Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül csináltatni...

Mennyibe kerül csináltatni egy nem kivehető komplett fogsort?

Figyelt kérdés
Valakinek van? Milyen? Nem implantátumra gondoltam, hanen amit ráragasztanak a fogakra.

2023. máj. 3. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Amire a leírásban célzol az porcelán foghéj, illetve veneers neven talalod. Altalaban parszazezer forint. A javaslottsaga az erdekes, mivel a fogaszok egyik resze nem ellenzi, a masik nagyon. De nem irok erveket, keress ra, hogy ki miert mit :)

2017 korul kezdett divatba jonni kulfoldon, ma már itthon is egyre tobb fogasznal latom, egyebkent 2 eve meg csak inkabb a szomszedorszagainkban volt.

2023. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fogpotlasra gondolsz vagy csak héjra? Mert a veneer-el vagyis fogászati héjjal nem lehet fogat helyettesíteni.

Van a sima porcelán korona, meg a híd, ezzel az olcsóbb. Van még a cirkónia, a lényege ugyanez. Ez drágább de szebb is az eredmény.

De mindenféleképpen kérj egy árajánlatot legalább 2 fogorvostól. Bejelentkezel hoozzá és átnézi a fogadat. Kérnek magad panoráma röntgent, mehetsz eleve azzal. Azért kell hogy kell-e tömni, húzni, vagy gyökerkezelni előtte, mivel még kell gyozodniük arról hogy jó fogra teszik a koronát. Az ár függ ezektől is. És nyilván attól is hogy hány darab korona kell majd. Ezért nem lehet pontosan meg mondani. De készülj úgy hogy 1 millió is lehet, esetleg drágább. Ha a héjra gondolszert nincs pótolni való fogad akkor olcsóbb.

2023. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1


Érdekes amit írsz, mert nekem felül kb.40 éve van porcelán, alul kb. 2004-2005 óta.

-Annak idején a honvédségnél a reggeli forró tea, jeges párizsi páros megritkította a fogaimat. Csak foghúzás volt...

2023. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milliós tétel.
2023. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem olyanra gondoltam, hanem mint a korona csak komplett egy egész fogsorra.
2023. máj. 3. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden fogad megvan? Bocs csak nem egyértelmű.
2023. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen. Azért írtam, hogy egész fogsorra.
2023. máj. 4. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha minden fogad megvan, minek akarsz teljes fogsort?
2023. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik fajtát akarod. Van direkt héj, és van porcelán héj. Az árát nézd meg a Google-ban. Mindenhol más az ára. Más egy kisvárosban és más Budapesten. Más egy fogklinikán és más egy kisebb fogászaton. A lakóhelyed szerint keresd.

Gondom olcsóbb mint a korona de ezt is kell cserélni 10-15 év után.

[link]

[link]


8. Ezt esztétika miatt szokták csinálni.

2023. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de még mindig nem héjra gondoltam. Hanem olyan pótlásra, ahol az ép fogakat csiszolják le és azokra ragasztanak egy új fogsort.
2023. máj. 5. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!