Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felajánlanád hozzátartózóid,...

Felajánlanád hozzátartózóid, vagy saját szerveid?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Ob0yN2gBA4I


Erröl a videóról jutott eszembe a kérdés!Én azt hiszem igen!Söt!Szinte biztos vagyok benne!Erröl már sokat beszéltünka családban és elmondtam szüleimnek,Páromnak ha én meghalok akkor ajánlják fel!De azt mondták hogy:Dehogyis!Ne beszéljek hülyeséget!

De én akkor is azt mondom,nekem az már nem kell és lehet hogy valaki más,egy Anya,egy Apa,Gyermek,Testvér tovább élhet!Rajtam az már úgy se segitene!


2009. ápr. 11. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is épp ma jutott ez eszembe. Én is felajánlanám a szerveimet, ha úgy alakulna.


Azon gondolkoztál, hogy a szemeidet is odaadnád-e?

2009. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalsz pl. balesetben, akkor amennyiben nincs nálad olyan tartalmú nyilatkozat, hogy megtagadod a szerveid felhasználását, akkor Mo-n felhasználhatják. Természetesen ha amúgy egészséges vagy. Azt nem tudom, hogy ilyen esetben a rokonságnak van-e beleszólási joga, de szerintem nincs.
2009. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Húúú...konkrétan azon nem!De vajon miért is más mint mondjuka többi?Mert a lélek tükre?Vajon más mint mondjuka sziv amivel "érzünk"?(Ezek inkább amolyan költöi kérdések akartak ám lenni :) )

Szerintem igen!Miért is ne?

És te?

2009. ápr. 11. 22:06
 4/10 anonim válasza:
100%

Így belegondolva odaadnám a hozzátartozóim szerveit (persze csak, akkor ha haláluk előtt beleegyeztek volna), de nem tudom, hogy olyan helyzetben, amikor mondjuk ott álok az édesanyám holttesténél meg tudnám e csinálni.

A sajátomat igen, oda is fogom.

Amúgy meg, ha nagyon beteg vagy, mondjuk már közel a halálhoz, akkor azt hiszem alá lehet íratni az orvossal egy papírt, hogy te szeretnéd oda adni másoknak a szerveidet.

Én nagyon becsülöm azokat az embereket, akik így gondolkoznak.

2009. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A szemet én is költői kérdésnek szántam. Jómagam, ha dönthetnék, én tulajdonképpen mindent felajánlanék. A lélek eltávozik - a "kiürült" test viszont itt marad és az enyészeté lesz. Így viszont még a halálom után tudok segíteni néhány embertársamon, hogy egészséges és teljes életet élhessen tovább a szerveimmel.
2009. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is becsülöm öket!

Itt ezen az oladlon volt egy hasonló kérdés és tök sokan lehurrogták öket!De én úgy gondolom hogy elöször is ki tudja lehet nekem lesz rá szükségem vagy épp rokonomnak meg hát mint ahogy emlitettem ezáltal valakinek valakije tovább élhet!!!!!

2009. ápr. 11. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

A sajatomat felajalanam, a csaladomen meg gondolkoznek, szerintem a helyzettol fuggne.

Ha mar meghaltam akkor tollem a szemeimet is kivehetnek mert akkor mar nem erdekelne, nem lenne szuksegem rajuk :D

2009. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán oda. Ha már meghaltam nyugodtan vihetik ami kell, nekem már úgysem kell semmi.
2009. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
a hozzátartozóimét nem, de a sajátomat simán.:)
2009. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És a hozzátartozóidét miért nem? Neked még kell?
2009. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!