Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek, mert műtétem...

Nagyon félek, mert műtétem lesz. Hogyan küzdjem le a félememet?

Figyelt kérdés

Még nyáron vettem észre, hogy fáj a bal karom. Mivel nem múlt elmentem orvoshoz aki elküldött röntgenre, majd ultrahangra. Az ultrahang pedig kimutatta, hogy van egy jóindulatúnak tűnő daganat a karomban. Mikor ezt megtudtam teljesen lefagytam. Nem tudtam mit mondani csak néztem magam elé. Miután kicsit összeszedtem magam elmentem a háziorvosomhoz tanácsot kérni, hogy ilyenkor mit kell tenni. Kiírt MRI vizsgálatra, ami szintén kimutatta azt, hogy tenyleg van egy daganat a tricepsz izmomban (kb 3-4cm nagyságú). Ott a főorvossal beszélve kiderült hogy 99%ig jóindulatú daganatról beszélünk. Elmondta, hogy ezt műteni kell, mert felmerül a növekedés kockázata. Nos, itt történt az, hogy nagyon megijedtem, mert rengeteg rémtörténetet hallottam arról, hogy valaki felébrett műtét közben vagy éppen ellenkezőleg nem ébredt fel. Természetesen a családtagjaim mondták, hogy nem kell félni, de mégis iszonyatosan félek tőle.


Tusnátok ezzek kapcsolatosan valamilyen tanacsot adni?



dec. 25. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell parázni a műtéttől. Ugyan félelmetesnek hangzik, hogy altatás, de jó kezekben leszel, ne aggódj. Kb semmit sem fogsz majd fel abból, ami történni fog.


"rengeteg rémtörténetet hallottam arról, hogy valaki felébrett műtét közben vagy éppen ellenkezőleg nem ébredt fel."


Ez olyan repülőgép dolog... Miért pont az zuhanna le, amin éppen ülsz?! Minek parázni tök feleslegesen?

dec. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szóval a tricepszedet műtik? Ebben az esetben az altatáson kívül kb nincs kockázat, ami meg egy elég biztonságos dolog. Végig figyelni fognak rád, nem igazán eshet bajod. A kockázat persze megvan, de a világon mindenre igaz ez.
dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a tricepsz izmát műtik meg. Amitatt is tartok egy picit, mert aszmás vagyok. Köszönöm a megnyugtató szavakat.
dec. 26. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jelezd a műtét előtt, hogy aszmás vagy, az aneszteziológusok és a műtős csapat fel van erre is készülve. Meg persze, nem egy aszmás ember esett át műtéten.
dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!