Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes fogtömés után...

Ideiglenes fogtömés után harapásra fáj a fogam, én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
Ideiglenes tömést kaptam, de egy órával kezelés után már ettem, és az első harapásnál már éreztem, hogy fáj, nyilall, és idegentest érzés volt. Én rontottam el? Nem vártam több órát, hogy megkössön? Az orvos most nem mondta, hogy ne egyek.
2023. ápr. 11. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ideglenes a tömés, akkor gondolom, még kezelni kell, gyógyszer van benne. Nyilván fáj, mert még nem gyógyult meg. Ezért nem tömték be még véglegesen.
2023. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ideiglenes tömés van az egyik fogamban. Nekem mondta az orvos, hogy azon az oldalon óvatosan rágjak, ne egyek például mogyorót, ne rágózzak és ne egyek karamellát.
2023. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Darko1998 ***** válasza:
Az ideiglenes fogtömést szokták gyógytömésnek is hívni. Azért kerül bele, mert gyulladt a fog, vagy az íny. És hát sajnos nem a legtartósabb dolog. Ezért természetesen fájni fog addig amíg a hatóanyag nem viszi le a gyulladást. És nagyon nem ajánlott azon a tömésen kemény dolgokat rágni, mert le tud morzsolódni a tömés, aztán pedig több szennyeződés kerül a lyukba, ami csak tovább súlyosbíthatja a gyulladást. Inkább figyelj oda, hogy ne terheld a tömést, és azt a fogat se.
2023. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. ápr. 11. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!