Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljes hormonképet, hormonvizs...

Teljes hormonképet, hormonvizsgálatot szeretnék csináltatni. Csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Melyik orvos ad beutalót?

Milyen hormonok tartoznak bele?



ápr. 20. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy háziorvos ilyet nem írhat ki, csak szakorvos, például endokrinológus.


Végül elmentem magánba, nem akartam 3 hónapot várni az endokrinológusra, majd a vérvételre x hetet, majd megint az endokrinológusra, hogy kielemezze.


Magánban csomagok vannak, például női ciklus 3-5 napi és 20-22. napi, pajzsmirigy panel stb.


Nekem például ezeket nézték:

tsh, t3, t4, atpo, atg, trak, fsh, lh, prolaktin, ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron, homocisztein.


(Ha már ott voltam, kértem mást is, például kortizol, D-vitamin, B12, koleszterin, glükóz, hemoglobin stb.)

ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mi derült ki?
máj. 6. 07:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, első voltam, ezek derültek ki: pajzsmirigy gond, D vitamin hiány, B12 hiány.
máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3. Köszi! A pajzsmiriggyel mi a gond?

Szerinted ebben az esetben mi lenne? Elkezdtem szedni D3+K2-t, B12-t, stb-t. Ha folytatom ezek szedését és ki tudja, mikor jutok el endokrinológushoz - a fent említettekből, ha most van hiány, addigra meg is szűnhet? Mire a kivizsgálás megtörténik?

Mivel az lehet akár hónapok kérdése is.

Mennyi idő alatt javultak az értékeid?

máj. 6. 08:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha most kérsz államiban időpontot endokrinológushoz, akkor valószínűleg 2-3 hónap múlvára kapsz időpontot. Addig, ha szeded, amiket írtál, ártani nem ártanak, javulhatnak is az értékek, mire eljutsz endokrinológushoz. De tudod is, hogy milyen hiányod van? Vagy csak sejted?


B12-ből simán lehet, hogy neked nincs hiányod, ha elég húst eszel. Ha viszont vegetáriánus vagy vegán vagy, nekik kötelező B12-t szedni.

D vitaminból magyarok többségének hiánya van, ez egy statisztikai jellemző.

Lehet, hogy neked másból van hiányod, például magnéziumból, akármiből. Ezért kell részletes vérvétel, feleslegesen minek költs olyan vitaminra, amit beviszel az étkezéseddel is, és nincs belőle hiányod.



Egyéni, kinek milyen gyorsan javulnak az értékei, erre sajnos nem lehet válaszolni. Attól függ, mennyire alacsony a hiány, és mekkora adag pótlást szedsz, és nincs-e felszívódási zavarod. D vitaminból a legtöbb magyarnak hiánya van, 3000 egység szedése naponta teljesen átlagos, azzal nem tudsz mellé lőni. Van, aki több tízezret szed, azt vérvétel nélkül nem szabad, csak orvosi kontrollal.


Pajzsmirigy értékek is nagyon egyéniek, akinek 100 a THS-ja, azt hetek, hónapok is lehet levinni. Ezért monitorozzák vérvétellel az endokrinológusok, eleinte pár hetente, majd havonta, végül évente. Van, akinek nem segít az 50 vagy 100 adagos pajzsmirigy gyógyszer, akkor neki x hét után emelni fognak, mondjuk 150-es adagra, majd megint megnézik vérvételen.


Leírhatom az én példám, de nem olyan mérvadó, mert még csak közel 3 hónapja kapok rá gyógyszert, az még semmi. A 6 hetes kontroll, a pajzsmirigy vérvétel már jó eredményeket mutatott, a 3. és 6. havi kontroll meglátjuk, mit fog mutatni, pláne az 1 éves kontroll.


D vitamin hiányom nem volt vészes, a 6 hetes kontrollon már az is jó volt. De hiába volt jó, attól még azt folyamatosan kell szednem a betegségek miatt. De valaki nyáron például abbahagyhatja, ez is egyéni, az orvos tesz rá javaslatot.


Azért óvatosan, ne egyszerre kezd el mindent szedni. Hanem mondjuk 4-5 nap eltolással. Mondjuk D vitamin 4-5 napig, ha nincs semmi tünet, jöhet a következő vitamin 4-5 napig mellé. És így tovább. Mert ha egyszerre elkezdesz 4 vitamint szedni, és rosszul vagy, nem fogod tudni, melyiktől.

B12-t én például nem tudok szedni, rosszul vagyok tőle, több márkát is kipróbáltam, így most injekcióban fogom kapni, még csak most váltottam ki, még nem adták be.

máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5. Nagyon köszi! Sokáig vegán, azelőtt sokáig lakto-ovo vegetáriánus voltam, de mostanában nem.

Nem szedtem D-t és B12-t, úgyhogy valószínűleg...

máj. 6. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!