Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretném kiműttetni a bölcses...

Szeretném kiműttetni a bölcsességfogaimat. Mi a bölcsességfog műtét folyamata? Egyből lehet menni a szájsebészetre?

Figyelt kérdés

Vagy először a fogorvoshoz kell menni?


Évek óta próbálnak kinőni, de nem sikerült nekik. Nehéz tisztítani, így előbb utóbb szuvasodni kezdene, ha még nem.

És van, hogy - igaz, enyhén - folyamatosan szivárog vér és genny.

Az pedig nem jó.


Beutaló kell a szájsebészetre?



ápr. 18. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell.
ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mielőbb szedesd ki, az már tuti gócos, ha genny is jön.

Impaktált bölcsességfogaid vannak.

Nekem is az volt. Kiműtötték, mert gócos volt.

ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kellett beutaló. A fogorvos utalt be a szájsebészetre.

Már voltam is, még csak vizsgálat volt. Az eltávolításra kaptam időpontokat.

máj. 4. 08:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Szupi! Jobb lesz hidd el!
máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy jobb lesz. De eléggé félek a műtéttől.
máj. 4. 16:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad! Ne olvasgass róla, mert hülyeség. 24-én műtötték az enyèmet. Semmit nem ereztem. Fel sem dagadt semennyire.

Annyi kellemetlenseg volt, hogy estére látas lettem. 38,7. Nem vészes. Meg ugye a rossz íz a szádba. Es pl nekem a helye nem is nagyon fájt csak a torkom😃 egy picit fajt a fülem, de elviselhető volt, keg picit a nyakam. Összesen 3 fájdalomcsillapítóval megúsztam.

De enni, inni tudtam rendesen. Nyilván óvatosan szabad majd. Elfogja mondani a doki ezeket. Egy hét után már kb semmit nem éreztem csak még erzékeny, de nem zavar. Nem fáj.

Nem lesz baj tutira mondom.

Szájsebeszetre mesz ugye?🙂

máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, de maga az orvos mondott sok olyan dolgot, ami elég sokkoló volt számomra.

Nagyon rendes orvos volt, minden részletről tájékoztatott, nem akart ő megijeszteni.

Igen, szájsebészetre fogok menni.

máj. 4. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze nem mindenki egyformán reagál. Egy biztos, hogy súlyos gond vagy halál az kicsukva. Nekem is előre ki írtak brutál fájdalomcsiilapító kúpot, hogy majd azzal lesz csak elviselhető. Hát 3, 500mg algopirin elég volt. Kettőt aznap vettem be, egyet masnap. Hidd el, jobb lesz ha kuveszék meg, akkor is, ha egy hetig rossz lesz. Nekem gócos volt. Sajnos nem fájt, így ezt vizsgálták utoljára. Nekem is előtöréses volt, úgynevezett impaktált bölcsességfog. 8 hónapig szenvedtem mindenféle tünetekkel, hasi gondok, iszonyat fejfájások, felsőlégúti gondok. Ráterjedt a mandulamra is. Mindenféle kellemetlen vizsgálatok, kezelések, mire elküldtek góckutatásra.

A négy bölcsességfogamból ez volt beteg. De én a masik 3-at is ki fogom szedetni. Csak a baj van velük.

máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8. Jó. Csak nem szoktam szedni pl fájdalomcsillapítót sem. Nem is ismerem azokat.

Antibiotikumot kellett szedned?

máj. 6. 07:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha már gennyes vagy gyulladt, akkor kell. Fognak neked javasolni fájdalom csillapítót is. Ha nem akkor kerdezz rá. Nekem elég volt az algopirin. Ha nem elég, akkor valami erősebb kell. Segítenek majd nyugi.

Antibio mellég, ha kell szedned még probiotikumot vegyél.

máj. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!