Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy dolgozzam fel hogy...

Hogy dolgozzam fel hogy gyülöl az egyettlen testvérem?

Figyelt kérdés

Hali!

Szóval nehéz gyerekkorunk volt, de hozzám képest azért több mindent megkapott a hugom aki hat évvel fiatalabb. Gyerekként sokmindent átéltünk együtt, és igyekeztem mindíg is mindent megtenni érte. Amikor megbukott, kapott magántanárokat, ha kellett akkor iskola is lett cserélve ha nem érezte magát ott jól és hasonló dolgok. Én már lassan nyolc éve külföldön élek, és tudom hogy ez megviselte nagyon, engem is, de nem írt nekem mailt sem pedig tudta a mail címem, amikor meg írtam neki mindíg azt kaptam vissza hogy nem létezik a mail címe. . . mindíg gondoltam rá, sosem mentem üres kézzel haza, volt hogy tömött sporttáskányi új ruhákat vittem neki, d epl. a ballagásaira is mindíg hazautaztunk majdnem 2000kilométert oda-vissza, és amikor volt a ballagás akkor is én cibáltam el az utolsó pillanatba fodrászhoz meg szerveztünk virágot sütit stb. . . Volt itt kint nálunk is látogatóba, bár igaz hogy tanulmányi eredményhez kötöttük, mert a párom is azt mondta hogy az nem lehet hogy megbukik az iskolában, és akkor még jutalomképpen két hetes nyaralást is kap. . szóval a suli sikerült kihztuk magunkhoz, de sajnos pont mikor itt volt beteg lettem, de azért elmentünk vele kirándulni, minigolfozni, fürdeni, meg elvitttem múzeumba is meg sétálni, biciklizni stb. . . Amikor elvesztette a munkáját, napokat ültem itt kint a gép elött és kerestem neki melót, innen kintröl telefonáltam a hírdetökkel, megcsináltam neki az életrajzát, még el is klüldtem és hasonlók. . . . Erre azt kaptam meg töle hogy mindíg is ö volt a fekte bárány. . és hogy öt nem akarta senki - ezt a baromságot az idióta apánk mesélte be neki hogy anyukánkat rossz színben tüntesse fel- és olyanokat vágott a fejemhez amik nem igazak. . . Aztán egyik este felmentem egy netes helyre ahol tudtam hogy ö is ott van és beszélgettem vele, de ö nem tudta hogy én vagyok az . . . olyanokat írt a növéréröl - vagyis rólam- amik nem igazak. . hogy én ö rá féltékeny voltam, hogy ö csak azért jöhetett ki hozzánk mert apánk nálam kikönyörögte és hogy nálunk be volt zárva a szobába és nem mehetett sehova, és gyerekként le se szarták, és hogy ö senkitöl nem kapott szeretet. És hogy engem csak anyánk érdekel öt nem is hívom fel, és a szülinapján meg a névnapján sem köszöntöm fel soha - nem igaz egyáltalán vagy telefonáltam mindíg de egy smst mindíg is irtam neki- és hasonló dolgok.

Azt írta hogy semmi nincs ami a növérével összekötné, és hogy nem is érdeklem öt.


Nagyon nagyon nagyon fájt amiket írt és mondott, és most egy világ omlott össze bennem, mert hiába vagyok messze töle és mindig is nagyon szerettem az én kishugomat és mindíg igyekeztem a lehetöségeimhez képest mindent megtenni érte, de most nem tudom hogyan tovább????


Nem tudom feldolgozni hogy, ennyire gyülöl. . .


Van pár szavatok hozzám??



2012. márc. 3. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van.

Beszélgess vele. Mondjuk személyesen, nála.

