Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi segítséget testvéremtől?

Anyagi segítséget testvéremtől?

Figyelt kérdés

testvérem kint él kölföldön, nagyon jól állnak anyagilag, de rengeteget is dolgoznak, gyűjtenek, izzadnak a pénzért. most éppen építkeznek és minden pénzre szükségük van. én itthon élek és két gyerköcöm nevelem egyedül. idáig mindig volt valahogy, nem éltünk nagy lábon, de szerencsére jól megvoltunk. félre tett pénzem sose volt, mert miből tennék félre. napról napra élünk, de nem nagyon panaszkodok, mert másnak ennyi sincs. most nagyon megcsúsztam anyagilag és mikulás csomagot sem tudom, hogyan vegyek a gyerekeimnek. napok óta sírok, mert teljesen ki vagyok készülve lelkileg. nem csak az anyagiak miatt, hanem mert egy 7 éves kapcsolatom is megromlott, rengeteget dolgozom, ezért a gyerekeim már orrolnak rám, hogy sosincs időm...pedig igyekszem velük is, de ha nem dolgozok, ennyi sincs :( apuka nem fizet egy fillért sem, biroságon van az ügy, de ülnek rajta. ez is kikészít. anyám állandoan belém rúg, hogy minden szar amit csinálok, meg mindent szarul csinálok. mások előtt meg mondja, hogy jaj milyen talpraesett az ő lánya, meg ügyes meg ilyen. totál kétszinü. a gyerekek körül nagoyn ritkán kell segítenie, max ha sokáig dolgozok, haza hozni üket, de ő húzza a száját és feltételeket szab, hogy csak akkor megy értük ha...meg ilyenek....szóval totál kész vagyok. tudom hogy a gyerekeim észre veszik ezt, pedig igyekszem nem előttük szenvedni, karácsonyra készülünk stb...de érzik, látják, hogy készen vagyok. testvérem kb 6-7 éve segített már anyagilag akkor 400ezer ftal. azonnal intézkedett, nem láttam kiutat. sose vágta a fejemhez, sose mondta hogy adjam vissza, sőt mikor szóba kerül, mondja hogy neki ne adjam vissza, mert ugysem tudom vissza adni...

most megint ajánlotta hogy segít, szóljak. napok óta sírok agyalok, hogy mi legyen, de nem találok más megoldást. de most tudom hogy minden fillérre szükségük van, mégis gondolkodok rajta hogy megkérem ismét. de borzasztó lelkileg, hogy tudom hogy nem kéri vissza, viszont ő ezért dolgozik, nem azért hogy engem támogasson anyagilag. pedig ő az egyetlen aki most ki tud húzni a sz@rból :( de mégis annyira rosszul érzem magam :( ti mit tennétek? ki húzni valahogy vagy sgíséget kérni?


dec. 4. 08:49
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő ajánlotta, akkor én elfogadnám a helyedben. De ha nem változtatsz az életeden, akkor újra és újra ide fogsz jutni.
dec. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
nem tudok min változtatni sajnos :(
dec. 4. 09:23
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyellj segítséget kérni, vagy elfogadni azt!
dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget tőle. Előbb anyagilag, aztán kérdezd meg, ő hogy látja, hogyan tudnál előrébb lépni az életben. Másik munkahely pl
dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
90%

Min nem tudsz változtatni?

Új munkahely? Addig verni az asztalt, míg nem kapsz gyerektartást?

Te is menj ki külföldre?

Mihez értesz? Online vállalkozás, marketing, szakma kitanulása?

Sok opció van.

Igen, tudom, a gyerekek. Segítséged van? Nagyszülők, barátok, más rokon?

Nem tudtok ti is kimenni, ahol tesódék vannak? Vagyis először te, gyerekek nélkül. Van apjuk is.

Mert ahogy más már írta, ha nem változtatsz, akkor ez így marad. Mindig a kéregetés. Inkább pár hónapig bízd másra a gyerekeket.

