Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudoom beadassam-e magamna...

Nem tudoom beadassam-e magamnak a H1N1 elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Ki az Aki a mellett dönt, hogy beadatja. És ha igen, miért?
2009. nov. 4. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy döntök, hogy nem adatom be, mert egyik orvos sem adatja be sem magának, sem a családjának... Tudományosan sajnos nem tudom alátámasztani, de nekem ennyi elég.
2009. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most kérdezősködtem a háziorvosomtól. Ő azt mondta, hogy pártatlannak kell lennie a témában. De annyit azért elmondott magánemberként, hogy ő nem adatja be magának. Hivatalosan pedig tájékoztatott arról, hogy a vakcina higannyal van tartósítva. Én ezért nem adatom be.
2009. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Én beoltattam magam már kb. két hete és semmi bajom sem lett tőle, nem volt semmilyen mellékhatása sem, még csak a szokásos izomfájdalom sem, ami ugye minden ifluenza elleni oltás után általában várható. Családban is beoltatták magukat, én tudnám ajánlani és akár esetlegesen mindenkinek magának kell eldönteni. Én jobban tartok az influenza ismeretlen kórokozójától, mint a vakcina esetleges mellékhatásairól. Egyébként az influenza elleni oltóanyagok gyártása mindig rohammunka, eddig is így volt. Mégsem lehetett arról hallani , hogy akik évek óta beoltatták magukat az aktuális influenza ellen, azoknak bármi bajuk lett volna az oltóanyagtól..... Az lett volna az egyszerűbb, hogy csak annyit mondanak, hogy időben készen van az oltóanyag, amely semmivel nem nagyobb kockázatú mint más védőoltások, amelyek lehetővé tették, hogy ne kelljen rettegni jónéhány súlyos , fertőző betegségtől.... De nem, itt politikát kell csinálni a dologból, Mondjuk találtam valaki egy jó linket írt, az alábbit:

[link]

A vitaminos megoldásban önmagában én személy szerint nem hiszek, dehát ki mit gondol.

2009. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Én is beoltattam magam, ez a H1N1 oltás betegtájékoztatója:

LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


Mint minden gyógyszer, így a Fluval P is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


A 18-60 éves felnőttek körében és a 60 éven felüli idősek körében az alábbi reakciókat észlelték:


Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók:

Gyakori: fájdalom, bőrpír, duzzanat és beszűrődés az oltás helyén; fáradtságérzet, rossz közérzet.

Nem gyakori: fejfájás, ízületi fájdalom, verítékezés, izomfájdalom, láz.


Ezen reakciók mindegyike enyhe és rövid lefolyású volt, kezelés nélkül is 1-2 napon belül elmúltak..


Súlyos mellékhatást nem tapasztaltak.


Az oltóanyag elölt vírust tartalmaz, ezért az oltást követően a vakcinától nem alakulhat ki influenzafertőzés. Az oltást követő légúti betegség véletlen egybeesés következménye, és más légúti kórokozó válthatja ki.


A szokványos influenza oltást követő napokban vagy hetekben a fentieken kívül az itt felsorolt további mellékhatások is előfordultak:

♦ nem gyakori (100 oltásból kevesebb mint 1 esetben, de gyakrabban mint 1000 oltásból 1 esetben):

• általános bőrreakciók, mint viszketés, hólyagos bőrelváltozás, csalánkiütés


♦ ritka (1 000 oltásból kevesebb mint 1 esetben, de gyakrabban mint 10 000 oltásból 1 esetben):

• súlyos szúró vagy lüktető fájdalom egy vagy több idegen

• bizsergés

• görcsök

• átmeneti vérlemezkeszám csökkenés

• allergiás reakciók, amelyek a vérnyomás veszélyes leesésével, sokkos állapot kialakulásával járhatnak


♦ nagyon ritka (10 000-ből kevesebb mint 1 esetben):

• a véredények szűkülete vagy elzáródása veseproblémákkal

• gyulladás az agyban vagy a gerincvelőben

• átmeneti ideggyulladás, amely fájdalmat, gyengeséget és bénulást okoz a végtagokban és gyakran ráterjed a mellkasra és arcra is (ideggyulladás, Guillain-Barré szindróma)


Ennek a gyógyszernek a gyártása során tiomerzált (szerves higanyvegyület) használnak, amely

nyomokban a késztermékben is megtalálható. Ezért túlérzékenységi reakció előfordulhat.


Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a tájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

Ez pedig a szezonális, sima influenza betegtájékoztatójában van:

LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Milyen nemkívánatos mellékhatások léphetnek fel a Fluval AB alkalmazását követően?

Az influenzaoltást követő mellékhatások ritkán fordulnak elő.

Az oltóanyag elölt vírust tartalmaz, ezért az oltást követően a vakcinától nem alakulhat ki influenzafertőzés.

Az oltást követő légúti betegség véletlen egybeesés következménye, és más légúti kórokozó válthatja ki.