2012. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a fájdalmad, velem is ez történt két testvéremmel. Ők a nagy korkülönbség miatt sosem fogadtak el engem. Próbáltam rengetegszer felvenni és tartani velük a kapcsolatot, aztán beláttam, hogy ezt csak én akarom. Így megkeményítettem a szívem, már évek óta nem keresem őket, ahogy ők sem engem. Nem érdeklem őket. Számodra is ez az egyik lehetőség. A másik, hogy elmondod a húgodnak, veled beszélgetett és mennyire fáj, hogy így gondolkodik. Biztosítsd róla, hogy szereted és mellette állsz, ahogy eddig is. De gondolkozzon el, hogy ő mit tett a kapcsolatotokért. Ha majd átértékelte a dolgokat, keressen meg téged..
2012. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt "lemondasz" a hugodról én a helyedbe megmondanám neki h veled dumált és hogyan mi van,aztán ha akar keres ha meg nem nem.
2012. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor otthon voltam akkor akartam vele beszélgetni, de amint kényes témáról beszéltünk volna vagy ami neki nem tetszett felállt és ott hagyott mint eb a sza...át...


Amúgy beszéltem vele, személyesen is erröl, de nem igazán érdekelte. A fejemhez vágta hogy ö mindíg a fekete bárány volt, hogy öt senki nem szerette..és úgy állította be mintha nekem olyan "arany életem" lett volna, és ö a szenvedö áldozat aki soha nem volt szeretve és hasonlók.


De én azt hittem hogy ezt csak azért mondja mert dühös volt rám...de ezek szerint komolyan gondolja amiket mond.


A hazugságai fájnak a legjobban..hogy azt mondja én soha nem köszöntöttem fel szülinapján sem..pedig négy nappal az enyém után van..pedig nem igaz, akármi is volt, mindíg telefonáltam, vagy smst küldtem neki..akkor is amikor izgult vizsgák miatt, vagy szomorú volt, eltelefonáltam vagyonokat, és a párom céges telójáról is hívtam hogy megtudjam vigasztalni..de ezek szerint ez nem számít...


Nagyon fáj amiket irt rólam mert úgy érzem nem érdemlem meg.

2012. márc. 3. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet, hogy ő mindezt így éli meg? Mi lehet az oka, hogy úgy érzi elhanyagolják és senki sem szereti? Szerintem lehet, hogy az apukátok egy csomó hülyeséget bemagyarázott neki, úgy érzi, hogy senki sem szereti és téged boldogabbnak lát, ezért úgy tűnik a számára, hogy arany életed van.
2012. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj, hagyd a pixcsába. Mondd el neki tisztán világosan, hogy nem tudod mi az oka a bunkó viselkedésének, de nem tovább fogsz könyörögni neki A kezdő lépést megtetted, most rajta a sor. Ha akar, megtalál bármilyen problémája is legyen, számíthat rád. Ne erőszakold rá magad, mert ez, mint láthattad, semmi jóhoz nem vezet.
2012. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz gyerekkora volt, azt írod. Tudom, neked is, de egy teljesen más korban, hat év nagy idő. Ekkora korkülönbséggel nem is vagytok igazán testvérek.


Tehát nehéz gyerekkor. Milyen volt? Vagyis: milyennek élhette meg? Miben sérült?

Nekem úgy tűnik, mintha úgy viselkedne, mint egy hisztis, rosszalkodó kisgyerek, aki mint tudjuk, csak figyelemre vágyik.

Azért viselkedik még mindig így, mert itt akadt meg nála a lemez, a szüleitek nem figyeltek rá, és azóta sem. Nem arról beszélek, hogy mit tettek meg érte, hanem hogy megpróbálták volna megérteni, hogy mi van benne.


Te nem fogod tudni pótolni az ő korábbi törődéshiányát, valószínűleg már senki, ezzel neki kell megbirkóznia, és túllépni rajta. Ha tud valaha. Szakmai segítséggel van esélye.


Ne haragudj rá, inkább próbáld megérteni, milyen lehetett neki, az ő szemével. A kulcsember szerintem apád (akiről sok jó nem derült ki eddig), a kulcsidőszak valamikor kisgyerekkorban van, veled meg az lehet a baja, hogy te elmenekültél jó messzire, neki meg tovább kellett viselnie, amit kap, és tényleg senki nem érti meg.


Az sms-eidet mentsd el, fényképezd le a telefonodon, kérj híváslistát, hogy aztán ezeket az orra alá dughasd, azzal a kérdéssel, hogy mi az igazi baj, miben tudnál segíteni neki, te szeretnéd megérteni.

2012. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!