Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyen anyukám, ha elájulo...

Mit tegyen anyukám, ha elájulok? Ez lehet a melegtől?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon rosszul érzem magam (bár ki lehet bírni...) nem csodálkoznék, ha ma elájulnék a nap folyamán. Amúgy nem vagyok ájulós típus, még sosem ájultam el, csak párszor volt olyan, hogy majdnem.


Anyukámmal vagyok itthon, mit mondjak neki mit csináljon ha elájulok? Ki kell ilyenkor hívni a mentőt vagy ezért nem szokták elég ha vizes ruhát tesz a homlokomra vagy mit kell csinálni? Őszintén, semmi pénzünk nincs most és úgy tudom ha a mentőt kihívjuk fizetni kell, mert indokolatlanul hívjuk stb. Tényleg, kb 200 forint ha van most itthon...


Egyáltalán mi történik most velem?


Ma olyan 11 körül keltem fel, 29-31 fokban aludtam mert rettenetes meleg van itt. Bugyiban alszok, így kibírható nem is éreztem rosszul magam. Felkeltem stb aztán pár órája olyan kellemetlenül érzem magam. A szemeimmel van gond. Mintha kancsal lennék és mindkettővel befelé néznék, úgy érzem. Tudom, vicces de nem tudom jobban leírni, tényleg így van. És elég homályosan is látok néha.

Annyira nem, hogy ne tudjam pl. ezt elolvasni csak nem látom tisztán, mintha szédülnék.

Mintha köd lenne a fejemben, reggel szokott ilyen lenni ébredés után pár percig, tudjátok.

Egész nap a lakásban vagyok csak (nyitott ablak, ventillátor, 30 fok) napra nem is mentem.

Tegnap összesen kb. 1-1,5 liter folyadékot ittam csak, egyszerűen nem bírtam többet. Általában 2-3at mindig megiszok. Régen ilyenkor napi 2 palack ásványvizet ittam és még mellé vagy 3 liter teát naponta.

Ma is alig vagyok szomjas, már magamba tömtem vagy 6 deci teát meg fél üveg ásványvizet. Nem tudom jobb lett-e nem igazán. Még meg fogom inni a maradék ásványvizet, 1,5 literes. Meg csinálok 1-2 lábos teát, az 1,2 literes (a lábos).

Veszek be multivitamint is.


Szerintem valamit kihagytam... ja igen, pár napja nagyon rámjött a hányinger komolyan azt hittem már hányni fogok, fogtam is össze a hajam és indultam kifelé :)) aztán pár perc szenvedés után elmúlt. Ez a melegtől van?


Terhes biztos nem vagyok, azt kizárhatjuk 100%ig.

A mensim is most múlt el a hét elején.


Ezek a meleg miatt lehetnek? Megint olyan idétlenül látok, nem homályosan, hanem mintha picit összefolynának néha a betűk, nem is tudom...


Annyira nem rossz, kibírható csak szeretném tudni, ez a meleg miatt van-e. Nehezíti a dolgot, hogy jelenleg orvosom sincs, tehát nem is tudok hirtelen kihez menni.


2009. júl. 3. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Igen, a meleg miatt van.

Igyál nagyon sokat, napi min 3 litert!

Egyél gyümölcsöket, semmi zsíros kaját!

Esetleg ülj bele 1 kád habos langyos vízbe, az is lehűt :)

2009. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a melegtől persze. Ha elájulnál, a lábadat tegye anyukád magasabbra mint a fejed és persze vizesruha és sok folyadék.

De amúgy is kell sok folyadékot inni ebben a melegben mégha nem is kívánod.

Egyél is valamit, ha lehet valami tápanyagban dús cuccot, gyümölcsöt, vagy csokit esetleg.

2009. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
A hideg vizes ruha jo, ha elàjulnàl, emelje fel a làbad minnél magasabbra! Te meg azonnal tegyél vizes kendöt a csuklodra és a bokàidra! Lehet a vérnyomàsod is ingadozik azért vagy ilyen furàn!
2009. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi :) eszek, sajnos túl sokat is így is kövér vagyok már...

a vércukorszintem szerintem nekem nem szokott leesni, főleg mert a teákba amiket iszok is megy pár kanál méz, minden nap.

A vérnyomásom is inkább magas, mint alacsony.

De szerintem most nem az ment fel akkor másképp szoktam érezni magam meg akkor a fejem is fájna, hányingerem lenne nagyon, nem? Mert nekem úgy szokott lenni és mint akit egy deszkával hátulról fejbevertek... a szemem sose szerencsétlenkedik.


Remélem akkor a melegtől van csak. Ha mindenképpen megiszok napi 2 liter folyadékot akkor is, ha nem kívánom akkor ugye nem lehet baj? Próbálok 3at, akár 4et is majd. Csak valahogy annyira nem bírom most meginni próbálom, de akkor meg hányingerem lesz egy idő után.

2009. júl. 3. 14:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak nem vagy annyira kövér. Milyen magas és hány kiló vagy?

Inni kell sokat, ha nagyon izzadsz akkor 3-4 litert.

2009. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kezemet állandóan hideg víz alá tartom, már egy medencényit vizet kiengedtem csak erre :)
2009. júl. 3. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam hogy leesett a vérnyomàsod, nem pedig felment :) Feküdj a padlora és tedd a làbad a falra!
2009. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ó, inkább nem írnám le. Tényleg kövér vagyok, nem csak mondom. :( Bár nemrég fogytam pár kilót de még így is hátra van sok-sok kg. A sok alatt értek többször 10 kilót, nem 1-2t sajnos. De ebben a melegben annyi a fogyókúrám, hogy enni nem tudok mert ha melegem van nem vagyok éhes :) zöldséget szoktam enni meg este kicsit, amit anyukám főz. Meg iszok és ennyi. Mozogni nem sok kedvem van csak sétálgatok meg néha kicsit mozgok zenére :))


Általában nem szoktam rosszul lenni, sosincs semmi problémám, bár a meleget mindig nehezen viseltem.

2009. júl. 3. 14:53
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Zuhanyt próbáltad? Langyos vízzel.
2009. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem az kizárt, nekem mindig inkább magas :s

de kipróbálom, hátha segít, köszönöm :)

2009. júl. 3. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!