Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Engem az érdekelné akinek...

Engem az érdekelné akinek több gyereke van És jó tesók, szeretik egymást hogy neveltek őket ilyenre?

Figyelt kérdés
Van egy két éves fiam és jön a lány tesó most. Nálunk is ilyen volt a felállás kb. de sajnos semmi közöm tesómhoz, évente egyszer felköszönt szülinapomon és eljön karácsonykor ennyi. Én próbáltam mindig jóban lenni vele de nem ment. Úgy érzem lehet ehhez közé hogy anyukám mindig neki kedvezett és folyton engem cikiztek meg kinevettek együtt. Engem nagyon bántott ez, és én ilyen családot nem szeretnék semmikepp. Szeretném ha jó testvérek lennének számíthatnának egymásra és szeretnék egymást. Nyilván kesz veszekedés vita nem is erre gondolok. Hanem hogy ne idegenként éljenek később és ne csak veszekedjenek egymással. Nagyon halas lennek tanácsért. Nincs előttem jó példa sajnos szüleim egykék mi meg tesómmal nem vagyunk jóban.

#jó testvérek.
2023. okt. 15. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kb. fordítva kell mint ahogy nálatok volt. Egyik se érezze hogy jobban szereted, hogy több mindent kap mint a másik. Ha az egyiknek segítettél valamiben utána kérdezd meg a másikat neki is kell-e segítség, stb.
2023. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Az első és legfontosabb szempont: akarta a nagy testvér a kicsit? Ha nem, akkor soha nem lesznek jóban. Ha igen, akkor érvényes az a válasz, amit az 1. írt.
2023. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

3 lányunk van. 3-3-3 év van közöttük.

Nincs kivétel. Ugyan úgy ugyan annyit kapnak mindenben, semleges párt vagyok. Ha balhéznak mindegyik büntit kap. Ugyan úgy vannak dicsérve, szeretve.

Amellett ahogy én is nővéremmel , úgy vannak nevelve, hogy egy testvér mindig ott van és egymásra mindig számíthatnak.

2023. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Második ezt komolyan mondod xD Ha kicsit utánaolvasol egy két éves meg nem is érti ezt igazan nemhogy akarja mellesleg akarta ? Akarta akkor mi van? Fogalma sincs mit jelent akarja majd megszületik és rajon hogy semmire se jó hangos elveszi anya idejet. Tesóm egy sem volt mikor én fogantam.. nyilván tudta mit akar xD de nagyon szeretett eleinte állítólag első években aztán elmúlt vagy nemtudom.
2023. okt. 15. 12:05
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell értenie szerintem, elég ha érzi.
2023. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mennyire függ a neveléstől és mennyire a testvérek személyiségétől.


Mi hárman vagyunk tesók, a legidősebb tesónk utál minket kicsiket, de nem is nagyon van közös érdeklődési körünk. Közte és köztem 3 év korkülönbség van, anya szerint nagyon akart tesót, de sose votlunk jóban. Sokkal jobban elvolt a barátnőivel, mint velem. A legkisebb tesó és köztem 6 év a különbség, mégis közelebb állunk egymáshoz.


Rá lehet fogni, h ki a kedvenc, de szerintem abszolút a nagytesónk. Neki mindig mindent lehetett és mindent meg is kapott, vagy kihisztizte. Mi max tőle örököltünk jobb cuccokat.


De amúgy mi nem közösítettük őt ki, ha a kicsivel együtt voltunk, egyszerűen őt nem érdekelte, mit csinálunk.

Ugyanoda jártunk mi ketten középsuliba, akkor volt talán két év, amikor közel álltunk egymáshoz, sokat beszélgettünk, de akkoriban hasonló dolgok is érdekeltek minket. Miután leérettségizett, ugyanúgy tojt ránk, mint előtte. Azóta se nagyon tartjuk a kapcsolatot.


Évi párszor összefutunk a nagyobb családdal, de se engem, se a kicsit nem keres magától, egy időben ismerősöm se volt Facen, mert törölt, aztán újra bejelölt.


Nagy balhé sose volt köztünk, anya szomorú inkább, hogy nem vagyunk olyan nagyon jóban.


A kicsivel mi ketten napi szinten beszélünk vmilyen formában.

2023. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is az volt, mint nálatok, amúgy mi hárman vagyunk testvérek és senki nem tart kapcsolatot a másikkal. De mi nem is voltunk úgy nevelve, hogy jó testvérek legyünk, sőt.