És azt kérdezem, hogy ha több éve fentáll ez a helyzet, mit tettél eddig, hogy változzon?

dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

5

Új munkahely? 2 éve lett új munkahelyem, dupla fizetés mint volt. sajnos akkor jónak tünt, de párhuzamosan annyira nőttek az árak, hogy semmit nem ért a dupla fizu, csak annyit hogy ne adósodjak el és valahogy megéljünk


Addig verni az asztalt, míg nem kapsz gyerektartást? apuka "fontos ember" ezért hiába teszek bármit, az ügy áll évek óta


Te is menj ki külföldre? szósincs róla: külföldön nőttem fel, nem fogom ki tenni a gyerkeimet annak aminek én voltam kitéve.


Mihez értesz? imádom az embereket, covid alatt le tettem egy szakmát, de sajnos ahhoz vállalkozói kell, se pénzem bele vágni, se időm ezzel foglalkozni.


Igen, tudom, a gyerekek. Segítséged van? nincs. szüleim saját életüket élik, ha megkérem pl, hozzák el a gyerkeeket suliból, már megy a vergődés, hogy nekik dolguk van. senkire nem számíthatok. meg mit? vigyázzanak már rájuk? 1-2 x ok, de folyamatosan nem kérhetek mástól segítséget, ezért inkább magamra támaszkodom


Nem tudtok ti is kimenni, ahol tesódék vannak? Vagyis először te, gyerekek nélkül. Van apjuk is. ... soha nem hagnyám itt őket. engem anyum testvéreimre hagyott amig ő ki ment külföldre "megalapozni" az életünket. hát tudom milyen gyerekként ezt áttélni és a gyerekeimnek csak én vagyok a biztos pont, nem vehetem el tőlük ezt. velük se szeretnék, mert itt a biztos pontuk, barátok, iskola, otthon stb.


Mert ahogy más már írta, ha nem változtatsz, akkor ez így marad. Mindig a kéregetés. --ez a mindig kérgetés ez igazából kb 6 éve volt meg most lenne.

dec. 4. 09:56
 7/56 anonim ***** válasza:
80%
Hát a 6. kommented alapján nem akarásnak nyoges a vége. Csak nyivakolsz, kifogásokat keresel de tenni semmit nem akarsz.
dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a hetes mondja, kaphatsz itt ezer tanácsot, de arra vársz, hogy mi kvázi írjunk a tesódnak, hogy küldjön neked pénzt, mert te azt se akarod egyedül meglépni...
dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
7 miért rögtön azt kapom hogy ifogásokat keresek? az nem fordulhat elő hogy tényleg ez a fennállás? ne legyen már mindenre külföld a megoldás. rengeteg családtagom él kint mégis ott is szenvedés van. tesómék azért tudnak spórolni mert ott soha nem volt gyerek és csak dolgoznak és dolgoznak, soha nem nyaralnak vagy bármi más. én kimennék külföldre, úgyanugy kell fizetnem mindent, plusz még ott is el kell tartsam magam. mert itt nem fogok mindent felgetni magam után. a külön vállakozás stb azon rengeteget gondolkodok, és bele is vágnák, ha lenne pénzem, de mivel pénzem nincs, így hitelt kell felvegyek ,amit meg nem akarok mert van elég. munkahelyet meg nem váltok, mert ez egy biztos meló, és mai vilgba örüljünk ha találunk főleg iylet mint az enyém, hogy hihetetlen rugalmasak, soha egyetlen egy rossz szót nem mondtak, hogy én egyik percről a másikra el kellett rohannom a suliba..és hidd el ez hetetnte 1x biztos megtörténik...
dec. 4. 10:05
 10/56 anonim ***** válasza:
74%

Csak halkan jegyzem meg, nem azt írtam, hogy csak a kulfold a megoldás. Azt írtam, mindenre van kifogasod. Konkrétan mindenre. A jobban fizető munka mar megvolt, de ma az kevés, a tartasdij után valójában nem mész, van egy totál használhatatlan szakmád, merthat se pénzed, se időd rá, segítséged nincs....

Tudod foghatnad magad és mehetnél takarítani másodállásban, körbe nézhetnél q környékeden hogy van e kisnyugdijas szomszéd, aki vigyazna olcsóbban a gyerekeidre, választhatott volna normális vegzettseget adó szakmát.

dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!