Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Besokalltam, hogyan tovább?

Besokalltam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Albérletben laktunk a párommal, és a kislányunkkal, de az anyám anyagilag elég rossz helyzetbe került, rávett, hogy költözzünk hozzá, gondolta, hogy kevesebb lesz a költség, mert eloszlik arányosan.

De nem igazán úgy alakultak a számlák, ahogy ő tervezte, állandóan ezt hallgatom, hogy neki semmivel nem lett jobb, mert ugyanott van, és minket tesz érte felelőssé.

Ezen kívűl van egy testvérem, aki szintén itt lakik, 18 éves lesz, nem tanul, nem dolgozik, itthon egy gyufaszálat nem tesz arrébb, egész nap csak alszik, de nonstop megy a számítógépe, csak kajálni kel fel, meg haverozni, inni, volt, hogy éjszaka a rendőrségen kötött ki.

Akármit csinálok (mosogatás, főzés, mosás, stb), anyám mindent megkritizál, hogy nem jó ezért meg azért. (Ha nem csinálom meg, persze az a baj.) A gyerekkel kapcsolatos dolgokban is mindent felülbírál, a páromat b*szogatja folyton NEKEM, de neki a szemébe nem mer megmondani semmit.

De ha az öcsémet felhozom, jön a siránkozás, "Most tegyem ki az utcára?"

Semmit nem tudok vele megbeszélni, ami velem kapcsolatos, mert sz@rik mindenre.

Én ezt már nem bírom így tovább, nincs türelmem a gyerekemhez, nem tudok örülni semminek, az összes életkevem elszállt, nincs 1 olyan ember, akivel a dolgaimat megbeszélhetném, de a legrosszabb az, hogy a saját anyámra nem számíthatok semmiben...

Szeretnénk elköltözni, de félek, a családommal a kapcsolatom nem lesz jobb:-S



2012. ápr. 26. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, költözzetek újra albérletbe.Nekik is fontos a jó kapcsolat, majd megbékélnek. Ha nem, akkor meg olyan rokonokra nincs szükség.
2012. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Távolról szeretni inkább, mint közelről utálni. Régi de igaz bölcsesség.

Kérdezd meg tőle, hogy mit akar. Ne ordítva, veszekedve.

Viselkedj felnőttként. Tudom ezt a saját anyáddal szemben nehéz.

Mond el neki, hogy hogyan érzed itt magad. Mond el, hogyha ez így nem jó, és ha azt szeretné, hogy maradjatok, akkor változtasson, különben kerestek egy albérletet és csók. Jöttök karácsonykor.

2012. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egyszerű helyzet, de lehet jobb volt nektek albérletben, hiszen neked már van egy külön családod. Inkább költözzetek el, és utána talán könnyebb rendezni a családoddal a viszonyod, már ha nem együtt laktok és kevesebbet találkoztok szerintem egyszerűbb lesz, tapasztalat. :)
2012. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pkaoljatok és költözzetek MOST. Anyád elvakult, tipikus a más szemében a szálkát, de sajátjában a gerendát SE nem látja ember...
2012. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most gondold végig a jövődet.

Maradtok,és egyre jobban tönkrementek mindannyian.Még a gyermeked is látni fogja a kárát,mert hiába kicsi,azt már ő is megérzi ha valami nem stimmel,hogy az anyja állandóan rosszkedvű.Anyuddal továbbra is marakodni fogtok


Elköltöztök,így a te kis családodban újra fellélegezhettek,helyre áll a béke.A gyermeked újra vidám arcokat lát maga körül,és ő is mosolygós boldog lesz.Igaz,anyud megsértődik,és talán rossz lesz a kapcsolatotok.

De kérdezem én.Most nem rossz??Most nem marakodtok állandóan??Akkor mi tart vissza??

Én inkább a férjem,magam,és gyermekem boldogságát nézném,és költöznék.Anyud idővel majd megbékél.

2012. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Üljetek le első körben, és beszéljétek meg a helyzetet.

Ha ez nem vezet eredményre, anyádnak ultimátumot adsz: ha nem rakja ki a tesód és szokik le a kritizálásról, elmentek.

2012. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mennünk kell, az már biztos (mióta itt lakunk, előjöttek olyan eü. problémáim, amik évekig szüneteltek, azt olvastam, a stresszes életmód is előhozhatja...)

Most lenne egy lehetőségünk, a héten talán kiderül, mi lesz belőle.

Csak az idegesít, hogy egyáltalán nem mi akartunk idejönni, ő akarta, azt most itt tartunk...

2012. ápr. 26. 12:15
 8/8 Kalász Adrián válasza:
25%
Egy fenét kell megbeszélni meg egyáltalán beszélni! Költözzetek! Addig még TARTS KI!!! Túl lesztek rajta!!! Megpróbáltátok, nem jött össze! A testvéred szegény úton van a pokolba és nem tehetsz semmit! Ismerős szitu! :'( Légy kemény és lapozd el a témát!
2012. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!