Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehetnek izületi fájdalm...

Mitől lehetnek izületi fájdalmaim 16 évesen?

Figyelt kérdés
Nem sportolok, nem erőltettem, és nem ütöttem meg magam.
2016. ápr. 7. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Reaktív arthritis valamilyen banális fertőzés után pl., vagy immunológiai eredetű/autoimmun betegség is akár. Utaltasd be magad reumatológiai vizsgálatra, ha tartósan fennálló probléma.
2016. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Gombóc, vagy hajszálérzés volt már a torkodban?
2016. ápr. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tavaly nyáron utóljára.
2016. ápr. 8. 12:08
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban éreztél hajszálat, vagy durvább esetben gombócot a torkod alatt, akkor van egy tippem, hogy mi okozza az ízületekben itt-ott megjelenő szurkálásokat. (Illetve a fájdalom jellege olyan, mint a szuvas fog amire ráharapsz)

A fájdalom oka egy ritkának mondott nyelőcső rendellenesség. Mert a nyelőcső hátulsó falára irányuló agyi idegnyúlvány nincs bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe, ezért a fájdalmak bárhol érezhetőek a testben. Csak az agyon szakosodott tudomány már nem képes ezt átlátni, mert a reumatológus aki az ízületekkel foglalkozik, nos neki fingja sincs az idegrendszerhez. A gasztrookos, akinek a műszer beállításából kellett diplomáznia szintén nem lát át a rést takaró vékony hártya alá. Szerintem, neki sincs fingja, hogy a hártya alatt lebomló étel a résen keresztül eljuthat az idegnyúlványig.

Egyébként a betegség neve "lupusz". Csak ezt a betedséget már akkor diagnosztizálják, amikor az embernek már "a haja is fáj". Mert addig fájdalomcsillapítókkal még lehet élni, de azután már nem.

2016. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ezt az orbitális marhaságot honnan szedted?! A lupus nem nyelőcső-rendellenesség, hanem autoimmun betegség. Valóban járhat ízületi fájdalommal, meg még ezer más tünettel, a gombócérzés pont nem tartozik ezek közé.


Kérdező, menj el reumatológushoz, nyugi, meg fogja találni a problémád okát.

2016. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Jézusom, ezt az orbitális marhaságot honnan szedted?"

16 évesen nekem is ilyen gondjaim voltak. Aztán a reumatológusok mind más diagnózist emlegettek. 27 évesen már nem bírtam így élni mert minden pocikámban fájdalmak voltak. A diagnózisok között volt "vándorló ízületgyulladás" is. A közel öt évtized alatt volt időm megfigyelni, hogy melyek azok a táplálékok amiknél felerősödtek a fájdalmak. Néhány évvel ezelőtt lenyeltem egy szem savanyú cukorkát úgy véletlenül egészben, ami nem jutott be a gyomromba. Lassan kúszott vissza a garatom alá megnövelve a gombócot. És akkor négy hétig,-míg a cukorka el nem olvadt teljesen-, kibírhatatlan fájdalmaim voltak az egész testemben. Az orvosok köszvényt diagnosztizáltak, de mint tudjuk a köszvény az izomfájdalmakat okoz, nekem meg a csontjaim fájtak, mint szuvas fog mikor ráharapsz!

Ekkor csináltam magamnak egy masszírozó gépet, és miután kimasszíroztam a gombóc tartalmát szinte elmúltak a fájdalmak. Ekkor kezdtem tanulmányozni a dolgot, és meglepődve olvastam valahol, hogy van egy vaskos agyi idegnyúlvány ami nyelőcső hátulsó falára irányul. Felmerült bennem a kérdés, hogy ez az idegnyúlvány miért "vaskos"? Ennek csak egyetlen magyarázata lehet, hogy a nyelőcsőbe egy minilabor van beépülve, ami azonnal elemzi a gyomorba jutó táplálékot. Ha nem megfelelő a tápanyag, akkor hányingerrel válaszol a szervezet. Tehát a nyelőcső az a lelkünk fejlődésének legfontosabb információgyűjtő forrása. A kisgyermek az mindent a szájába vesz, megkóstol!

