Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomláz vagy tüdőgyulladás lehet?

Izomláz vagy tüdőgyulladás lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja köhögök. Tegnap már a hasam felső része fájt. Lázas is voltam. Ma délutánra már a hátam is fáj. Lehet ez csak a köhögéstől? Orvosom nincs. Majd csak a 2 ünnep között lesz
2022. dec. 23. 16:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak köhögésnél vagy egy bizonyos pózban érzem
2022. dec. 23. 16:47
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem izomláz. Fertőzés. Meghallgatás nélkül nem lehet tudni, hogy tüdőgyulladás-e. Pihenj, teázz, és legyen otthon lázcsillapító.
2022. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az izomláztól olyan gyakori lenne az, hogy valaki lázas lesz... amúgy nekem anno mikor volt tüdőgyulladásom, úgy köhögtem, hogy két napig alig tudtam aludni, mert köhögtem mint a fene, és túlzás nélkül, de max. 1-2 órát ha tudtam aludni a folytonos köhögéstől, pluszban pedig lázam is volt. Viszont nekem pl. a hátam nem fájt, illetve így nem fájt semmim sem, csak amikor köhögtem, akkor volt az a "mindjárt kiköpöm a tüdőmet" érzésem. Igazából a láz és a köhögés miatt kétlem, hogy neked ez izomláz lenne, mert azért az izomláznak az nem igazán a tünete. Mennyire köhögsz?
2022. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladást ennyiből nem lehet kikövetkeztetni. Meg kell hallgatni de még így sem biztos hogy hallható. Ha súlyosabb tünetek vannak akkor kórház ahol vesznek vért amiben ha magas a gyulladásos érték CRP akkor gyakodhatunk gyulladásokra a szervezetben főleg ha lázzal jár. Ekkor az orvos elrendel egy tüdő röntgent amiből egyértelműen megállapítható a tüdőgyulladás és annak kiterjedése. Ekkor hemokultúrát is kell venni de ez már más téma. A lényeg hogy egy enyhe megfázástól kezdve a bélgázon át egy csomó minden okozhat fájdalmat a hasadban. Az is ha keveset vagy sokat ettél vagy gyógyszert vettél be vagy valami olyat ettél vagy ittál. Ez nem tüdőgyulladásra utaló jel bár vannak atipusos tünetek de az megint más.
2022. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem köhögök nagyon. Aludni simán tudok. Csak száraz köhögés szóval elég erőteljesen köhögök ha köhögök. Akkor a két ünnep között doki. Addig lehet nagyobb baj? Menjek inkább ügyeletre?
2022. dec. 23. 17:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Inkább izomláz szerű fájdalom van mind a két helyen.
2022. dec. 23. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Elmehetsz, az nem árt. Az izomfájdalom az influenza jele.
2022. dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Mivel lázas vagy mindenképp orvoshoz kell fordulni. Addig tüneti kezelés lázcsillapítás,fájdalomcsillapítás stb...ha úgy ítéled meg hogy romlott az állapotod és nagyon nem vagy jól ügyeletet kell felkeresni .
2022. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lázas ma már nem voltam. Közérzetem is jobb.
2022. dec. 23. 17:59
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát azt így ki a fene tudja tüdőgyulladás-e? Sok köhögéstől kicsit fájhat a rekeszizom, de ez nem zárja ki a tüdőproblémát.
2022. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!