:

Szió!

Azt ne érezd problémának, ha a tömegrendezvényeket nem szereted, minden ember más, nem kell Neked is folyton bulikba járni. Tanácsot annyit tudok adni, hogy próbálj egy kicsit több önbizalmat szerezni. Ha amúgy belegondolsz otthon, egyedül, biztos Te is belátod, hogy nem dől össze a világ, hogyha valami kis dolgot elrontasz, hiszen mindenki ugyanúgy hibázik. Csak ezt kell átültetned a gyakorlatba. Nagyon jól tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de egyszer mindenki és Te is meg fogsz változni. Egyszer majd bekattan az agyad, és többé már nem fog ez nagy problémát jelenteni. Először gyűjts olyan barátokat magad köré, akik előtt már magabiztos tudsz lenni. Aztán majd minden adja magát. Keress hozzád hasonló hobbijú embereket.

Higgy magadban, hogy meg tudod csinálni, és kitűzheted célként, hogy ha lesz hasonló eset, megpróbálsz magabiztos maradni.

Nekem is voltak hasonló problémáim, de már részben sikerült megváltoznom, csak még az élő kapcsolatteremtés megy nehezebben. Ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privátban. És ne feledd, senki sem tökéletes!

2022. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vetró gergő válasza:
17/F (az előző)
2022. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!