Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj ennyire az egyik...

Miért fáj ennyire az egyik térdem?

Figyelt kérdés
Mióta elkezdtem edzeni azóta nagyon fáj/szúr egy ponton a jobb térdem alatt.Kivéve mikor guggolok vagy edzek akkor épp nem csak a feladatok között és utána is.De van hogy akkor is jelentkezik mikor nem megyek edzeni.Néha elég feszítő érzés is.Nincs feldagadva meg semmi de akkor nem értem mi lehet.

2022. nov. 3. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mióta tart? Ha csak pár napja én várnék vele, edzést szüneteltetném aztán ha elmúlt akkor szépen lassan újra visszaszoktatnám a mozgáshoz.

Ha viszont már 1-2 hete tart akkor lehet megkéne röntgenezni. Lehet porckopás, stb.

2022. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lassan másfél hete tart és egyre jobban fáj.Jövőhéten megyek orvoshoz csak addig is tudni akartam hogy mire számítsak
2022. nov. 3. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy a térded alatt? A térdkalács mögött? Mert akkor az valószínűleg porcleválás.
2022. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyértem a vádlim fölött és a térdem alatt.Mármint nem a térdemben.
2022. nov. 3. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függően hogy mit gondolunk térd alattnak, lehet akár izomsérülés, de térdkalács alatt is egy rakat dolog lehet. Porcleválás folyamatosan előidézhető problémát okozna, pattogást érzékelhetsz és akár olyat is hogy elakad a láb= nem tudod teljesen kinyújtani vagy behajlítani a térded. De patella ínnal is lehet gond, megviselhette a megerőltetés, maga a térdkalács is hozzányomódhat a combcsont fejéhez, de utóbbi szintén hosszabb rossz terhelés után hoz “eredményt”

Ha most kezdtél el intenzíven edzeni, egy hosszabb kihagyás után, akkor stresszsérülés is lehet, aminek különböző fokozatai vannak, MR-n lehet ezt jól differenciálni. Ennek amúgy a legismertebb verziója a stressztörés, ez a legvége, valószínűleg neked ez nincs, max csonton belül változás

Érdemes lenne azt is figyelned, hogyha terheled a térded mennyire vagy egyensúlyban (tükör előtt guggolva fenék egyenes-e vagy egy irányba jobban lejt, arra a lábra valószínűleg jobban terhelsz) illetve azt is, hogy pl guggolás közben mozog-e a térded oldalirányba, vagy megtudod tartani. Mert lehet instabil térd miatt is panasz.


Mivel még időben jól jársz és ha nem érte komolyabb trauma, nagyon durva dolog miatt nem kell aggódnod. Esetleg az edzés átformálásán érdemes elgondolkozni, hogy a fájó térded ne terheld túl amíg nem érsz dokihoz

2022. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!