Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg megbélyegzés jár ha...

Tényleg megbélyegzés jár ha valaki esetleg depresszió / szorongás miatt kezelés alá kerül?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve volt egy rosszabb időszakom, már-már majdnem elmentem vele dokihoz (volt egy időszak mikor már a lakás elhagyásának gondolatától szorongtam..), de édesanyám állandóan azt harsogta, hogy ha ezt megteszem azzal tönkreteszem az életemet. Nem vezethetek autót, mert olyan gyógyszert fogok kapni, lehet több munkahelyre fel se vesznek mert bekerül a rendszerbe, ha valami probléma van a környezetemben engem fognak először elővenni mert én vagyok a "beteg", és akármikor a későbbiekben előjön kezdhetek magyarázkodni...


Tényleg ekkora probléma ha valaki ilyen helyzetbe kerül?


Most már viszonylag jó, a barátok és az erőltetett csakazértis szocializálódás jót tett. :)



dec. 26. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Van igazság abban amit anyud mond, még ha sokan tagadják is.
dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ezek közül egyik sem igaz. Nem tönkreteszed vele az életed, hanem épp ellenkezőleg, helyrehozod, hiszen kezelteted a betegségedet és így jobban leszel. Nagyon sok olyan antidepresszáns létezik, ami mellett lehet vezetni vagy bármilyen munkát végezni. Pszichiátriai infókat még a háziorvosod se láthat a rendszerben, csak ha te külön engedélyezed ezt az EESZT-n belül. Üzemorvosnak se vagy köteles elmondani. Felnőttként pedig jogod van hozzá, hogy ne áruld el a családodnak vagy akárki másnak, hogy milyen betegséged van és mit szedsz rá. Nekem pont ezért nem tud a családom arról, hogy depresszióval diagnosztizáltak és antidepresszánst szedek, mert ők is így állnak hozzá, mint nálad, és egy mentális beteg embernek rohadtul nem hiányzik, hogy még ilyeneket is folyamatosan hallgatnia kelljen.
dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Mást mondanak rá a szemedbe mint a hátad mögött. Az emberek ilyenek. Ha náluk van baj, elvárnák a megértést. Ha másnál, azt meg szeretik kibeszélni.
dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha pszichológushoz mész, ő nem ad gyógyszereket, mégis sokat tud segíteni. Ha mégis szükséged va rá, - hacsak nincs súlyos személyiségzavarod - ezeket a gyógyszereket nem örökké fogod szedni, hanem maximum pár évig.


Ha nem erős gyógyszert írnak fel, komoly mellékhatásokkal, akkor rajtad kívül senki se fogja észrevenni, az életedet a továbbiakban nem befolyásolja. Ahhoz nem depresszió és szorongás kell, hogy olyan gyógyszereket szedj, ami mellett nem lehet vezetni, vagy a mukák nagy részét elvégezni, hanem egy súlyos skizofrénia.


Másrészt nem tudom milyen rendszerről beszél anyud. Az üzemorvos se látja. Ha nem vagy olyan szinten érintett, hogy ez befolyásoljon a munkádban, akkor munkáltatónak ehhez semmi köze.


Röviden: anyád baromságokat beszél


Csak magadnak segítesz, ha elmész dokihoz. Sikeres gyógyulást

dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Irdatlan Infláció válasza:
100%
Akinek nem mondod el nem fog tudomást szerezni róla. De azzal vigyázz kinek mondod el, sajnos az emberek tényleg előítéletesek. Hangulatjavító, alvást segító és szorongás gátló szerektől nem vonják be a jogsid.
dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Sokan gondolkodnak erről így, úgyhogy valóban érdemesebb sporttal, pihenéssel, környezetváltozással, pszichológussal, vagy ahogy írod, szocializálódással megpróbálni segíteni magadon. Mély depresszió vagy elhúzódó esetben viszont orvoshoz kell menni és reménykedni abban, hogy valóban kevés előítélettel fogsz találkozni. Ha már gyógyszert szed az ember, szerintem jobb, ha tudja a háziorvosa. Olyan háziorvost kell keresni, akivel megfelelő ehhez a viszony és az ő viszonyulása az ilyen betegséghez.
dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
a szorongás és az elfojtások rengeteg embert érint.
dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád fságokat beszél.

Kezdjük ott, hogy maga a terápia segít a legtöbbet, tehát ha szépen pszichológushoz jársz és az ki van egészítve gyógyszeres kezeléssel, amit a pszichiáter tud adni. Utóbbihoz nem kell rendszeresen járni, ő csak diagnosztizál és gyógyszert ír fel, amit szedsz valamennyi ideig, a pszichológus pedig segít egy egészségesebb életvitelt kialakítani, traumákat feltárni, megküzdési stratégiákat tanít, amit akkor is tudsz alkalmazni, ha már nem szeded a gyógyszert stb.

Anyud eléggé nyomasztó és ha így explicit észre se veszed, szerintem köze van a depressziód kialakulásához, elég toxikus a szövege és butaság.

Mérnök vagyok, egyetemre is járok és dolgozom is, a kutya se tudja mit szedek, meg hogy mi bajom van, vezetek is.

Egyébként a pszichiáter arra van, hogy ezeket eltudod mondani neki, hogy pl sokat vezetsz, olyat adjon, amivel tudsz vezetni stb. Akármi aggályod van, az orvos megoldja, csak mondanod kell, de ő is kérdezget magától is.

A depresszió pedig hullámzó, azért mert éppen jobban vagy, attól még nem biztos, hogy megszűnt. Jobban jársz, ha segítséget kérsz, de különben nem muszáj a gyógyszert se szedned, csak azért mert felírták, de a pszichológus az tényleg kéne.

dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hiba jó szakemberhez elmenni.
dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukád maradi. 20 éve antidepresszánst szedek. 2 diplomám van. Lehet anyud miatt lesz rosszabb a helyzeted.
dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!