Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyik szakorvos írhat beutalót...

Egyik szakorvos írhat beutalót a másik szakorvoshoz?

Figyelt kérdés

Asztmás betegként járok tüdőgondozóba. Azonban pár napja kijöttek pánikrohamos tüneteim és most ott tartok, hogy nem merek kimenni utcára 1 hete, vagy ha igen, panikolok, hogy mikor jon ki ujra ez a vacak es mar ettol leszek rosszul. Elsőre nyilván nem a panikbetegsegre gondoltam, hanem vagy szív vagy tüdő eredetű problémára. De elég fiatal vagyok még a szívproblemahoz. Gondoltam, hogy asztma is lehet a háttérben, de mivel az asztma rohamoldó sem használt (meg az asztmás roham picit más jellegű), ezért nyilván eszembe jutott, hogy akkor lehet mentális oka is. Barátnők javaslatára felhívtam a körzeti pszichiátriai rendelőt, ahova vegul elmentem és mondták, hogy ez egyértelmű panikbetegseg, irtak fel rá antidepresszánst, ami elvileg hatásos rá. Viszont akkor lennék nyugodt, ha a szívemet is kivizsgaltatnám, hogy nem azzal van-e gond.

Hívtam a házi orvosokat, elmondtam az egész sztorit, de kb kinevetett. Mondta, hogy menjek el esténként sétálni és elmúlik, az antidepresszanst pedig ne szedjem. És hogy nincs baja a szívemnek. Nem is adott beutalót.


Viszont egyszerűen nem hagy nyugodni ez a mellkas szoritas és szurkalas a mellkasomban, szédülök is eléggé. Nem tudok koncentrálni és állandóan fáradt és álmos vagyok két panikroham között (napi szinten kijon). Néha úgy érzem, megfulladok. Utcára menni sem nagyon tudok.. itthonról dolgozom, már amennyire tudok dolgozni. Ha ülök, szédülök, ha fekszem, úgy érzem, elalszom. Katasztrófa ez a helyzet.


Mivel a házi orvos nem adott beutalot kardiologiara, gondolkodom azon, hogy elmegyek a tüdőgondozóba (úgysem art néha egy kontroll, pláne asztmásan ilyen tünetekkel) és rakerdezek, hogy ők be tudnának-e utalni kardiologiara. Néha érzem is, hogy összevissza kalapal a szívem, de szerintem már rá is stresszelek.


Szerintetek lehetséges, hogy nem házi orvos, habem a tüdőgondozó ad beutalót kardiológiára? Ugyanabban a rendelőben van mindkét rendelés.


Bocsi ha hulye kerdes, csak mar mindenen is aggódom es stresszelek :(


25N



2023. júl. 18. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,írhat .
2023. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most megnyugodtam. :)


Nem tudom, mi a franc ez az egész. Voltak korábban kis szeduleseim tömegközlekedési eszközön stb, de most napok óta van ez a szoritas és állandó panikroham, ha utcára kell mennem. Mintha a házak, falak is fullasztanának. Úgy érzem, bekattantam.

2023. júl. 18. 18:22
 3/12 A kérdező kommentje:
És azt sem tudom, hogy ezt az antidepresszánst kezdjem-e el szedni vagy sem.. tanácstalan vagyok. :(
2023. júl. 18. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házi doki úgy ítélte meg szerintem ne kezd el. Borzasztó mellékhatásai vannak, én 14 éve szedtem kb 2 évig és még ma is van hatása sajnos :( senkinek sem ajánlom! Helyette autogén tréning!
2023. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Kit érdekel? Ne ide írkáld a baromságokat hanem menj el orvoshoz!


Az eredeti kérdésre válaszolva igen, írhat.

2023. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4, Milyen mellékhatásai voltak?

Én is azoktól félek igazán, azért nem kezdtem el szedni. De ha pedig tényleg panikroham, lehet használna. De ugye nem tudom, hogy az-e.

2023. júl. 18. 18:29
 7/12 A kérdező kommentje:
5, Bocsi, nem akartam senkit bosszantani. De nem vagyok jól és nem tudom, mi a probléma és egyszerűen kiakaszt, hogy a házi orvos kinevet.
2023. júl. 18. 18:30
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Az asztma mögött is erős pszichológiai okok húzódnak meg, szóval terápia mindenképpen kellene neked, csak sajnos a pszichológia a legkevésbé finanszírozott ágazat.
2023. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8, allergiás vagyok minden fűre-fara, porra, állatra.. valószínű ez áll az asztma mögött. Allergiaszezonban rosszabb. De én is gondolkodtam lelki okokon is egyébként.
2023. júl. 18. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Azóta minden éjszaka verejtékezve, magas pulzussal felriadok, minden áldott este! Párom már nehezen bírja, pszichológus szerint a gyógyszer hosszútávú mellékhatása! (Nem ő írta fel, hanem nekem is pszichiáter)
2023. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!