Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagáljam le a nővérem...

Hogyan reagáljam le a nővérem viselkedését?

Figyelt kérdés

Tudjátok hosszú história ez, én nem is akarok bűnbakot keresni, de lelkileg nem tudok megnyugodni, ha nem hallok valami ésszerű módszert arra, hogyan dolgozzam fel ezt az egészet.


A helyzet az, hogy mi öten vagyunk testvérek, 2 bátyám egy nővérem és egy hugom van. A mi családunk (apánk nem volt) anyám alkoholizálása miatt nagyon nagyon nehéz helyzetben élt, a legszűkösebb körülmények közt nőttem fel. Mivel a tesók sem voltak nevelve - ugyebár hogy is nevelhetne egy gyereket is egy alkesz - eléggé elzüllöttek, a legidősebb bátyám 18 évesen lépett le és azóta sajnos nem hallottunk felőle, a kisebbik is ugyanekkor jött el otthonról és a börtönben kötött ki pár évvel később. Mi lányok tűntünk még a legnormálisabbnak akkor is amikor a nővérem akivel addig egymást támogattuk a nehéz időkben, fogta magát és ugyanúgy lelépett mint mindenki. Én egyedül maradtam 16 évesen a kishugommal meg egy munkanélküli alkesz anyával...


A suli mellett dolgoztam amit csak lehetett hogy egyáltalán enni tudjunk de már kimerültem és a sulira sem tudtam rebdesen figyelni, a huginak is normális életet akartam teremteni ( ez NEKEM kötelességem úgyérzem) hát kaptam egy lehetőséget 18 éves koromban amiből szépen ki tudtam egyenlíteni az életszínvonalunkat a semmiből a normálisra... Tudom hogy most gyűlölködni fogtok, a kultúrált keretek között folyó prostitúciót választottam. Nem részletezem nem leányálom, de sikerült a hugom anyja helyett anyjának lenni és most sokkal normálisabb életünk van ha lehet ezt mondani, mint korábban.


A nővéremmel néha néha beszéltem ( testvérek vagyunk akkor is ha otthagyott nyakig a trutyiban) természetesen nem mondtam el neki hogy mi van de azért észrevette hogy jobban megy, ha lehet így mondani puncsolt is rendesen.... Egészen addig amíg a volt barátom akivel 3 évig voltam együtt puszta szemétségből elárulta neki hogy mit csinálok. Én nem tudom honnan tudta meg, gondolom ő is ezt az egyetlen lehetőséget látta, de elmondta neki.


A nővérem elhordott mindenféle undorító mocsok ribizlinek, nem is beszéltünk hónapokig, amikoris rámírt az egyik régi közös ismerősünk, hogy tudja hogy mit dolgozom, de már régen is tudta hogy mit fogok csinálni majd, hiszen a nővérem is pont ugyanebbôl tengette a napjait régen( mostmár elvileg nem) amikor lelépett.


Hogy álljak ezek után hozzá? Bocs hogy hosszú!



2013. aug. 3. 23:30
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
79%
Nagyon sajnállak, hogy el kellett menned prostinak. Szerintem a nővéred irigy rád mert amit te teremtettél a húgodnak az neki nem adatott meg.
2013. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
85%
Mindjárt jönnek a mennyi egy óra nálad jellegű kérdések. A kérdésre válaszolva pedig nagyon sajnálom ami veletek történt, a nővéred álszent, már ha igaz amit állít róla ez az ismerősöd.
2013. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%

Szerintem azért akadhatott ki a legjobban, amiért te is követted. Mármint gondolom, nem gondolta, hogy ugyanott fogsz kikötni annak ellenére, hogy ő már ezt átélte, és bízott benne, hogy neked már nem kell. Mondjuk, gondolhatta volna, hogy neked is meg kell oldani majd valahogy a dolgokat...

Őszintén, nincs testvérem. Csak leírtam a véleményem. Annak ellenére, hogy milyen anyukátok, köztetek alakulhatott ki kötődés, mert kellett, és szerintem ez "szólalhatott" meg benne.

