Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux okozhat ilyen tünetek...

A reflux okozhat ilyen tüneteket is vagy nem biztos, hogy jó a diagnózis és a terápia?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja kezdődtek a tüneteim, az orvos gyomorfekélyre gyanakodott, ezért gyomortükrözést végzett. Végül fekélyem nem volt, reflux lett a diagnózis, 2 hete quamatelt kaptam terápiaként.


Kifejezett gyomorégésem és mellkasi tüneteim nincsenek, de a torkomban van gombócérzés vagy mintha idegentest lenne a torkomnál, savanyú ízt érzek a számban sokszor. Ez a torok, garat környéki szorító érzet az utóbbi 2 napban nagyon erős.


Viszont ami engem jobban zavar az a folyamatos étvágytalanság és hányinger (fogytam is sokat), ez is lehet a reflux tünete?


A gyógyszert 1 hónapig kell szednem, 2 hete szedem jelenleg, változást (még) nem érzek.

Rengeteg mindent olvastam már a refluxal kapcsolatban, hogyan kellene életmódot váltanom, de ha valakinek van valami ötlete, saját tapasztalat, akkor köszönöm, ha megosztja velem :)



máj. 9. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miert nem valtottal mar eletmodot?
máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Labort csináltak?

Túlsúlyos vagy?

Nem lehet megfigyelni, melyik ételek irritálnak? Pl hagyma, fokhagyma, paradicsom, paprika, csokoládé, fekete tea, kávé, káposzta, kelkáposzta?

máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez lehet félreérthető volt, de az életmódra figyelek, nem eszem a "tiltólistás" dolgokat, illetve próbálom kitapasztalni nekem mi a jó vagy kevésbé jó étkezés szempontjából.


Labort is csináltak, nem volt érdemi eltérés, túlsúlyos nem vagyok, 48 kiló vagyok jelenleg (52-53 kiló voltam).

máj. 9. 19:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Helyedben elmennek masik dokihoz, akar maganban. Egy masodvelemeny nem arthat.
máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én inkább - bár nem lelkesen - csináltatnék egy másik helyen is egy tükrözést. A fogyás, étvágytalanság, hányinger miatt. Bár 2 hetet még várhatsz. Mit és mennyit eszel? Pszichés ok nem jöhet szóba?
máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy ez is magán volt..úgyhogy még lehet várok pár hetet, nem tudom, amúgy én még pajzsmirigyre tippelnék, hogy nem az kavar-e be esetleg?

De a doki ezt nem hozta fel, én gondolom, mert egy év eleji laborban a TSH szintem nagyon a határon volt (túlműködés irányában), és göbök is vannak a pajzsmirigyben, de azzal nem foglalkozott a doki, majd egy év múlva meg kell nézni..(mondjuk ez állami volt)

máj. 9. 20:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor menj utana a pajzsmirigynek is. Ha kizarnak minden szervi problemat, akkor lehet tenyleg psziches.
máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Most próbálom tartani a napi 5-6 étkezést, az "egyszerre keveset" elv alapján (korábban mondjuk napi 4-szer ettem, akkor sem annyira durván sokat, de most erre jobban figyelek)


Amiket most eszem: rizs, köles, burgonya, répa, brokkoli, karfiol, cukkini, cékla, sovány hús, tojás, banán, most ezek jutnak eszembe főképp

Amire figyelek, hogy édességet most egyáltalán nem, zsíros, fűszeres kajákat nem eszem, kávé, tea, szénsavas italok nem (bár előtte is mindig csak vizet ittam, szóval ebben nem kellett változtatnom)


Amúgy pszichés dolog szóba jöhetne akár, mert elég stresszes hónapok vannak mögöttem, szóval erre alapesetben gondoltam én is, hogy ez most ettől lett nálam, de nem tudom.

máj. 9. 20:20
 9/17 anonim ***** válasza:
A gyógyszer 3-4 het utan fog kezdeni hatni
máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Duke81 ***** válasza:
A torok tünet szerintem normális. A savgőz irritálja a torkodat és ezért fura érzés ha erősebb a reflux. Étvágytalanság nálam nem volt inkább épp ellenkezőleg.
máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!