Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Letegezhet-e egy orvos vagy...

Letegezhet-e egy orvos vagy ápoló egy beteget?

Figyelt kérdés
márc. 28. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem örülnék neki.
márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek esetén mindenképp, de gondolom nem erre gondoltál.


Velem már előfordult, nem zavart. Szájsebészeti műtét előtt volt, és egy kicsit be voltam tojva, hogy finoman fogalmazzunk. Amúgy előtte és utána ugyanúgy magázott.

márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de a beteg sem tegeződhet.Az sem jó megszólitás,ha az idős bácsinak azt mondják,hogy "papa". Nem a papájuk.
márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korrekt letegezni egy felnőtt beteget, hacsak nem személyes ismerős, akivel korábban is tegeződött. Nem bizalomgerjesztő
márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem helyes!

Kikérném magamnak udvariasan.

Milyen idős vagy?

márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teljesen normális és egy kórházban ez minden napos dolog, de nyilván nem mindenkivel, azért egy 40 éves egy 80 évest semmilyen körülmények között ne tegezzen le ismeretlenül. Ha valakinek ez nem tetszik és nem akarja, akkor csak jelezni kell, hogy ne haragudjon, de inkább magázódjunk és el van intézve. Én nagyon ritkán, csak ha nagyon fiatal, mondjuk 8 éves akkor tegezem le, de az is ritka, én mindenkit magázok, gyereket is 99%-ban. Ha pl. egy beteg letegez, akkor én örülök neki, nekem az tetszik, de amúgy egy idő után már fel lehet mérni, hogy ki az aki tegezhető.
márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvos nem, de nővérekkel volt hogy tegeződtünk amikor több hétig kórházban voltam, mert félig-meddig én is eü-s vagyok.
márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem már több orvos is (akikkel sacc/kb egy korosztály vagyunk) felajánlotta, hogy mit szólnék hozzá, ha tegeződnénk. Én örültem neki. Volt olyan aki miután elfogadtam, akkor kezet fogott velem és akkor annyit mondott, hogy akkor szia. Nekem ezzel nincs gondom, én örülök neki. Tegeződve is meg lehet adni egymásnak a tiszteletet és magázódva is lehet küldeni valakit melegebb éghajlatra. Van olyan is, hogy egy orvossal az uszodában tegeződünk. Elég gyakran össze szoktunk futni ott, magázódva szoktam neki ott is köszönni, ott nevetve mondta, hogy ez nem a kórház, itt sportolók vagyunk egymás között, nyugodtan tegezzem. Viszont a rendelőben mindig magázódunk.
márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!