Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a lecsiszolt fogam...

Nagyon fáj a lecsiszolt fogam (híd készíttetés). Most mi lesz?

Figyelt kérdés

A drágalátos fogorvosoknak köszönhetően ki kellett kb három hónapja húzni a bal felső ötös fogamat. Ha mosolygok, nagyon látszik a foghiány, így mindenképp fogpótlást kellett csináltatnom (szeptemberben esküvő, nem akarok csorba csík lenni a képeken, meg amúgy is nagyon zavar). Mivel a fogbeültetéstől félek (rémeket hallottam, hogy leszakad az íny, begyullad, folytonosan fáj/érzékeny stb), így hidat csináltatok. A négyes és hatos fogam is tömött, sőt, a hatosban már több a tömés, mint a fog, így mondhatni, "olcsón", kevés igazi foganyag veszteséggel megúsztam. 5 nappal ezelőtt csiszolták le a fogaimat.

Gondolom, az normális, hogy azóta érzékeny mindkettő, de pár napja hátul (így gondolom a hatos fogam) nagyon fáj. Nem kellene ennyire fájnia, igaz? Ha a korábbi tapasztalatokból indulok ki, akkor ha egy fog fáj, a húzás előtt még egyet tehetnek: gyökérkezelik. Gyökérkezelt fogra lehet hidat tenni? Nekem eddig az összes (3) gyökérkezelt fogamat 2-3 éven belül ki kellett húzni. Akkor meg mi lesz, lecsiszolják a hetes fogam, és úgy lesz 4 tagú híd...?

Valaki adjon tanácsot és pár nyugtató szót, mert totál ideg vagyok. Gyűlölök fogorvoshoz járni, utálom ezt az állapotot, hogy nincs fogam, nem merek önmagam lenni, felszabadultan viselkedni, és akkor még ez is...? 3 napja fájdalomcsillapítokon élek, annyira fáj.



2012. jún. 10. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem van hidam és implantátumom is, és az utóbbival jóval kevesebbet szenvedtem, csak a beültetés utáni első este volt nehéz, meg kivárni, míg rá lehet tenni a koronát (de az már nem fáj, csak hosszú). Most már olyan, mint az igazi. A hidam néha most is érzékeny, meg ezek a lecsiszolgatások akkor... ha van lehetőséged, inkább az implantot javaslom.
2012. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden valószínűség szerint pulpitis-es /fogbél gyulladás-os/ lett a 6-os fogad. Ez előfordul az agyon tömött fogaknál, a csiszolás folytán keletkezett hőtől.Gyökér kezelni kell. Nem kaptál rá ideiglenes akryl hidat, ameddig elkészül a fogpótlásod?
2012. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen hidat is lehetett volna készíteni.

[link]

2012. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nemcsak hidegre és melegre érzékeny, hanem nagyon fáj, akkor lehet, hogy valóban gyökérkezelni kellene, de ezzel az a baj, hogy a hatos fogakat nehéz jól kikezelni, mert több gyökerük van és néha görbe is a gyökér. Nekem pár évig bírta egy hatos a hidat, majd letört.

Menj el a fogorovoshoz, röntgent kell csinálni és akkor kiderül, hogy kell-e gyökérkezelni. Ha igen, akkor én inkább a csiszolás nélküli hidat választanám, bér ez elég drága, de talán nem megy szét olyan hamar a fog, mintha lecsiszolják.

[link]

2012. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez a jó link.

[link]

2012. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem, már elkezdődött az egész. Hát, nem tudsz mit csinálni, mutasd meg a dokinak. Én kaptam lecsiszolás után ideiglenes koronát a fogaimra, különben meghülyültem volna. Ha egy másik fáj, lehet, hogy kisugárzik. Arról én is ellentmondó véleményeket kaptam az orvosoktól, hogy lehet-e gyökérkezelt fogra koronát tenni...
2012. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne, sőt ajánlott is megkoronázni, a gyökér kezelt fogakat, a törékenységük miatt.
2012. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, ment a zöld kéz.

Nem kaptam rá ideiglenes hidat. Az jót tett volna, vagy mi változott volna, ha kapok? Azért nem kaptam, mert a doki azt mondta, az is 2-3 nap, mire elkészül, viszont a végleges is meglesz 10 nap alatt, akkor arra a 7-8 napra meg minek? Kellett volna, mire lett volna jó?

Sajnos alapállapotban is fáj, nem csak hidegre-melegre.

Esküszöm ki kellene húzatni a p1csába az összes fogam, és protkót csináltatni 26 évesen... Nagyon rosszak a fogaim, állandóan baj van velük, és annyira utálom ezt... Komolyan, sírni lenne kedvem.

2012. jún. 10. 10:09
 9/13 A kérdező kommentje:

Csiszolásmentes híd nem játszik nálam. Az csak olyan fogaknál lehetséges (legalábbis a doktornő szerint), amikben egy felszínű tömés van. Nekem meg a hatos teljesen szét volt tömve.

Ja, igen , még egy infó: a hatos fogamnál az ínyem is fáj. Ez jelenheti bármit, vagy irreleváns? Tehát ha tényleg a gyökerekkel van gond, akkor azt így érezhetem, vagy nem hat így ki?

Amúgy tudom, hogy nem vmi jó a hatos fogak gyök.kezelése. A jobb oldalon mindkettőt így veszítettem el. Gyök.kezelték őket, rosszul, nem tudták tökéletesen megcsinálni, 2-3 évig bírták, akkor begyulladtak, és ki kellett őket húzni.

Az ötösömmel is ilyesmi volt a helyzet amúgy (aminek a pótlásával most sz@rakodunk), csak ott előtte csináltunk egy gyökércsonkolást. De persze azt is rosszul, egy kis darab ott maradt, begyulladt, húzni kellett. Tele van a hócipőm...

2012. jún. 10. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha az ínyed is fáj, akkor lehet attól is a fogfájás, nekem is volt, nagyon tud fájni az ínygyulladás, mintha a fogad fájna, de lehet dagadt az íny a rossz foggyökértől is, akkor viszont gyökérkezelni kell, menj vissza mielőbb a dokihoz.
2012. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!