Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitrális prolapsus és sinus...

Mitrális prolapsus és sinus tachycardia? /concor/

Figyelt kérdés

Másfél hete ezt állapította meg a kardiológus nálam, holter ekg-n másfél órás tachycardiam volt, mellette az ultrahangon mitrális prolapsust állapított meg.

A tachyradia miatt felírt napi 2,5 mg concort és eltiltott minden sporttól.

Amióta szedem a pulzusom sokat van 60 körül, a vérnyomásom is 120/80 helyett (ami a gyógyszer előtt volt) 100/60 körül van.

Másnak is levitte ennyire a gyógyszer az értékeit? És tényleg nem lehet ezzel tornázni?



2018. febr. 6. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem három évvel ezelőtt állapították meg ezt (vagy valami nagyon hasonlót, nem ugrik be most pontosan a latin név). Alapon 80-90 között volt a pulzusom már reggel, napközben enyhébb fizikai terhelésre is felment 100 körülre, néha 120-ra is, kb. fél óra intenzívebb gyaloglás után.

Pár napig szedtem a gyógyszert, és egyik este megijedtem, mert nem éreztem a szívverésemet (már évek óta mindig érzem); ezért megmértem a pulzusomat, és csak 60 volt. Úgyhogy egy ideig nem is szedtem a gyógyszert... A kardiológus sem ellenezte, hogy csak akkor vegyek be gyógyszert, ha nagyon magas a pulzusom, vagy ha előre tudom, hogy "nehéz napom lesz". - Pedig ez nem megszokott eljárás, egyszer egy ügyeletes doki ki is akadt, hogy ő még ilyet nem hallott...

És a doktornő a sporttól se tiltott el: direkt megkérdeztem, szabad-e, mert akkor kezdtem el újra görkorizni, és az azért eléggé megerőltető.

Most már kb. fél éve rendszeresen szedem a Concort, felet az 5 mg-osból, de így is csak reggel szokott 70 és 80 között lenni a pulzusom, szóval lehet, hogy emelni kellene az adagot. :(

A vérnyomásom viszont nem ment lejjebb, de lehet, hogy maga a gyógyszer levinné, de vannak olyan tényezők, amik meg felviszik, és így "kiegyensúlyozódik".


Egyébként itt is azt írják, hogy enyhébb esetekben nem tilos a sport:

[link]

[link]

2018. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Paroxysmalis tachycardiám van. Most megyek másodjára kardiológushoz, mert csak egy uh-t csináltak meg egy ekg-t azt jóvaan az úgy....

Nekem a sürgősségin Betaloc-ot (50 mg, 1 negyed) gyógyszert adtak

Levitte 130/min-ről 85/min-re a pulzusom

Meg magne B6-ot is kaptam

Egy kis infúzióval.

Utána én is megijedtem mert nem éreztem a szívdobogásom..

És felvilágosítottak hogy ez a normális, ha nem érzem.


Nekem van testnevelés alól felmentésem. És nem hiába, mert a szív nyugalmi állapotban is úgy dolgozik mintha sportolnál.

Ezért nem előnyös ha megerölteted a szívedet.

A pulzusod még magasabb lehet (akár 220 felett is lehet) ami gyakran ájuláshoz vezet. (Saját tapasztalat)


Szóval pihenj, gyógyszer adag megfelelő. 100/min felett van a pulzusod akkor emeld a gyógyszer adagot, a 60/min az nagyon kevés szerintem, de mindenképp a háziorvossal beszéld meg.


Jobbulást :)

2018. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is mitralis prolapsusom van sinus tachykardiával. Gyógyszert szedek. Nekem kifejezetten ajánlották a sportot, kivéve a nagyon megerőltetőt
2022. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!