És hogy megelőzzem a további kérdések halmazát, hogy miért nem tanítják ezt az orvosi szakkönyvek? Nos erre a válasz az, hogy az orvostudomány mindig a betegségből indul ki, mindig egy konkrét elváltozásra keresi a megoldást, és soha sem az egészséget veszi alapul. Ezáltal agyon szakosodott tudományunk a szakágakból nem teszi lehetővé a másik szakágakba való átlátást. Így számos összefüggést figyelmen kívül hagy.

(nem én vagyok marha, hanem azok akik kétségek nélkül bemagolják ami a tankönyvekbe le van írva, és néha rosszul is értelmezik azt!)

2016. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval neked a nyelőcsövedben volt egy egész savanyúcukor, ami a perisztaltikával ellentétes irányban (nyilván lábakat növesztve) "visszakúszott", fittyet hányva az időközben rendszeresen nyelt tápláléknak is - mert azt ugye már végképp nem akarod elhitetni, hogy 4 hétig egy falatot sem ettél...:D Mindez semmiféle nyelési nehézséget nem okozott neked, de azért képes volt nyomni "a nyelőcsőhöz ágazó vastag ideget" és értelemszerűen minden bajod ebből fakadt.:D A minilabor szuper elképzelés, tök logikus, hogy mindent kihánysz, ami ártalmas a szervezetre, akik mégis megpusztulnak gyilkos galócától, ettől-attól, vagy egyszerűen csak a mértéktelen és egészségtelen zabálástól, azoknál nyilván kiment a villany.


Szerintem menj el pszichiáterhez, amíg nem késő.

2016. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

44%-os idióta vagy! A lupus autoimmun betegség, és amíg nem tapasztaltad, ne írkáljál mindenféle bromságot.


Kérdező nézesd meg magad dokival.

2016. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Szóval neked a nyelőcsövedben volt egy egész savanyúcukor,..."

Igen, és kb. a nyelőcsövem felénél bebújt a hártya alá, ami a nyelőcső izomzati mozgásától visszafelé kényszerült mozogni. De nem csak a savanyú cukorkával történt ez, hanem apró ételdarabkák is ezt az utat járták be. Amik aztán ott rothadtak el a torok alatti tasakban. A bomlástermékeik a nyelőcső felső szélénél átjutottak az idegnyúlványig, és nem nyomták, hanem csípték, marták azt, mint lyukas fogban az ideget.

Nyelési nehézségeim mindig voltak, de azok épp nem ebből eredtek.A nyelőcső felső szélénél lévő tasak (gombócérzés) nem gátolja a megrágott étel útját, csak a belőle lassan kicsepegő és a gyomorba jutó romlott ételbomladékok csinálnak pocsék közérzetet.

A minilabor működésébe nem merülnék bele. De azt meg lehet figyelni, hogy ha egy ételtől egyszer megundorodsz akkor azt soha többé nem leszel képes lenyelni! A gombamérgezést sem kéne ide keverni!

2016. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"A lupus autoimmun betegség,..."

A szervezet vezérlése meg van zavarodva, és saját működése fejlődése ellen fordul. Egyre több hibát követ el.

Mivel a nyelőcső a lélek fejlődéséhez a legfontosabb információ gyűjtő, adó szerkezet, a lélek, tehát a téves működés alapja. Ha a nyelőcsőből téves információk jutnak az agyba az idővel megzavarodik, egyre több hibát követ el. Okozat nincsen ok nélkül, a szervezet működését egészben kell nézni, nem lehet szakosodva orvosolni a rendszert! Igy az emésztés, a vér, és a többi szerv működése mind befolyásolják az összervezet működését. Ebbe beletartozik a lélek is.

(az idióta az, aki gondolkodás nélkül bebiflázza a könyvekben leírtakat!)

2016. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!