H1N1, ehhez mit szóltok és mi a véleményetek róla? /nem ilyen mindenkibe chipet ültetnek baromság/
Találtam pár érdekes dolgot: Az Omninvest által kifejlesztett Fluval-p vakcina 50 mikrogramm etil-higanyt (Tiomerzal) tartalmaz. A Cevalpam 5 mikrogrammot, de a gyártó a rosszhírű Baxter AG. A Pandemrix szintén 5 mikrogram etil-higanyt tartalmaz, és a gyártója GlaxoSmithKline Biologicals.
Mi a flual-p vakcinát kaphatjuk meg. A leírás szerint az oltásban 50 mikrogramm thimerosal (tiomerzál) van, ami etilhiganyt tartalmaz. A thimerosal kb. fele higany, azaz ebben az esetben 25 mikrogramm.
Az amerikai EPA szabvány szerint az egészségügyi határérték 0,1 mikrogramm / testtömeg kilogramm naponta, de metilhigany LENYELÉSE esetén. Az etilhigany viszont mérgezőbb, ráadásul az oltással EGYENESEN a véráramba kerül, míg lenyelés esetén kevesebb kerül a vérbe. Ez azt jelenti, hogy az oltásban levő higany csak egy több száz kilós felnőtt esetén nem lépi át a határértéket.
Rosszul tudod a metilhigany jóval mérgezőbb, mert lassabban ürül ki a szervezetből. Körülbelül 15ször olyan lassan, mint az etilhigany, tehát a metilhigany 15ször úgy terheli a szervezetet.
Továbbá az én vegyészmérnöki egyetemi jegyzetemben a metilhiganyra 3,3mikrogramm/kg/hét szerepel határértékként, mindjárt vadászok hozzá hivatalos forrást, mert ezt csak a jegyzetembe írtam fel annó sok éve az egyetemen, tehát figyelembe véve a 15szörös terhelési különbséget egy 2 kilogrammos ember már hetente kaphatná a h1n1 oltást, akkor se lépné túl a megengedett szintet.
Amúgy egy tonhalkonzervben akár metilhiganyból lehet ennyi, nem etilhiganyból.
Ez hülyeség!A metilhigany a mérgezőbb, és sokkal később ürül ki a szervezetből.
Honnan szedted ezt a szöveget?Szakmailag egyáltalán nem helytálló.Így terjed a ....!
Na, itt van a kapcsolódó EPA doksi:
Rögtön szögezzük le, hogy ez napi szintű terhelésre vonatkozik, tehát főleg napi szinten metilhigannyal dolgozó emberek számára fontos, de azért vizsgáljuk meg.
Ami kiderül ebből:
A metilhigannyal szervezetbe vitt higany NAPI max dózisa 1995 óta 0,1 mikrogramm/kg, előtte 0,3 volt.
Ez viszont csak metilhiganyra ennyi, azonos higanytartalmú etilhigany és metilhigany közül az előbbi 5-7, az utóbbi 45 nap alatt feleződik a szervezetben, tehát mivel ez a statisztika is időarányos így a felezési idő alapján az etilhigany napi dózisa a legpesszimistább számolással is 0,7mikrogramm/testsúlykilogramm/nap.
Megjegyzés: nem véletlen az, hogy a metilhiganyról rengeteg mérgezési tanulmány készül az etilhiganyról pedig nem. Ugyanis a metilhigany veszélyes, az etilhigany a gyors kiürülés miatt nem az, ha az lenne akkor arról készítenének felméréseket majomkísérletekkel és nem a metilhigannyal.
De haladjunk tovább a gondolatmenetben. Nézzük meg, hogy 50 mikrogramm thiomersalban mennyi higany van. A thimoersal összegképlete:
C9H9HgNaO2S
Tehát moláris tömege:
108+9+200+23+32+32=404 g/mol
Higany: 200 g/mol
Tehát kis túlzással a fele higany, ami tömegét tekintve 25 mikrogramm.
