Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan újítgassuk így a lakást?

Hogyan újítgassuk így a lakást?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve egy átlagos saját lakásba költöztünk albérletből. Akkor egy pár dolgot gyorsan kicseréltettünk amire futotta pl. csillárok, villanykapcsolók, konnektorok, rakattunk fel szúnyoghálót, vágattunk helyet a mosogatógépnek, mielőtt a sógórnőmék látogatásukat tették volna.

Ami a bibi, hogy az ő családja úgy tudja, hogy albérletben lakunk, mert a testvére ha megtudná, hogy nem, akkor soha többé nem állnának szóba velünk. (részemről nem lenne nagy veszteség, de mostanra a szűkebb családban már csak ketten maradtak egymásnak, nagyszülők, szülők meghaltak, nem szeretném, hogy a testvérét is elveszítse emiatt, akkor sem, ha az az ésszerű, hogy az ilyen emberrel kár is szóba állni).

Volt örökségük, némi hitellel tudtak volna venni valamit, sőt talán hitel nélkül is Pesten kívül, de addig húzták halasztották, hogy végül felélték a pénzt, plusz mivel mi már akkor is a sajátban laktunk, gondolom azt nézték, hogy mi sem igyekszünk venni semmit, hát akkor ők sem, majd lesz ahogy lesz.

Viszont én szeretnék egyebeket is megcsináltatni, cseréltetni, ha nem is egyszerre de fokozatosan, de ha időnként erre tévednek csak-csak feltűnő lesz, hogy nagyon újítgatjuk az “albérletet”.

Túl nagy terveim nincsenek, sok mindennek szimplán a színét nem szeretem pl babarózsaszín a fürdő, csúnya barna a konyhabútor, egy még csúnyább fehér-zöld csempével amik minőségre rendben vannak, tehát szét nem

veretném, de gondoltam lefóliáztatnám, meg lefesteném az ajtókereteket, meg az ajtókat is lefóliáztatnám meg a beépített szekrényt is :D

Vajon elhinnék, hogy ez a matricás pepecselés filléres dolog és belefér csupán esztétikailag beleölni egy albérletbe, amikor ők évek óta nem cseréltetik ki a törött csapot? 😅


2023. nov. 17. 17:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Simán kamuzhatjátok is, hogy a főbérlő szeretetné, hogy ne legyen lelakva a lakás, ő fizeti és kész.

Ha eddig nem tudták, hogy a tiétek szerintem most már felesleges elmondani

2023. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

De most erre milyen értelmes választ vársz?


Nem értem.

2023. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Jobbat nem tudok, mint amit az első írt.
2023. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

Elöször is tök hülyeség hazudni, de a ti dolgotok.

Másodszor simán lehet mondani, hogy megegyeztetek, hogy a felújítási költségeket le tudjátok a lakbérböl számolni.

2023. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sztori nagyon gaz. Felnott emberek vagytok nem? Miert nem ugy viselkedtek?
2023. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

De most jol értem hogy azért nem meritek elmondani, mert a másik megsértődne, hogy ti nem eltapsoltátok a pénzt mint ők? Vannak itt meredek kérdések, de ez most esélyes a hónap leghülyébb sztorija díjra.


Amúgy simán megmondanám es kész.

2023. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Szóval ha nekik nincs másnak se legyen mert megeszi őket a sárgairigység? Milyen mentalitás ez? Én meg felvállalnám hogy ez a mi lakásunk, megvettük, nem hazudoznék elöttük.Pont ilyen a kapcsolatom a testvéremmel nekem hamarabb összejött a ház stb a párommal mert nem herdáltuk el a pénzünk hanem félretettük, irigykedik, nem is beszélek vele..hidd el nekem inkább ne legyen senkim mint hogy embereknek hazudozzak.
2023. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%
6os jót nevettem jó a humorérzéked.Tényleg nevetséges ez a kérdés vagy inkább szituáció🤣🤷‍♀️
2023. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem is értem a kérdést... vettetek egy lakást, miért titkoljátok el? Ott rohadt nagy bibi van, ha valaki a saját testvérének nem mondja el, hogy vett magának egy lakást. Kívánom kérdező, hogy ez legyen a legnagyobb gondod az életedben... ezt a mentalitást, komolyan...
2023. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó titkolózni, de egyébként nekem is az jutott eszembe, amit a 4. írt.

Mivel utólag már sokkal nehezebb elmondani úgy, hogy ne legyen nyilvánvaló a hazugság, és szerintem életetek végéig úgysem lehet ezt titkolni, mit szólnátok egy "átmeneti hazugsághoz"?

Mondjuk hogy megegyeztetek a tulajjal, hogy x éven belül megveszitek a lakást, de addig is emelt bérleti díjat fizettek, amit a végén levontok a vételárból. Mivel ezt írásba foglaltátok, így már magatokénak érzitek a lakást, és apránként a felújítást is csinálgatjátok, hogy ne akkor kelljen, mikor kiköhögitek egyben a vételárat és lenullázzátok magatokat.

Persze a sztorin lehet finomítgatni, de így nem is vethetik a szemetekre, hogy "csak úgy" vettetek egy lakást, hisz lenne pár évük, hogy utólerjenek titeket a vásárlással :)

2023. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!