Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem tudom előrehúzni a fitymát...

Nem tudom előrehúzni a fitymát. Hogy rejtsem alá újból a makkot?

Figyelt kérdés
Van egy elég jó kis fitymaszűkületem, de ma délután úgydöntöttem felrántom magamnak végre. Lankadtan a makk pereméig majdnem, állva pedig a makk húgycső felé eső felének a harmadáig jött a fityma. Felrántottam és végre (küszködve) kitakarítottam a begyűlt szmegmát és kicsit ismerkedtem a makkommal, ugyanis most látom először teljes valójában. Csak az a baj, hogy hiperérzékeny és nagyon szenvedek vele ha bármihez hozzáér.Visszahúzni sajnos nem sikerül és a makkom elég duzzadt, mint erekciókor, csak most a hímtag többi része lankadt, csak a makkom erektált. Ti hogy húzzátok vissza a makkot a fityma alá ha már nem használjátok? Vagy nektek nem érzékeny már ennyire? Még jó hogy itthon vagyok és lehet fedetlenül, de például egy alsónadrágot már nem bírok így felvenni, mert 4 lépés után összeesek a fájdalomtól.

#érzékenység #fityma #makk #felrántottam #csuszatolja nyiszatolja dörzsöli a nadrág #sikamika #vissza akarom húzni #a szmegmát is alig bírtam levakarni
2014. júl. 31. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem bírod visszahúzni, akkor nagyon gyorsan menjetek el ügyeletre! Spanyol gallér, elhalhat a makkod!


Írj privátot, ha gondolod!

2014. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Valami sikositó krémmel ,vagy baba olajjal kenjed be ,az segithet .Különben orvoshoz kell menni .
2014. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem bírod visszahúzni, akkor spanyol gallér alakulhat ki, amitől 6 órán belül elhalhat a makkod, szal gyorsan menj el ügyeltre!
2014. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bár hozzá tudnék érni rendesen, lehet jobb lenne. Megpróbálom visszahúzni, csak az a baj, hogy nem bírok hozzáérni annyira érzékeny.
2014. júl. 31. 22:31
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudod a módját, inkább kérj segítséget! Ennek van egy módja, amit meg kell tanulni, anélkül ígyis úgyis csak szenvedni fogsz! A saját idődet húzod, ha csak elkezdesz kísérletezgetni, és ha a heréid is fájni kezdenek majd, rosszul is lehetsz! Kérj segítséget olyasvalakitől, aki tudja, hogyan kell visszahúzni, vagy azonnal menj orvoshoz, KÜLÖNBEN ELHAL A MAKKOD!!! És máskor megfontoltabban cselekedj, ne ilyen felelőtlenül!
2014. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Most az a helyzet van, hogy nem ijesztgetni kell a fiút, hanem segíteni neki.

Ha erőszakkal hátrahúzod a makkodon a bőrt, az elszoríthatja a makk vérellátását, vagyis nem tud cserélődni a vér a makkodban, ez komoly gond.


A parafimózis, más néven spanyol gallér az az állapot, amikor az időben meg nem oldott fitymaszűkület ellenére a fityma mégis hátrahúzódik a makkról (az első komolyabb merevedésnél), és annak peremében elakad úgy, hogy már nem húzható vissza, a gyulladt fityma a makk mögötti árokba felhúzódva megreked. A beteg nem tudja visszahúzni az erős fájdalom és az egyre fokozódó ödéma miatt.


A fityma szorítása miatt a makk még jobban megduzzad és egy ördögi kör alakul ki. A fityma ödémája – a makk keringését megakadályozva – annak egyre nagyobb duzzanatát okozza. Ha a beteg még ebben a stádiumban sem fordul orvoshoz, a terület elhalása következhet be.


A parafimózis különbözik a fitymaszűkülettől abban is, hogy míg az utóbbi nem igényel sürgős beavatkozást, a parafimózisnál szükséges az azonnali urulógiai beavatkozás.


Általában a sós vizes, enyhe nyomást kifejtő borogatás segít csökkenteni a duzzanatot.

A duzzanat csökkentésére a jegelés is alkalmas lehet.

Amennyiben időben fordul a beteg orvoshoz, a parafimózis egy mozdulattal visszaállítható az eredeti állapotba, hozzáértő orvos segítségével.

Ha az ödéma nagyfokú, a fityma bemetszése, kései parafimózisos állapotban pedig teljes körülmetélés szükséges.

Helyes, ha a beteg minél előbb orvoshoz fordul, mert korai stádiumban egyszerűbb a megoldás. Ha a betegség túl sokáig marad kezeletlen, akkor a makk elhalása, illetve annak részleges amputálása is szóba jöhet.

2014. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"amputálása"...még hogy nem ijesztgetés... :)
2014. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A privát üzenetre nem válaszoltál, érdekelne, mi van veled, voltál-e orvosnál!
2014. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Amputálásnak hívni azt, amikor visszanőni nem tudó szövetek, testrészek kerülnek eltávolításra: az érthető.

Kiakadni, hogy egy nyilvános fórumról miért nem akar valaki privát levelezésbe rohanni, azt hasonlóan érthetetlen?

2014. aug. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na, mozgalmas éjszakám volt. Betelefonáltam a mentőknek, hogy tanácsot kérjek (nálunk ez a szokás általában). Megkérdezték mióta van ez így és amikor mondtam, hogy cca. 6 órája, azonnal küldtek egy kocsit (2 órán belül) és irány a sürgősségi. Ekkor már oltári ciki volt előadni anyáméknak is a dolgot, a mentősöknek (anyámék előtt) és mindenkinek. Legalább 8-szor mondtam el és majd elsüllyedtem a szégyentől, iszonyú megalázó volt, sírni tudtam volna. Kis várakozás után (kb másfél óra) bejutottam orvoshoz. Mázli, hogy a sürgősségi orvos egy urológus volt. Ő rántotta vissza a fitymát és jól leszidott, hogy mégjobban elsüllyedjek a szégyentől. Nem azt mondom, kegyetlenül fájt, hogy a könnyem kicsordult, de ez az éjszaka mégsem a fizikai fájdalomról szólt, hanem a megaláztatásról, amit sajnos én intéztem magamnak.


És köszönöm szépen a válaszokat és a rengeteg privát segítő üzenetet! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó közösség van itt. Köszönöm!

2014. aug. 2. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!