Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi inzulin kell 100 g...

Mennyi inzulin kell 100 g cukorhoz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
ez így nagyon buta kérdés, hiszen az inzulin adag minden embernél más és más. Én például 220 g-os diétán vagyok, napi 5x inzulinon, Humalog 3x (8-8-8) és Humulin N 2x (12-12 egység) reggel és este 9-kor. Ha a diétán kívül ennék 100 g cukrot, akkor ahhoz olyan 12 egység Humalogot kéne beadnom (gyorshatású)
2011. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jaaj, régen én is kaptam humulint. most már csak humalog megy, mert pumpás vagyok :P

100g ch-hoz én simán benyomnám a 10-et, aztán rá fél órára megint egy 5 egységet. így hirtelen megemelkedő cukrodat még egy kicsit segít lecsapni. na de én még asszem sosem csináltam ilyet :D


mondjuk az a minimum, h 2.5-es cukorral kezdeném enni ezt a mennyiséget, hogy ne 20ról induljon, mikor elkezdem belapátolni.


szóval sztem adj be 5-öt, várd meg még 3 alá mész, aztán kezdéskor 10, rögtön kaja, utána fél órával pedig még 5.

kíváncsi vagyok, h kaja után másfél órával hányat mérsz. sztem nem lesz 10 alatt így se :P

2011. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én azt tapasztaltam ki, hogy 2,5-ös cukorra ha eszem 15 g szénhidrátot, fél óra - 1 óra után csak be kell nyomnom 2 egységet, mert megemelkedik 10-12-re.
2011. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!