Lokális mellékhatások: a leggyakoribb mellékhatás az oltást követően a beadás helye körül kialakuló bőrpír, ami általában 48 órán belül megszűnik.

Általános mellékhatások

1. Láz, rossz közérzet, izomfájdalom nagyon ritkán előfordulhat. Ezek a reakciók 6-12 órával az oltóanyag beadását követően alakulhatnak ki és 1-2 napig tarthatnak.

2. Azonnal kialakuló allergiás eredetű sokk azon egyéneknél észlelhető, akik tojásfehérjére, vagy az oltóanyag más összetevőjére (lásd összetétel) adnak magas IgE választ.

3. Guillain-Barré szindróma (GBS). 1976-ban, az USA-ban alkalmazott influenza oltóanyag beadásakor figyelték meg a GBS influenzaoltást követő megjelenését. A gyakoriság egymillió oltásra számítva 1 eset volt. Az azóta eltelt időszakban, az USA-ban GBS előfordulását az influenza oltások szövődményeként nem igazolták. A Fluval AB oltóanyag eddigi alkalmazása során nem regisztráltak GBS-t.

4. Egyéb, a szakirodalom szerint lehetséges szövődmények: agyvelőbántalom (enkefalopátia), Gianotti-Crosti szindróma (enyhe általános tünetekkel - láz, nyirokcsomóduzzanat, máj- és lépmegnagyobbodás - és bőrtünetekkel - az arcon és a végtagokon megjelenő, nem viszkető, halvány vagy sötétvörös kiütésekkel - járó tünetegyüttes. (Kialakulásának mechanizmusa nem tisztázott). A Fluval AB oltóanyag eddigi alkalmazását követően nem regisztrálták a fenti kórképeket.

Akkor miről beszélünk? Ugyanaz, csak az előttem a 09:26os hozzászólónak van teljesen igaza,

2009. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
8 napja beoltottak, egyesek szerint már halottnak kellene lennem. Tényleg fáradtnak érzem magam, mert most végeztem a kocogással.
2009. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Romásig van nyomva higannyal csak erről nem szól a fáma! EGYIK ISMERŐSÖM 1 HÉTTEL AZ OLTÁS UTÁN KÓZHÁZBA KERÜLT TISZTA HÓLYAG LETT A TESTE!!!! Persze erről is hallgat a média!!!!!!!!!! VAJON MIÉRT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindennek van mellékhatása, ja ez olyan ha elmész fogorvoshoz és mondjuk lidocai érzékeny vagy akkor persze meg gégeödémát kaphatsz, és itt lehet hogy valami összetevőre allerigás volt, csak nem vette tudomásul, vagy nem nézett utána,
2009. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

utolsó válasz nem nygtatott meg. Én egészségügyis vagyok és vacillálok a beoltásommal kapcsolatban.

Azért azok a nagyon ritka mellékhatások is előfordulnak, és mondjuk nem szeretném, ha a sürgősségin intubálva kötnék ki, vagy vérlemezke szám csökkenés miatt vérre kéne szorulnom napokig, vagy ne adj isten, teli lesz a bőrőm viszkető hólyagokkal. Jó persze,ezt írja kicsi az esély, de gondolhatod nem fogja odaírni, hogy erre magas az esély, hisz akkor hogy adná el? Mint a romlott húst a hentesek.

Én igenis természetes úton erősítem az immunrendszerem, rendszeres levegő, nagyon sok zöldség gyümölcs, és mozgás.

nem pedig otthon hereverézek egésznap a 4 fal között, aztán meg minden szart benyalok.

Nem hsizem ha valakinek egészséges az immunrendszere az olyan túlérzékenységi reakciókat váltana ki, mint amit a h1n1-ről írnak, hogy tüdőödéma, és bakteriális tüdőgyulladás, amibe ugye bele LEHET halni. Amúgy azért egy kialakuló tüdő ödémát igen erősen lehet érezni, nem úgy van az hogy egyszercsak már nem kapsz levegőt minden előjel nélkül és kész meghalsz. A tüdőgyulladásnak is tünetei vannak. Szerintem, ha valaki időben elmegy orvoshoz és netán h1n1-es, kap rá egy széles spektrumú antibiotikumot, 2 hét alatt maximum talpra áll.

És erősödött az immunrendszere is.

Szóval azért ha valaki nem hanyagolja el magát ha beteg nem lehet gond. A h1n1 nem halálos, a szövődményei azok. De azokat mivel olyan súlyosak észre lehet venni.

2009. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én beoltatom a családot, mert pici babánk van.

9:51-esnek: olcsóbban megúszta, mint a 15 éves szolnoki gyerek...

2009. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"olcsóbban megúszta" akkor ezek szerint mindenki nyugodtan oltassa be magát, mert "csak" egész testet befedő fájdalmas hólyagokkal vihetik az embert kórházba az oltás miatt? Egyébként az a gyerek tüdőbetegségben vagy miben halt meg, a h1n1et ezután mutatták ki benne, de nem attól halt meg.
2009. nov. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!