Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igazsag szerint: Kit mentett...

Igazsag szerint: Kit mentett mar meg a kemoterapia a raktol? Barmilyentol? Fiatalt vagy idoset, boldogat boldogtalant? Nem hiszek az ilyen ´´hiheto´´ es ´´megbizhato´´ dolgokban mint a kemoterapia!!

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos nekem volt osztályfőnököm lett rákos. Ő kapott kemoterápiát.

Szerencsére felépült és jól is van.

Valamint egyik ismerősöm anyukája volt ugyan így. Ő is felépült. De rá jó pár évre elhunyt sajnos, persze már idős volt.

Nagyon sok rákos van a környéken, beszélik is, hogy lehet csernobil közelsége miatt. De csak őket ismerem akik kaptak kemót, a többieket műtötték, vagy az orvosok sem tehettek semmit.

2022. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hany eves volt az ismerosod anyja aki mar idos volt?
2022. ápr. 15. 22:03
 3/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom. 70+

A legkisebb gyereke is 40 éves múlt már akkorra.

2022. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
67 eves emberen kene segitenem, azert teszem fel ezeket a kerdeseket, kellene neki injekcio is de azt mondtak hogy mar a gyartoja is alig gyartja. Es az orszagban ahol elek kifogyott, nagyon kene a segitseg pedig!
2022. ápr. 15. 22:08
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Melyik ország?

Milyen segítség kellene? Ebben itt mi nem tudunk segíteni. Az, hogy milyen rák ellen hatásos, vagy mi ellen nem, az sok mindentől függ, de sok esetben használ. Más kérdés, hogy annak a negatív hatásai hogy jelentkeznek utána.

2022. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Napsugar11 ***** válasza:
0%

Sajnos hiaba adok kb 20 eve tanacsokat daganatos betegeknek, altalanos kerdesre csak altalanos valaszt tudok adni. Vannak olyan tipusu daganatok, amiknek vannak olyan receptorai a felszinukon, amikre mar kidolgoztak a tudosok celiranyos kemoterapiat. Pl a HER2 receptor bizonyos fajta mellraknal. Ezt Herceptinnek hivjak. De vannak osztrogen es progeszteron erzekeny mellrakok is. Viszont a mellrakok kozott is van a tripla negativ fajta, ami terapia rezisztens. Ez azt jelenti, hogy nincs tamadasi felulete. Sem osztrogen, sem progeszteron, sem HER2 receptor nincs rajta. Az utobbira pl nincs celiranyos kemo, ott altalanos, generalizalt kemot adnak.


Ezert, erre a kerdesre igy nem igazan lehet es tudok valaszolni. De ha az segitseg nektek, privatban ha ram irsz, igyekszem konkretabbat mondani, ha tobb az ismeretem.


En egyebkent az integrativ megoldasban latom a legnagyobb es leghatasosabb kiutat. Itt a hagyomanyos es az alternativ megoldasok parositasarol van szo, egymas mellett. De az erintett eletmodjaban es a gyogyulasahoz szukseges gondolkodasmodjaban is erdemes valtozasokat elinditani.

2022. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a baj, hogy sokan nem értik a kemoterápia működési elvét. Zanzásítva az a lényeg, hogy a ráksejtek nehezen, lassan tudnak regenerálódni. A kemoterápia minden sejtnek rossz, de míg az egészséges sejtek két kezelés között összeszedik magukat, a rákos sejtek nem tudják. Ezért vannak a csúnya mellékhatások. De sokszor ez a legjobb, amit tehetünk.
2022. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Szia, engem megment. 15 centis daganatot 3 centisre zsugorított össze eddig a kemo.

Decemberben tudtam meg, hogy 3 nyirokcsomó daganatom van és ha minden ilyen jól halad tovább, akkor 1 hónap múlva vége ennek a rémálomnak. Azt hozzáteszem, hogy ez a legjobban gyógyítható rák, de azt is hozzáteszem, hogy ha nem kaptam volna kemoterápiát, akkor nem irogatnék már itt, mert agresszív nagyon és nyomta a felső gyűjtőeremet a szívemnél. 1 másodpercig nem gondolkoztam, hogy elutasítsam a kemot. Nagyon gyorsan áttéteket tud adni és akkor már idő kísérletezgetni.


Egyébként sok féle kemoterápia van. Én Németországban élek és elég máshogy kezelik itt a betegeket, mint otthon.


Én 2 félét kaptam eddig, egy nagyon erőset (2 ciklus BEACOPP), utána jön 2 gyengébb ABVD... otthon 4 ABVD-t adnak és sokkal rosszabb a gyógyulási arány sajnos.

2022. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

*Nincs idő


Amúgy 28 éves vagyok. Van egy 1,5 éves kisfiam... odafigyelnek rám a dokik és hihetetlenül kedvesek.


Nagyon nehéz, tényleg baromira tönkre tud tenni a kemoterápia..

Minden kezelés után szinte nullázódik a fehérvérsejt számom,kapnom kellett már vért is. Trombózisom is volt már. Ennek ellenére én bízom az orvosokban, hogy azt csinálják, amiről valóban azt gondolják, hogy meggyógyulok. Kemo előtt sokkal rosszabb volt az állóképességem, mint 2 kemo között, alig kaptam levegőt.

Biztosan nem éltem volna túl, ha nekiállok alternatív gyógymódokat próbálgatni. Annyi féle rák van, nem hathat mindegyikre egy szer ugyanúgy...


Nyirokcsomó daganatból is rengeteg féle van 2 főcsoporton belül.

2022. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
#9:Igen, szerencsére van ilyen eset is, de Magyarországon sok esetben szerencsén múlik, itt sztenderd kezelések vannak, egyénenként kicsi változtatás van, de nem előzi meg biológiai teszt, gondolom ott nálatok igen.
2022. ápr. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!