Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem írhatnak fel a házi...

Miért nem írhatnak fel a házi orvosok az elmúlt kb egy évben semmilyen antibiotikumot, akár milyen beteg az ember?

Figyelt kérdés
Kb egy éve nem ír fel az orvosunk senkinek antibiotikumot, az egész falu fel van háborodva. Mindenkinek azt mondja hogy szakorvoshoz kell menni pl: tüdőgyuladással, mert ő nem írhat fel meg van fogva a keze, ezt mondja! Olyan nehéz a tüdő gondozóba be jutni hogy addig akár meg is halhat az ember. Másnál is van ilyen, vagy csak a mi orvosunk lett ilyen?
ápr. 19. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, alapvetően ritkán van szükség antibiotikumra. Nem Magyarországon élek, az elmúlt 12 év alatt egyetlen egyszer, az első évben kaptam antibiotikumot ugyanarra a problémára, amire Magyarországon minden évben kétszer írt fel az orvos.
ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk ír fel, csak indokolt esetben. Nekem volt a télen hangszálgyulladásom, arra írt fel, de pl egy sima légúti hurutos megbetegedésre nem. Amit vírus okoz, arra felesleges az antibiotikum. Egy tüdőgyulladás kétféle lehet, vírusos vagy bakteriális, na most ezt csak a röntgen vagy ultrahang alapján lehet megállapítani.
ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
40%
Az elképzelhető, hogy fentről kapott olyan utasítást, hogy ne írjon fel AB-t úton útfélen és ő akkor most ezt így oldja meg. Nekem a háziorvosom az elmúlt 10 évben nem írt fel AB-t, pedig voltam nagyon beteg is, de mindig meggyógyultam, ő inkább szerinten ilyen köptető, gyulladáscsökkentő,vitamin párti orvos.
ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Mert az esetek 99%-ban semmi szükség rá, mégis minden szrra ezt írnak.

Minek? Egy vírusos megbetegedésre hová ír ab-t? De sok marha írja, tök mindegy neki.


Nagyon helyes, hogy nem írhatnak fel, mert nagyrészben tök felesleges.

ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert 1 gyengébb gyógyszerrel kell kezdeni a kezelést .

Mit írjon fel majd akkor,ha már az antibiotikum se használ ?

ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy jó erős placebót kéne a háborgóknak felírni, nekik mindegy mit kapnak, csak legyen valami bogyó, ne üres kézzel kelljen kijönni.
ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért nem írja fel. Nekem tegnap adott a háziorvos antibiotikumot egy szimpla sztetoszkópos hallgatózás után, de nekem nagyon ritkán van légúti fertőzésem, kb. 10 éve volt utoljára. Azóta most először írt fel antibiotikumot.
ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!