Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam, de...

Van egy lyukas fogam, de félek a töméstől. Találtam egy új módszert, az ózonkezelést, mik róla a tapasztalataitok? Nektek elmúlt tőle a lyuk, és nem kellett tömni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akinek már volt ilyen kezelése! És ez mennyire fáj?
2010. febr. 4. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem ismerem az említett módszert, de a lyuk semmilyen kezeléstől nem fog elmúlni, csak ha betömi a fogorvos!

Azért kerestem neked a guglin:


Hogy hat az ózon a fogakra?


Az ózon fontos tulajonsága, hogy mint erős oxidálószer, megöli a baktériumokat, vírusokat, gombákat. 1 perces behatás a baktériumok 99%-át pusztítja el! Márpedig a fogszuvasodást baktériumok okozzák - a cukros, szénhidráttal telített közegben savas közeget alakítanak ki. Ebben a közegben kioldódnak a fogszövet ásványi anyagai.


Az ózon hatására baktériummentes felület keletkezik, s az egészséges fogszövet újból képes a környezetéből (pl. nyál) felvenni a fluort, kálciumot. Ezt segíti a fogászati ózonkezeléshez kialakított speciális fogkrém és szájvíz használata, amelyek megfelelő koncentrációban tartalmazzák a szükséges ásványi anyagokat. A kezelést általában kétszer kell megismételni és amint a fogállomány a beteg részen rezhetően megkeményedett, be is lehet tömni.

2010. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok:

Még életemben nem hallottam erről a módszerről, de nem értem, hogy mi lehet annak az oka, hogy annyira félsz a töméstől, hogy más módszereket keresel. Nekem is volt 3 lyukas fogam, köztük 1 már több mint egy éve(!) lyukas volt, és gyakran annyira fájt, hogy fájdalomcsillapítót kellett bevennem, de sosem mertem elmenni fogorvoshoz. Végülis már kénytelen voltam elmenni, és hidd el, nem annyira szörnyű! Egy fogamnál lezsibbasztottak (tegyem hozzá, utána 4 órán keresztül nem tudtam enni, beszélni, mert ennyi ideig tartott a hatása), 2-nél pedig nem kértem érzéstelenítőt, hát eléggé fájt, de kibírható volt. Szóval szerintem nyugodtan menj el a fogorvoshoz, mert nem olyan vészes ez (ja, és mindenképpen hagyd, hogy elzsibbasszon!) :)

2010. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, ez csak akkor alkalmazható, ha olyan szuvasodásról van szó, ami még nem jár üregképződéssel. Ilyenkor nem fekete/barna a szuvasodás, hanem fehér színű (ún. krétafolt van a fogon).

Ilyenkor megölik a bacikat és fluorozással _elvileg_ visszaerősíthető a "szuvasodás".

De egyébként ezt a fajta szuvasodást gyakran nem is kell kezelni, csak alaposabban kell figyelni rá, amit pl. úgy tehetsz meg, hogy heti rendszerességgel bedörzsölöd a fogaidat Elmex géllel. Így nem alakul kia tényleges szuvasodás.

2010. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziia.


A beavatkozás fájdalommentes, gyors és biztonságos. Az ózonkezelés a hagyományos tömésterápia alternatívája.


Az ózonterápia nyújtja elsőként a lehetőségét annak, hogy a szuvasodást meghatározott előírások közepette, fúrás és tömés nélkül gyógyítsuk. Az ózonterápia esetében egy forradalmian új kezelési formáról van szó. Az ózongáz ismerten nagy fertőtlenítő hatása révén képes a szuvasodást okozó baktériumokat olyan hatékonyan legyőzi, hogy meggyógyítható a szuvasodás.


Az ózon alkalmazása során a fogszuvasodás egy gyors és fájdalommentes eljárással megállítható. Az ózonkezeléshez nincs szükség érzéstelenítő injekcióra, fúrásra és tömésre!


Ózonzuhany a fogra


A HealOzone kezelés első lépéseként a kiválasztott fogat alaposan meg kell tisztítani egy professzionális szájhigiéniai kezelés során. Ezt követően méréssel határozzák meg a fogszuvasodás mértékét, egy erre a célra kifejlesztett lézeres fogszuvasodás mérő berendezéssel (DIAGNOdent). Amennyiben a mérési eredmények egy meghatározott érték felett vannak, abban az esetben a HealOzone kezelés során, a készülék ózont kibocsátó speciálisan kiképzett végződésére egy szilikonból készült “sapkát” húznak, és ózonnal kezelik a fogat. Az ózon mélyrehatóan áthatol a szuvas foganyagon, így elegendő egy mindössze 20 másodperces kezelés a fogszuvasodást okozó baktériumok 99,9%-nak elpusztításához.


Alkalmazási területek

A HealOzone kezelés rendkívül sokoldalúan alkalmazható a szájüregben lévő különféle betegségek gyógyítására. A kezelések klinikai vizsgálatok során hatásosnak, mellékhatásoktól mentesnek bizonyultak.


•Fogszuvasodás kezelése: simafelszíni-, barázda- és fognyaki szuvasodás, fogak közötti szuvasodás

•Fognyaki érzékenység kezelése

•Fogfehérítés: elsősorban gyökérkezelt fogak esetén

•Gyökérkezelés megelozése: nagyon mély szuvasodásnál, mely a fogbélüreghez közel van

•Fertőzött gyökércsatornák sterilizálása

•Barázdazárás előtt a barázda sterilizálása

•Fogfelszínek sterilizálása: tömések, betétek és fogpótlások behelyezése előtt a fogfelszín sterilizálása

•Vírusfertőzések (herpesz, aphta) kezelése

Rem.sígetek és megnyugtattalak:)

2010. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!