Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomortükrözésnél mennyi...

Gyomortükrözésnél mennyi esély van arra, hogy elhányom magam?

Figyelt kérdés
Már egy éve van refluxom, a gyomorsavcsökkentő gyógyszerek, amiket a háziorvosom írt fel nem sokat segítettek, ezért elszeretnék menni gasztroenterológushoz (magánban). Viszont félek, hogy az orvos elküld gyomortükrözésre, mert anyám folyamatosan azzal riogat, hogy az nagyon kellemetlen, és hogy nincs semmi értelme, mert úgysem fognak találni semmit. Meg azért is rettegek, mert amikor előjön a refluxom, akkor nem csak a mellkasom fáj, hanem hányingerem is van, és félek, hogy ha bedugják az endoszkópot a torkomba, akkor kihányom. Olvastam a neten, hogy nem szabad 7-8 órával előtte enni, de akkor is félek. Ráadásul nekem hányásfóbiám van, emiatt ha előjön a hányingerem, akkor nagyon durván bestresszelek, főleg, ha nem otthon vagyok, mert nem akarok publikus helyen hányni. Láttam, hogy csinálják altatásban is, de nem tudom, hogy megérné-e azt a plusz összeget kifizetni.

máj. 6. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Üres gyomorral mész vizsgálatra.

Ne anyád rémtörténeteit hallgasd, járj a végére.

Nem fog hányni, mert nem lesz mit. Bízd magad az orvosra, akkor hamar túlesel rajta.

máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Végbélen keresztül is szoktak tükrözni, ha valamiért nem lehet a szájon keresztül. Altatásban speciális esetekben szokták végezni. De elhányni nem hiszem, hogy elhánynád magad, mert nem is tudnád.
máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!