Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » C vitamin napi mennyisége?

C vitamin napi mennyisége?

Figyelt kérdés

Sok olyan emberrel, illetve itt hozzászólóval találkozom, akik meg vannak rökönyödve azon, hogy napi 1-2ezer mg C vitamint szedek.Egyenesen ki vannak akadva, mikor egy betegnek napi 3-4ezret ajánlok(én is annyit szedek ha érzem hogy jön a nátha,1-2 nap alatt el is múlik, inkább ki sem jön).

Ezt nem értem, azt hittem már lerágott csont az, hogy napi 100mg c vitamin jóformán nem ér semmit.

Szent-Györgyi Albert napi 8eze mgot(!!!!)szedett mikor tüdőbeteg lett 80as éveiben és kijött belőle!

A napi 60mg-os c vitamin adagot meg Hitler határozta meg, megkérte az orvosait hogy állapítsanak meg egy olyan minimális adagot, amivel még életben tartja a katonáit.

Érdekes ki melyik irányba hajlik inkább...


2009. nov. 10. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Neked van igazad.Csak a médiában ezelőtt nem reklámoztak,csak jóval kevesebbet,talán azért,mert ha sok C vitamint szedne mindenki,akkor kevesebb lenne a beteg,és nem fogyna annyi gyógyszer.Szerintem a mostani influenza ellen is többet érne,mint az oltás.Én is sok C-vitamint eszek,fogyasztok fokhagymát,vöröshagymát,és már legalább 20 éve nem voltam influenzás.Igaz,hogy semmiféle gyógyszert sem szedek.
2009. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 700 mg feletti C-vitamin bevitel káros. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában."

Csak hogy itt is láthasd. :)

A dolog innen indult ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4929..

2009. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

igen, tudom, pont ezért írtam ki egy külön kérdést, mert ott keresztben vitatkoztunk az "beoltsam-ne oltsam be" vitázókkal:)

Meg azért is mert mások véleményére is kíváncsi vagyok.

Amúgy most komolyan, honnan van ez az idézet, csak mert nekem is vannak forrásaim:)

És az első jól írta, nem érdeke a gyógyszeriparnak, hogy az emberek egészségesek legyenek.

Ja és igen, a gyógyszermaffia létezik, ezt legegyszerűbben onnan tudod, ha megnézed egy reklámblokkban a gyógyszerreklámok arányát a többihez képest...

2009. nov. 10. 14:31
 4/16 anonim ***** válasza:

A C vitamin egy vízben oldódó vegyület (képlete C6H8O6), ezért a túladagolása nem úgy okoz problémát, mint egy zsírban oldódó vegyületé, de azért problémához vezethet:

- a felesleges mennyiség a szervezetből vizeletben távozik oxálsavvá reagálva ami viszont a vesekövek egyik fontos összetevője, tehát hosszú távon vesekő kialakulásához vezethet.

- nincs rá tökéletes magyarázat, de statisztikai vizsgálatok alapján a vér húgysav szintjét is megnöveli, ami hosszú távon köszvénybetegséghez vezethet.

- felszívódása a B-12 vitaminéhoz hasonlóan, ám sokkal agresszívabban történik, ezért ha túl sok C vitamint viszünk be, akkor a szervezetünknek nem marad kapacitása a B-12 vitamin feldolgozására.


Sok beszámolót lehet hallani olyanról, hogy betegség alatt megnövelt Cvitamin bevite csodákat tesz. Ezt főleg placebó hatásnak véli az egészségügy, minden esetre aki hisz benne, az nyugodtan vegyen be sokat betegség alatt, rövid távon nem lesz tőle baja, de ha valaki tartósan sokat szed az a fent leírt gondokhoz vezethet.


A minimális szükséges adag ~50mg, az egészséges élethez szükséges adag ~80mg, de körülbelül 700-750 mg-ig még tartós fogyasztás esetén se jelentkeznek a fenti problémák, azok tartós 750 mg-nyi fogyasztás fölött jelentkeznek évek múltán.

2009. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én napi 600 mg c vitamint szedek be, 2 részletben. Nekem az bevált, meg elég is, a betegségek el szoktak kerülni. A 60 mg nagyon kevés :S
2009. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem kéne így hozzáállni a gyógyszeriparhoz. Ők is profitorientáltak, mint mindenki, de ez nem jelenti azt, hogy haszontalan lenne, amit csinálnának.

