Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog sok alkalmas...

Bölcsességfog sok alkalmas kezelésénél mennyire jellemző a fájdalom? (Hosszan lent.)

Figyelt kérdés

Most voltam 4. alkalommal, a nyitással együtt.

Első alkalom után egy napig erősen éreztem utófájdalmat egy napig. Második kezelés fájt, de utána nem volt utófájdalom, viszont a fog továbbra is fájdogált. Harmadik alkalommal a kezelés nem fájt, de elkezdett a fog nyomásra fájni, és szimplán is. Eddig depulpin ment bele. Két napja volt a 4. kezelés, most jódosat rakott bele és rosszabbnak érzem, mint korábban, hajnalban be is vettem egy fájdalomcsillapítót. Nap közben is fájt ma, hol jobban, hol kevésbé. Rágásra, nyomásra is fáj, kisugárzik arcba,

szóval enni sincs igazán kedvem.

A dokival úgy váltunk el, hogy mindent bevetünk, hogy megmentsük a fogat, fokozatosan javulnia kell (mondjuk legelső alkalommal is ezt mondta), ha nagyon fájna szóljak, illetve ha még fáj, akkor tovább tágítja a gyökércsatornát, de amúgy 2 hét múlvára adott időpontot.


Összességében az eleje óta nem érzem, hogy előrébb lennék. Annyit mondott még a doki, hogy az egyik gyökérben vannak még bacik, azért feszít, amikor az ínyt is megnyomom.

Meg hogy ez egy türelemjáték - ezt így megértem, türelmes vagyok, de nem látom a végét és 4 hónapja fáj és szenvedek vele és már több fájdalomcsillapítót bevettem mint eddigi életem során összesen. Félek attól is, nehogy góc legyen belőle...

Szóval kifejezetten olyanok válaszoljanak légyszi, akiknek 4+ alkalom volt, hogyan változott a fájdalom, miket csinált a doki, volt-e cbct (ezen is gondolkodtam, lenne-e értelme, bár a dokim nem kérte), és mi lett végül a foggal. Ja és melyik fog volt (nekem felső 7).

Előre is köszönöm!



máj. 9. 21:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!