Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elvileg mandula gyulladasom...

Elvileg mandula gyulladasom van egyáltalán nem kohogok viszont 38-39fokos lazam van ma háromszor krákogtam egyet és ilyen barnás véres zöld sleim jött fel ne haragudjatok Nemtudom szebben megfogalmazni? Valakinek valami otlet hogy mitol lehet?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta szedjem az antibiotikumot egyenlore nemtud mást mondani:((
2021. szept. 22. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szedjed az antibiotikumot... vidd végig a kúrát. Mit nem értesz?


Ha utána is fáj, begyulladnak mindig a manduláid, akkor ki kell szedni őket.


Nekem tavaly szeptemberben szedték ki, mert krónikusan gyulladtak voltak.

2021. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jolvan nem kell nekem esni megijedtem ennyi://
2021. szept. 22. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:

C vitamint is toljad, d vitamint is. Forró teát igyad.. gyorsabban gyógyulsz...


Ne legyél már ilyen életképtelen.

2021. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem azért irtam hogy tanácsot adjatok hogy hogy kell influenzát kezelni hanem azt hogy mi lehet ez a kopet féleség ne legyetek már ennyire bunkoak:)
2021. szept. 22. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Te meg ne legyél ennyire tütü...


Bakterialis fertőzésed van, ezért zöld a turhád, ezért kell az antibiotikum.


És a többi említett dolog gyullad mandulára is jó, nem csak influenzára.


Az a baj kérdező, hogy rendkívül szerény képességű vagy..így nehéz életed lesz.

2021. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a kopet a gyulladastol van. Ha szeded az antibiotikumot, ket nap mulva jol is leszel.
2021. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"barnás véres zöld slejm jött fel (...) Valakinek valami ötlet hogy mitől lehet?"


A gyulladás miatt keletkezett gennyes váladék. Maga a genny, elhalt fehérvérsejtek, amik miután bekebelezték a kórokozókat, elpusztulnak. Ez a purulens váladék a hősi halált halt, mikroszkópikus méretű testőreid tetemei, amit ki kell köpni, mivel véletlen visszanyelve nem emésztődik fel. Tehát, ha nem köhögöd fel, és a gyomrodba kerül, előbb-utóbb hányást okoz. Véres (barnás) pedig amiatt lehet, mert erőlteted a köhögést, és hajszálerek megrepedhetnek.


Mivel gennyes a mandulád, mindenképp szedd végig az előírt napig, előírt mennyiségben az antibiotikumot, mert ha nem így teszel, a gennyes mandula szövődményei elég csúnyák lehetnek, mert okozhat szívburok gyulladást, ízületi gyulladást, vesemedence gyulladást például. Ezért is javasolják évi többszöri, gennyes mandulagyulladás előfordulása után az eltávolítását, amikor a mandula épp nyugalmi állapotban van.

2021. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/7 Koszonom a válaszod! Faj a mellkasom és a hátam is csak sajnos még az orvos nem fogadott mert nincs negatív tesztem csak pénteken lesz úgyhogy mégsem hallgatott de szedem a gyogyszert :((
2021. szept. 22. 23:36
 9/10 A kérdező kommentje:
7/7 csak egyáltalán nem kohogok és ez a fura:((
2021. szept. 22. 23:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Köhögés általában később jön pár nappal.
2021. szept. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!