Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kialakulhat függőség a Medrol...

Kialakulhat függőség a Medrol gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Nem régóta szedem, viszont nekem nagyon bejön. Sok rosszat olvasok róla, de én asztmás vagyok, és Medrollal semmilyen tünetem nincs. Azért szerintem ezt nem lenne jó szedni hosszútávon.

2021. aug. 9. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem véletlen fokozatosan csökkentve hagyják el a gyógyszert illetve ez szteroid. Tehát igen.
2021. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen és még sok más mellekhatas
2021. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem függőség alakul ki, hanem kimerül a mellékvese, ami amúgy természetes úton termeli.
2021. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak időnként szeded rövid ideig, akkor nem vészes. De amúgy megszakítás nélkül szedve hosszú ideig irtózatos rombolást tud végezni. Tudom, mert 3 évig szedtem egyfolytában (muszáj volt). Abbahagyni is csak fokozatosan csökkentve szabad (ahogy az orvos mondja), különben nagy károkat okozhat.
2022. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csocso2 ***** válasza:
Rövid távú szedés nem okoz nagy gondot ha betartod az étkezési szabályokat, sótlan és cukormentes étrend.
2022. jan. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!