Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomrángásom van, mi lehet ez?

Izomrángásom van, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, alkoholt, drogot nem fogyasztok, nem cigarettázok, családomban neurológiai probléma nem fordult elő. Körülbelül 5 napja kezdődött, hogy a térdem melletti izom, ha jól gondolom vastus medialis pulzál, tapinthatóan "ráng", napont körülbelül 10-15 alkalommal, alkalmanként 1-2 percig. Ritkábban más izmaim is csinálják ezt, naponta egy-két alkalommal, viszont nincs még egy hely, ahol minden nap ismétlődik több alkalommal. Második naptól fogva naponta 1 db MagneB6-ot vettem be, magnéziumhiányra gyanakodtam, de sajnos semmi sem változott. Kell orvoshoz fordulnom, vagy ez csak átmeneti? Egy hónapja fejeződött be a felvételi időszak, sok felvételi vizsgával és ez nagyon stresszes volt számomra, és kimerítő, de mivel ennek már egy hónapja, nem hinném, hogy szerepet játszik. Kell orvoshoz fordulnom, vagy ez átmeneti és el fog múlni? Mi okozhatja?
2010. máj. 8. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Te véletlenül nem máris az orvosi egyetemre felvételiztél??? :O amúgy én úgy tudom, hogy a stressztől van, és vizsgaidőszakban nekem is szokott lenni, de vedd úgy, hogy nem is szóltam. hozzád képest csak laikus vagyok XD
2010. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyél be többet a MagneB6-ból.Ha nem javulnak a panaszaid mindenképp kérd a háziorvosod segítségét,aki további vizsgálatokra küld.
2010. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem az orvosira felvételiztem, az majd 4 év múlva:). Most Apáczaiba fogok menni
2010. máj. 8. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a Kálium hiánytól is lehet izomrángás, időnként nekem is szokott lenni ilyen. A banánban sok kálium van, nekem attól el is szokott múlni.


Egyébként ezt úgy mondom, hogy tökre fogalmam nincs róla, csak 1x olvastam vhol és kipróbáltam és bejött :D

2010. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, szerintem nincs gáz, legalábbis nekem is volt ilyen, és elmúlt. Nekem is egy stresszes időszak után jött ki, nem azonnal, pár hónap időeltolódással. Ráadásul nekem mindenhol "betikkelt" szinte másodpercenként, egy hónapig. Próbáld meg elterelni róla a figyelmedet, mert lehet, hogy azért nem múlik el, mert tudat alatt idegeskedsz a dolog miatt. A MagneB6 nem hülyeség, de azért vigyázz, hogy ne adagold túl, mert az is negatívan befolyásolhatja az idegrendszert.
2010. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nagyon aggódsz, de dokihoz nem akarsz menni, akkor kérdezz meg itt egy orvost: [link]
2010. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!