Tehát az egymással szemben álló adataink:
0,7 mikrogramm/kg/nap
25 mikrogramm/oltás
Ezek alapján tehát egy 5 kilós csecsemő 8 naponta kaphatná meg a h1n1 oltást egész életén át és azzal se lenne kitéve a higanymérgezés veszélyeinek.
Egy 36 kilós ember már naponta oltathatná magát H1N1 ellen.
Hangsúlyoznám továbbá, hogy:
- a számítás során a veszélyes, mérgező metilhigany adatait vonatkoztattuk a sokkal kevésbé veszélyes etilhiganyra. Megpróbáltam súlyozni, ha ezt nem tettem volna meg és a metilhigannyal számolok (ami teljesen hülyeség lett volna), akkor is az jött volna ki, hogy egy 5 kilós csecsemőt háromnegyed évente bátran lehetne oltani.
- A dokumentációban megtalálható a WHO által meghatározott határérték 1.2.2-es pont alatt. Míg az EPA határérték azoknak szól, akik tartósan érintkeznek az anyaggal, addig a WHO határérték általánosságban fogalmaz, 3-7 mikrogramm/testsúlykilogramm higanyt ír metilhigany esetén, ami etilhigany esetén továbbra is a pesszimista 7szeres szorzót használva 21-49 mikrogramm/testsúlykilogramm, tehát egy két kilós ember esetében már a határérték alatt van az oltás.
- ne feledjük el, hogy 3 éves kor alatt fél adaggal oltanak!
- ne feledjük el, hogy ezeket a határérétékeket úgy lövik be, hogy a biztosan veszélyes dózis 1-10%át jelentik, tehát minimum 10-sze, maximum 100szor ennyi mennyiség lenne szinte biztosan mérgező bármelyik emberi szervezet számára.
- ne feledjük el, hogy 1995-ig ez a határérték háromszor ekkora volt. A változtatás okai a dokumentációban megtalálhatóak.
17:15-ös vagyok, találtam még egy ilyet is:
A lényege:
a higany idegkárosító hatását úgy fejti ki, hogy terheli az idegeket, megbolygatja az idegek/agy vérellátását és hosszú távon, sok ideig tartó folyamatos higanymérgezés útján károsít csak, ezért is /nap-ban mérik a káros dózist, mert csak ez számít. Ha valakit egyszerre megmérgeznek egy rakás higannyal annak semmi baja nem lesz hirtelen, elkezd folyamatosan feleződni a higany a szervezetében és ha túl sokáig tart, amíg feleződéssel kiürül akkor a folyamatos terhelés kárt okoz.
A washingtoni egyetemen végeztek egy kísérletet, melyben azt vizsgálták, hogy a thiomersal szervezetterhelő hatása mennyiben hasonlítható a metilhiganyéhoz.
Ennek a majmokon végzett tesztelésnek a kivonatolt eredményét linkeltem, melynek lényege röviden, tömören az, hogy össze se hasonlítható a kettő egymással, nem lehet a thioemrsal veszélyességét egy kalap alá venni a metilhiganyéval.
Konkrétan a kiürülés sebességére, amire a metilhiganyos határérték vonatkozik azt állapították meg, hogy a legpesszimistább esetben is 3szor olyan gyors, de akár 10szer olyan gyors is lehet thiomersal esetében, mint metilhiganyéban.
De a kutatás lényege nem ez, hanem az, hogy azonos mennyiségű higanyt tartalmazó thiomersal és metilhigany toxikus hatása a kiürülési sebességtől függetlenül is ég és föld.
Kérdező:
16:40 - 17:15 - 17:28-as is én voltam, szívesen a válaszért és nagyon örülök, hogy végre egy olyan "oltásellenes" kérdés, aminek a kérdezője nem úgy állt hozzá a dologhoz, hogy az oltás sz*r és kész, hanem tényleg valódi adatokra, információkra volt kíváncsi ezzel kapcsolatosan. Remélem hasznosnak ítélted az okfejtéseimet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!