Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon ciki erre megkérni a...

Nagyon ciki erre megkérni a húgomat?

Figyelt kérdés
Győr mellett lakom, húgomékhoz megyek fel a hétvégére vendégségbe. És azt írta ma hogy lehet vasárnap hazahoznak kocsival. De nem szeretném, mert szégyellem a házunkat. Párom örökölte és le van pukkanva, ömlik a vakolata és öregek az ablakai is. De mivel máshova nem tudunk menni így odaköltöztünk. Gond lenne ha megmondanám neki hogy ne vigyenek haza mert szégyelem ahol és ahogy élek? :(
2023. nov. 13. 18:54
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Sajnos fürdőszoba sincs és a házban a falak is repedeznek annyira szégyellem a helyzetünket. Nem tudom mit lehetne lépni, hogy jobb legyen a helyzet
2023. nov. 13. 18:57
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

Az anyagi helyzet alapból nem szégyelendő. Beszéld meg vele.


Ti meg szép lassan újítgassátokm ahogy időtök engedi. Én annó fáig csiszoltam az ablakokat és újralazúroztam. Vettem tömítéseket. Több évig jó volt mire kicseréltük.


A repedéseket lehet javítgatni egy-egy zsák vakolattal/csemperagasztóval. Hacsak nem aktív repedés, ami folyamatosan nyílik. Azt figyelni kell.


Sajátkezüleg sokmindent meg lehet csinálni.

Fürdőszoba egyáltalán nincs, vagy csak le van robbanva?

2023. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs, a ház és a telek a párom nevén van. Víz, áram be van vezetve. Fűteni fakályhával fűtünk. Mindketten 26 évesek vagyunk.

Csak így tudtuk megoldani hogy közösen együtt tudjunk élni

2023. nov. 13. 19:21
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

A húgod előtt miért szégyelled ?

Nekem a testvéreim azok, akik előtt soha semmit sem kell szégyellnem.

Van egy házatok, van hol laknotok. A testvérednek ezt meg kell értenie, hogy egyelőre olyan, amilyen a ház, de majd idővel rendbe tudjátok tenni.

2023. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Tesómék most házasodtak össze vettek fel babavárót, hogy tudjanak házat venni, egyelőre anyuméknál élnek.
2023. nov. 13. 19:42
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg, ha hazavisznek, és legyél vele őszinte. Így tud megmaradni a jó kapcsolatotok.
2023. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyellni hidd el.

Mond el a tesódnak, hogy nagyon szerény körülmények között éltek de boldogok vagytok.

Nem szégyen a szegénység.

2023. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Tudja hogy hogyan élek, csak úgy érzem mindenképpen meg akarja nézni élőben is hogy milyen a ház, én pedig ezt annyira szégyellem
2023. nov. 13. 19:49
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha tudja akkor miért szégyelled?

Nem kell szégyellni azt, hogy jelenleg ezek a körülményeid.

A szegénység a rosszabb körülmények nem annak a szégyene aki benne él hanem a körülményeké ami ebben az országban van.

Vállald fel nyugodtan nem fog a testvéred pálcát törni feletted mert nem vagy milliomos és szerény körülmények között élsz.

2023. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább laknék egy romosabb, de lakható házban, pláne hitel nélkül, mint lakásban, ahol a szomszéd fingása is hallatszik, otthon anyámék nyakán a párommal meg végképp nem.

Nem elbagatellizálni akarom a ház állapotát, mert nem láttam, de alapvetően tök szerencsések vagytok. Szép lassan mindent fel lehet újítgatni, fürdőszobát ki lehet építeni.

2023. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!