Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az,hogy jó viszonyban vannak...

Az,hogy jó viszonyban vannak a testverek,vagy nem, számíthatnak-e egymásra,vagy nem, mit gondoltok,minek köszönhető: az eltérő természetnek,vagy inkább a szülői nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Esetleg más tényezők is szerepet játszanak?

jan. 24. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Javarészt szerintem valamelyikőjük természete miatt van. Kisebb rész a szülői ráhatás, de azért van amikor az is játszik, főképp akkor, ha a két gyerek különböző bánásmódban részesült.
jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Lehet teljesen eltérő természet, eltérő idegrendszeri-érzelmi, pszichés adottságot, mint két vadidegen ember esetében.
jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem természet kérdése. Minket támogató család nevelt, ahol a példa is jó volt, anyukánknak meseszerű kapcsolata van a testvéreivel, apukám imádja az öccsét, mi mégse beszélünk a testvéremmel legalább két éve. Mindketten éljük az életünket, de nem keressük egymást, ami így van jól, mert nem is bírjuk elviselni egymást.
jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Nagyrészt a szülői nevelés következménye.

De ez megtévesztő kérdés, mert az "eltérő természet" is adódhat a szülői nevelésből.

Pl. egyik gyereket elkényeztetik, lesz belőle egy önző ember, aki megszokja, hogy a testvére érdeke mindig hátrébb van, mint az övé. Ebből nyilvánvaló, hogy rossz testvéri viszony lesz, eltérő a természetük is, de mindez a szülők bűne.

jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nagyrészt a szülői nevelés következménye.

Nálunk pl. én voltam a megtűrt gyerek, húgom a tündérkirálylány (5 év korkülönbség, mindketten lányok vagyunk.) És ez nem a féltékeny az idősebb gyerek történet, hanem egyszerűen elvtelenül, mindig és mindenben őt védték, neki volt igaza, ő bármit csinált, az minden úgy volt jó, ahogy van. Én a b@sztatáson és a kritizáláson kívül semmit nem kaptam. (Megjegyzem, ugyanaz a végzettségünk, és ugyanolyan pályát futottunk be szakmailag, tehát nem az van, hogy ő az okos, én a hülye).

Lényeg, hogy már gyerekkorban megutáltatták velem őt, aztán ez így folytatódott, felnőttként sem vagyunk kíváncsiak egymásra.

Szerintem a természet pont nem számít egyébként, mert férjemnek ikrei vannak (első házasságból), tűz és víz a két "gyerek", már felnőttek, és nagyon szépen összetartanak. Segítőkészek egymással, és mindig számíthatnak egymásra bármiben. Holott két totál más természet, de a szüleik teljesen azonos bánásmódban, és azonos mércével nevelték őket.

jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kólauborkával ***** válasza:
68%
Szerintem is nevelés. A guermek utánoz, mást nem nagyon tud kicsiként és ha az akkori ráhatások nem olyanok, hogy mindig számíthat valakire, akkor nem úgy fog kialakulni. Mi is 3 tök ellentétes ember vagyunk testvéreimmel, mégis tudom, hogy bármikor számíthatok rájuk, ez kölcsönös.
jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
én nem vagyok jobban testvéremel.
jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Elgondolkodtatott a kérdés, először 50-50%-ra mondtam volna.

De azután győzött a személyiség 100%-ban. Szerintem.

Gondolj bele 2 teljesen eltérő habitusú ember, akik az életben egymáshoz sem szólnának, össze vannak zárva egy családban.

Ez pokol szerintem.

Amit fokozhat, ha az egyikkel kivételeznek a másik javára.

Óriási szerencse kell, hogy jól kijöjjön két testvér.

Szerintem erre nem garancia az általad felhozott hasonló természet sem.

jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem ugyan nincs tesóm,de én is azt látom,inkább a természet kérdése. Nyilván ha nagyon kiveteleznek egy gyerekkel a másik kárára,annak meglesz a böjtje. De nagyon sokszor láttam a környezetemben is,hogy ugyanúgy nevelték őket,mégsincs szoros kapcsolat.
jan. 24. 14:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy az számít jó testvérnek, akivel nincs konfliktus vagy az, akire lehet számítani. Nálunk 2 harciasabb és 2 nyugodt tesó a felállás. a 2 nyugodtnak ritkán van bárkivel is balhéja, a 2 harcias viszont 2 dudás egy csárdában, ezt tudják is magukról. De azt már bebizonyították, hogy ők is számíthatnak egymásra. Úgyhogy szerintem sok múlik a természeten, de nem minden. Hiszem a 2 dominánsabb testvérem is képes kulturáltan viselkedni egymással, a maguk beszólogatós módján szeretik is egymást. Humor, na az kell a családomhoz, sokszor az oldja fel vagy előzi meg az összezördüléseket. Nekem amúgy pont a két eltérőbb természetű testvéremmel közelibb a kapcsolatom, de ez a kisebb korkülönbség miatt is van, a legnagyobb testvérem 10 évvel idősebb és mellé nagyon zárkózott. Úgyhogy a két felvetett tényező mellé betenném még a nagy korkülönbség és közös programok hiánya párost.

Ami szerintem természettől függetlenül taccsra vágja a testvéri kapcsolatokat, ha van egy kivételezett vagy bezzeggyerek. És ez már nevelés.

jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!