Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt nekem kellene kifizetnem?

Ezt nekem kellene kifizetnem?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak szüksége volt egy szerszámgépre, és mivel a testvéremnek épp volt, tőle kértem kölcsön. Ide is adta, én pedig továbbadtam a havernak. Csupán egyetlen napig használta és visszahozta nekem, de arról nem szólt, hogy a gép nem működik. Én ki sem próbáltam és másnap mikor visszavittem a tesómnak kipróbálta előttem és már nem működött. Felhívtam a havert, és azt mondta, hogy semmi baja nem volt mikor visszaadta, és nem tudja mi történt vele.

Javítani sajnos nem lehet, és az új kb 50ezerbe kerül, a tesóm pedig tőlem követeli, hogy vegyék újat, pedig nem is használtam.



2022. jún. 25. 16:56
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
A tesód tudta te kinek adod? Lehet hogy masnak nem adta volna oda.
2022. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy mikor elkértem akkor nem emelítettem, hogy másnak adom, de már tudja.
2022. jún. 25. 16:59
 3/59 anonim ***** válasza:
97%
Na ez a baj akkor. Neked adta oda, valószínű tudta hogy vigyáznál rá, de masnak szerszamokat óvatosan ad az ember. Mint a pelda is mutatja nem ok nelkul. En is pipa lennek rád. Neked kell a haveroddal lerendezni.
2022. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ki kell fizetnéd. Ez a tanuló pénz.
2022. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
22%

Lehet, hogy becsapott a haverod, de ha pótolni akarod a tesódnak a gépet, akkor vagy javítsd, vagy javíttasd meg, vagy vegyél egyet használtan!

Az mégsem 50 000 Ft.:)

2022. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
100%

"Az az igazság, hogy mikor elkértem akkor nem emelítettem, hogy másnak adom, de már tudja."


Hát, ja. Neked. te meg behajthatod a haverodon.

2022. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
99%
Nem adhatod oda senki dolgát engedély nélkül harmadik félnek. Te fizetsz, a haverod meg egy sunyi tolvaj. Máskor jobban válogasd meg, miféle alattomossal haverkodsz.
2022. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
A havertől hiába kérem,azt mondja hogy nem ő rontotta el és működött mikor visszaadta. Viszont én sem érzem , hogy az én kötelességem lenne mivel egy percig sem használtam. Csak közvetítő voltam.
2022. jún. 25. 17:07
 9/59 anonim ***** válasza:
100%
nem közvetítő voltál, becsaptad a tesódat.
2022. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%
Ki más? Te adtad kölcsön.
2022. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!