Szerintem várd meg amíg kicsit lenyugszotok mind a ketten. Lehet, saját magát okolja, hogy neked is át kell ezt élned, amit ő anno átélt. Utána szerintem vagy megpróbál nektek segíteni, vagy nem tudom... Nem egyszerű az életed, az már biztos.

2013. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
94%
amint teheted szerintem meg keressél normális munkát azt mondtad kint vagy a szarbol ak meg keressél mást , és a nővérednek joga nincsen h megharagudjon
2013. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azért írtam ki mert már nem tudtam magamban tartani ezt, tudjátok szerintem ez nem sajnálni való dolog, én büszke vagyok arra, hogy megtettem amit csak tudtam. De az azért már fáj, hogy elhordott mindennek( egyébként ő nem tudja hogy tudom) mindamellett hogy nem láttam évek óta csak beszélünk néha, és soha egy picit sem próbált meg segíteni csak elhúzott és élte a világát. Tudjátok mint amikor a patkányok menekülnek a lyukból:(
2013. aug. 3. 23:43
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyan helyzetek, amikor az embernek a túlélés érdekében olyasmit kell tennie, amit nem jószántából tesz. Én megértelek, és becsülöm a lépésedet. Ezek a kényszerhelyzetek idővel elmúlnak, s akkor váltani kell. Ezt tette a nővéred is. Neked is azt kellene. Ha még nem megy, nővéred ne csak lehordjon, hanem segítsen is ebben.
2013. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy csak dühös rád,amiért beleestél abba a helyzetbe,amibe ő is.Elítélni nem tudlak,mert borzalmas az,ha az ember erre kényszerül és veszélyes is.Mielőbb abba kellene hagyni,mert az ember teste,lelke rámegy erre és a húgod sem lesz biztonságba.Megtalálják őt is,ahogyan valaki megtalált téged is.
2013. aug. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát.. ez nagyon összetett. Szerintem mostanra túljutott a nővéred az első dühén, csalódottságán (bűntudatán? önutálatának kivetítésén?) szóval most lenne itt az ideje megkérdezni, hogy van-e kedve leülni veled NORMÁLIS HANGNEMBEN átbeszélni a dolgokat. Én úgy hiszem, hogy nem annyira rád dühös, mint saját magára. Tudod az ex-drogosok szidják a leghangosabban a kábítószert.. Próbálj nem haragudni rá, mert csak ti hárman, a lánytestvérek maradtatok egymásnak..
2013. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást:) az a baj, hogy a nővéremet nem láttam mióta elment otthonról, soha egy szóval vagy egy forinttal nem próbált meg segíteni a koskorú hugainak a ,, túlélésben" úgy általában, ha rajta múlt volna valószínűleg éhenhalhattunk volna. És sajnos még most is ezen az állásponton van. Mostanában csak azért hív néha például, hogy elmondja jaj de szarul megy neki, de (tipikus) áh! Majd megoldom valahogy! Felkiáltásokat tesz, mint aki elvárná hogy segítsek neki anyagilag ha már kicsit jobban megy nekem mint előtte... Viszont érdekes módon amikor mondom hogy nem tudom már mit tegyek, hogy vegyem meg a huginak a suliba a tankönyveket meg mindent, mert nagyon nagyon drága, akkor gyorsan ohh bocs most mennem kell, és ennyi. Sajnos ő már csak azért hív fel, hogy ha esetleg nagyon nagy ramazuriban lenne számíthasson rám. Mindamellett hogy a 8 éves kishugommal az éhenhalás szélén nem számíthattunk rá, még egy megveszekedett zsömle erejéig sem.... :(
2013. aug. 4. 17:08
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Én nem segíteném ki pénzzel a nővéred.Vedd csak meg abból a huginak a tankönyveket,és ha jobban álltok,próbálj meg elmenni valami képzésre és keresni egy jobban fizető,kevésbé durva szakmát. Mert gondolom nem csinálod szívesen. Sok sikert kívánok neked,és szeretném ha tudnád hogy felnézek rád(még akkor is ha nem jelent túl sokat)


Ui:Mi lenne ha megemlítenéd a nővérednek hogy kéne egy kis pénz?

2013. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!