A bátyám volt az abszolút kedvenc, neki mindent lehetett, pedig kifejezetten agresszív, balhés volt, minket is bántott, rokon gyereknek is nekiment, de anyám mindent elnézett neki, teljesen rá volt cuppanva, illetve van most is felnőttként.


A lánytestvéremmel meg alapból nagyon más szeméyiségek vagyunk, amin sokat rontott, hogy egy szobában kellett felnőnünk, mert semmiben nem értettünk egyet, meg irigy is volt rám (barátaim nem jöhettek át, később fiú sem, merthogy ő biztos nem fog kimenni a szobájából, csak ugye neki sosem voltak barátai, pasija, most 30++os szűzként még otthon él). Na meg, ő az a tipikus rosszindulatú, kötözködős személy, folyton csinálta a balhét, és anyám meg úgy viselkedett, ahogy a 3-as írta, hogy bármikor generálta a feszkót és vitát a testvérem, mindig én is kaptak, elmondta, hogy nem érdekli, ki kezdte, és ezt gyűlöltem, hogy folyton én vagyok lecseszbe és büntetve azért, amit a tesóm kezdett (bocs, 3-as, lehet, hogy a te gyerekeid is ezt fogják mondani 20 év múlva).


Nekem két kisgyerekem van, 2 év különbséggel, egyelőre imádják egymást, remélem sikerül majd ezt nem lerombolnom.

2023. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg is van oka...az hogy az első a kiemelt nem azt jelenti ám hogy a kicsi az irigy aki utalja...nalunk is én keresem tesóm és nekem fontos család neki nem csak én nem vagyok hanem anyám apám senki se... pont mert önzővé, egocentrikussa neveltek szerintem. Semmi empátia benne a nagyszüleimre is tesz magasról pedig sokat kaptunk onnan. Szóval szerintem a kiemelt figyelem nem mindig a nélkülözöttet teszi bolondda... én csak megfelelési kényszeres szorongó maximalista lettem és kb 30 evés koromig próbáltam jobb lenne nála, többre vinni majd mikor sikerült csak álltam megdöbbenten hogy azt sem tudom mit szeretnek én és mit csak azért tettem hogy szüleim büszkék legyenek ram. Aztán utána jött a sokk mikor arra jottem rá hogy mennyire hülyeség volt ez hogy minket abba mertek hogy ki milyen tanuló és mennyire nem ettől lesz valaki boldog és jó ember. És aztán rájöttem h én törődöm családommal gondozom az időseket, igyekszem szétszakadni hogy senkit se hanyagoljak és mindig ilyen voltam, a testvérem meg sosem törődött magán túl mással mégis mai napig ő bármit csinál el vannak ájulva engem meg imádnak kritizálni bármivel. De ennyi év után jöttem rá csak hogy én nem vagyok kevesebb és nem azért mert karrierben végül előrébb jutottam. . . Annyira remelem hogy ki tudok valahogy lépni a rossz mintából és tudom majd a két gyerekem úgy nézni mint két külön ember külön tulajdonságokkal jókkal és kevésbé jókkal. És nem fogok őket soha hasonlítani. Ugyanakkor annyira felek, mi van ha igen. :( Az első egy rettentő okos érdeklődő fiú akinek a természete finoman szólva is nehéz xD. Én nem bánnék egy kevésbé zseni de nyugisabb csajt :D De ha így lesz állandóan azon fogok rettegni hogy úgy jár mint én majd versengeni akar a tesójával. Vaagy másik h ha saját példám miatt annyirs igyekszem túlkompenzálni hogy pont a nagyobb érzi majd h jobban szeretem a picit. XD
2023. okt. 15. 12:40
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
#4 Talán kicsit rosszul fogalmazott a #2-es. Úgy lett volna jobb, hogy örült-e neki. Ha nem, akkor lehet, hogy betolakodónak tartja, és nem fogja szeretni.
2023. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
én egyetértek a másodikkal, van egy öcsém, 9 év van köztünk, és azóta is azt vallom hogy nem akartam testvér. de ezt inkább olyankor mondom ki hangosan, mikor elvárják hogy anyja helyett legyek az anyja, mert anyám éppen nem tud vele néhány órát foglalkozni, rögtön kellek én (holott én sose akartam testvér) mellesleg az is közre játszik hogy kit szeretnek jobban, engem azóta kezdtek elhanyagolni, mióta ő megszületett.. szóval én azt ajánlom jól gondoljátok meg hogy akartok e több gyereket, és ha lehet ne sok év legyen köztük
2023. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!