Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki felismerné, hogy mi...

Valaki felismerné, hogy mi bajom lehet? (mentális gond lehet)

Figyelt kérdés

Pszichológushoz, pszichiáterhez jelenleg nem tudok elmenni mivel hetek óta elérhetetlen az sztk és külön pénzem nincs most erre. Évek óta lehet ez nálam és szerintem évekig fel sem tűnt, hogy néhány bizarr dolgot csinálok. Sőt nem csak cselekedeteim vannak hanem elég erős gondolatok is. Esti rutinom is kialakult, tök értelmetlen "feladatokat" kell csinálnom különben rossz érzésem van. Néha sikerül megszabadulni pár rutinról, hogy nem érzek rá kényszert már de néha sajnos újabbak előjönnek. Az okát valószínűleg tudom csak nem értem miért ebben a formában mutatkozik nálam.

Néhány példa a kényszeresség felismerésére:

-Falak, bútorok, tárgyak tapogatása akár többszörösen néha csak ujjbeggyel, átlósan

-Többszörös kézmosás amíg "tiszta" nem lesz

-Ablakon kinézés mindkét irányba és ellenőrizni, hogy nem jár arra senki

-Szobában körülnézés rutin szerűen hogy ne lássak hirtelen pókot mert régebben megijedtem hogy hirtelen a falon láttam, félhomályban ijesztőbb is de mostanra kevésbé félek, vagy csak úgy random..

-Wécézésnél ajtó többszörös nyitogatása (így nézem hogy a konyhában nincs senki mert pont szemben van vele) és a csövek, ajtó tapogatása

-Számítógépezés közben "üres helyekre" kattintgatás, random címszavak, képek húzogatása ide oda

-Gondolatok:-ha nem teszem meg ő meghal, szellemek jönnek elő, megfogok halni, valami rossz fog történni..pedig ezeket régen hidegen tudtam hagyni de mióta ez van nekem ezeket a dolgokat valamiért muszáj megtennem

Elsőre talán este éreztem erre kényszert hogy így a falakat meg kell tapogatnom, vagy bármit ami pont szememet szúrja de érdekes nem kérdőjeleztem meg csak csináltam.

És amiket felsoroltam az csak a töredéke amit szoktam csinálni és ilyen késztetést érzek rá. Néha ha lefoglalom magam egész nap akkor talán csökken kicsit de ugyanúgy van sőt ilyenkor néha új ilyen rituálé tevékenységek jönnek elő és azokat is ismételgetem többszörösen. Néha már bolondnak érzem magam vagy mentális betegnek mert ez eléggé eltér a normális emberi tevékenységektől és nincs szükség sok megismétlésére sőt csinálására...



2021. máj. 7. 03:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
OCD azaz kényszerbetegség. Viszonylag gyakori, és teljesen ismert dolog. A szorongás egyik formája, jól kezelhető gyógyszer + terápia kombinációjával. Jelentős javulást lehet elérni, de foglalkozni kell vele, magától nem múlik el.
2021. máj. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előttem író tökéletesen mondja. De nézd meg jack nicholson-t egy ilyen embert alakít A lesz ez még így se című filmben.
2021. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!