Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet kijönni? Depressz...

Hogyan lehet kijönni? Depresszió lenne?

Figyelt kérdés
Szinte minden területen nagyon lecsökkent az érdeklődésem, és fásult lettem. Csinálom a "kötelességemet" (munka, boltozás, ügyek), de szinte minimális motivációm van bármire is, sőt lassan már az apróbb ritka fellángolásokat sem érzem. Nincsenek anyagi gondjam (már), nem stresszelek a pénzen. Interakcióm a munkában sajnos elég kevés (a terület miatt ahol dolgozom), barátaim vannak de nagyon kevés és velük is inkább neten kommunikálok. Magánéletem nem igazán van, és nem feltétlen az időhiány miatt, hanem mert egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal, fásult vagyok és magányos. Megfelelési kényszeres is voltam egy időben, nem is olyan régen. Hogyan lehet ebből kimászni, hogy újra tudjam értékelni és élvezni a dolgokat? Hobbijaim akár, minimálisan a munkámat is. Régen is voltak gondjaim, talán több is és átmeneti kisebb depressziók is, de mindig volt bennem azért élet.. csavargásokra, természetben lenni, hobbiknak élni. Most pedig ezekre is nagyon nehezen veszem rá magamat.

2023. júl. 24. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
olvasas? nem tudom nekem csak a könyvek segitettek^^
2023. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy felismerted. Mindenképp dolgozni kell rajta, mert minél jobban kialakul a kerülő viselkedés a végén már az ágyból se lesz kedved kimászni, mellette csökken a teljesítőképességed, hisz a tested is eltunyul és nem csak fejben leszel lusta.


Aztán ahhoz leszel szokva, hogy 12 óra ágyban fekvés kell, hogy erőt vegyél egy fogmosáshoz is


Sajna ez ilyen ördögi kör, viszont szerintem te még időben vagy.


Az, hogy hogy gyűjts motivációt azt nem tudom sajna.


Nekem is javasolták az olvasást, volt amikor elolvastam 100-at ülőhelyemben, volt amikor 4-et se volt türelmem.


Mindenképp olyat kéne találni, amit szívesen csinálsz, hisz erőszakkal nem fog sokáig kitartani utána az pedig csalódottsággal tölt el.

2023. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!