A gyógyszerforradalom előtti világban 10 újszülöttből 9 nem élte meg az ifjúkort és az átlagéletkor valahol 30 és 50 év között mozgott...

2009. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem erre gondolt:

[link]

Csak a szöveg más. a kis hamis ;)

De abban igaza van, hgy a túl sok többet árt mint használ.

2009. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát köszi az infókast, akkor Szent-Györgyi Albert biztos véletlen kapott Nobel díjat...na jó, ez kicsit erős volt...

Amúgy én sem azt mondom, hogy semmi haszna a gyógyszeriparnak, de azért az is tény, hogy évente 197ezer ember hal meg a helyes adagban szedett gyógyszerek mellékhatásaiban az EUban!!!Azért ilyen mellékhatásai nincsenek a C vitaminnak!Csak ugye ezekről az adatokról nem beszél senki, nem mondják be a híradóban!

Amúgy meg az egyik barátnőm még nem is orvos, hatod éves az orvosin, mégis több tízezer forint értékben hoz el egy-egy orvos konferenciáról orvosi eszközöket!Mindezt abban a reményben adják neki a gyógyszergyártó cégek, hogy majd az ő gyógyszerüket írja ki!Szép, nem?Ja és ez tényleg így van, mivel az egyik ismerősünk 1 éves kislányának kiírt a dokija egy antibiotikumot, amitől csak rosszabb lett az állapota, elvitték egy másik dokihoz, aki nem értett miért írta ki azt gyógyszert...hát én értem.

Ja és még egy kis érdekesség: 2006ban a gyógyszergyárak bevétele 600 milliárd Ft volt!!!!Azért nem mondja nekem senki, hogy nem jó üzlet!

E mellett persze hogy érthető,hogy védik az érdekeiket!Ne szedj túl sok vitamint!Miért?Mert káros?Aha, persze!Azért ne, mert akkor nem veszel gyógyszert...és ez nem összeesküvés-elmélet...

2009. nov. 10. 15:17
 9/16 anonim ***** válasza:

na ezt nézze meg, aki azt hiszi, hogy a sok C-vitamin vesekövet okoz.. :)

[link]

2009. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: én is hallottam már adatokat, hogy hány ember hal meg mellékhatások következtében, de arról is, hogy ennek a számnak a sokszorosát mentik meg nap, mint nap a gyógyszerek és különböző orvosi eljárások. Tehát naponta sokszor annyi ember köszönheti az egészségügynek az életét, mint amennyi évente belehal, arról nem is beszélve, hogy aki belehal egy gyógyszer mellékhatásába az valószínűleg erős gyógyszert szed és jó eséllyel akár évek óta annak a gyógyszernek köszönheti az életbenmaradását.

Vegyük a legegyszerűbbet, a vérhigítók állítólag évekkel megnövelik az átlagéletkort, mert rengeteg terhet vesznek le az öregemberek szívéről és évekkel eltolják a szívinfarktus és/vagy vérrögképződés lehetőségét.


A videóra válaszolva: dr Lenkei tudtomma a scientológia egyházának legnagyobb szószólója, akikről azt kell tudni, hogy egyrészt szerintük valami xenu nevű ufó teremtett minket, vagy a fene másrészt hatalmas érdekeltségük van a vitaminbizniszben.


Ha tetszik, ha nem vitamint nem szükségszerű mindenféle készítmények révén bevinni a szervezetbe, normális táplálkozás révén is elegendő jut belőlük a szervezetünkbe.


A videót amúgy addig néztem, ahol azt mondta, hogy azért, mert a kecske szervezete előállít valamennyi aszkorbinsavavt ezért nekünk is annyit kell bevinni. Csak azt kifelejti, hogy a kecske naponta sok liter magas vastartalmú tejet vált ki az aszkorbinsav (c vitamin) elsődleges élettani funkciója a vas felszívódásának segítése. De eleve baromság az, hogy egy random állathoz kezdi hasonlítgatni az emberi szervezetet, ennyi erővel menjen ki a mezőre legelni, mert a kecske is azt csinálja... Ja és már ennyi idő alatt is kiderült, hogy nagyon erős biznisz szaga van az egésznek, gúnyolta a hohesc-t, mert az neki konkurencia.

2009. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!