Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha nem segít a...

Mit tegyek ha nem segít a testverem? Nem erti a család fogalmát.

Figyelt kérdés

Roviden annyi a helyzet hogy egy 3 tagú család vagyunk. Én a testvérem és anyukám. Az utobbi idoszakban anyukámnak anyagi segitseg kellett es szerencsere voltam olyan helyzetben hogy tudjak neki segiteni tobbszor is.


Amikor legutobb ujra kellett neki egy kis segitseg (es nem nagy osszegrol van szo) direkt a tesveremtol kert aki annak ellenere hogy megteghetné mindig nemet mond.


En probaltam neki elmagyarazni hogy azzal engem is bant ha anyukanknak nem segit hiszen igy ez az egesz teher ram szakad. Ez az egesz nekem azt uzeni hogy en sem vagyok neki fontos.


En nem tudom elhinni es semmilyen modot talalni arra hogy elmagyarazzam neki hogy ez miert is hihetetlenul szomoru es fájó.


Sajnos csak azt latom megoldasnak ha elfordulok a tesveremtol, hatha rajon hogy milyen amikor nem tud tamaszkodni meg akar lelkileg se rám.


Vagy erre mi lehet a megoldás?


2020. jan. 1. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit pontosítsd a témát.

Mennyi idösek vagytok, ki mennyit keres és miért kell anyukádnak folyamatosan töletek pénz?

Másrészt a testvérednek érthetö módon a saját élete fontosabb, emellett ezzel neked semmit sem árt. Ha te adsz anyádnak, az a magánügyed, a testvéred nem köteles.

2020. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Valami nagyon félresikerült az anyuka életében, ha folyton a gyerekeire kell(ene) támaszkodnia. Tesód nyilván ezt unta meg és a saját életét akarja élni.
2020. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem ismerjük pontosan a körülményeket. Ha pl.anya egyedül tartja el őket egy háztartásban alacsony jövedelemből, ők pedig diákmunkáznak vagy pályakezdő dolgozók, akkor inkább természetes is, hogy legalább hó végén hozzájárulak kis mértékben a család költségeihez ha megtehetik. Ilyen esetben igazságtalan, hogy egyik testvér viseli a terhet. Ha a gyerekek külön élnek, anya egyedül, és időnként megszorul, akkor a gyerek döntése, mennyit akar és tud anyagilag segiteni.
2020. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egy haztartasban elunk igen, mindketten huszoneves palyakezdok, es harmadoljuk a koltsegeket. Anyukank egyedul nevelt bennunket, es ertem hogy nem kotelez semmi arra hogy segitsuk egymast, de nagyon nehezen tudom feldolgozni a testverem hozzaallasat.


Igen, egy szulo koteles vigyazni a gyerekere es segiteni rajta mert megcsinálta és vállalta azt.


Viszont nagyon meglepnek a kommentek, mert szerintem termeszetes (foleg ha soha nem volt meg erre pelda hogy anyukank kert tolunk) hogy segitunk a szulinken.


Tehat ha en nem tudnek segiteni anyukanknak, akkor egy barattol kene kernie mert a másik gyereke egyszeruen nem AKAR?


Ez az amit nem tudok feldolgozni...

2020. jan. 1. 18:40
 5/20 babyboom567 ***** válasza:
23%
A nem nagy összeg relatív.Most nekem a nem nagy összeg kb 2000forint, 2000-5000 között ha mondjuk gyógyszerre kajára,orvosra kell kiszorítanám,5000 felett nem tudnám már csak ha én nem fizetnék be valamit.
2020. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Bárkivel megeshet hogy kölcsön kell kérnie, nem értem miért írnak egyből rosszat. Sajnos nem mindenki élete alakul kezdettől a végéig jól, az a lényeg hogy becsületes legyen valaki, és vissza adja azt a pénzt amit el kér. Ami a testvéredet illeti, lehet nem bízik abban hogy vissza kapja a pénzét. Vagy nem teheti meg a látszat ellenére. Ha családja van neki is, vagy párkapcsolata, akkor érthető hogy nem ad. Esetleg valami nagyobb dologra spórol. Általában olyankor se szívesen ad valaki. Hogy mit tudsz tenni? Igazából elfordulni nem szabad. A pénz sok családot tett, és tesz tönkre. Ha szereted a testvéredet akkor el fogadod a döntését. Szabad akarata és keresete van. Maradj mellette. Anyukádnak meg akkor adj, ha meg teheted. Meg gondolom vissza adja neked. Mivel kölcsön. Ha pedig nem adja vissza, próbáljatok utána járni mi okozza a gondot, és segítsetek megoldást találni. A problémát kell megszűntetni. Minden rendben lesz! :)
2020. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

Testvérem egy háztartásban él anyánkkal, de egy fillért sajnál rá. Persze legyen körülugrálva, ő a kiskirály otthon. Karácsonyra sem vett semmit anyának. Rettentően fáj nekem is, mert anya ott segítette, ahol tudta.

Nálatok nem tudom mi a helyzet pontosan, de én pl ezért sem tartom testvéremmel a kapcsolatot. Mert egy önző dög.

Nekem is fura az olyan hozzáállás, ahol kb. eldobandó tárgynak tekintik az édesanyát. Bezzeg amikor zsebpénz, étel stb kellett, akkor jó volt.

Sokan szarba sem veszik a saját anyjukat.

2020. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha harmadoljátok a költségeket, akkor a testvéred is ad pénzt. Ha anyád így se jön ki a pénzéből, akkor tessék megnézni, hogy hová folyik el és szorosabbra húzni a nadrágszíjat, nem a gyereket pumpolni.
2020. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Az a megoldás, hogy megmondod anyádnak, hogy tegye le a cigit, piát, akármit amire elcseszi a pénzét. Tesód is kifizeti költségek rá eső részét, hogy te hülye vagy és hagyod magad lehúzni, az a te egyéni problémád.

Tudod normális családban egy fiatal pályakezdőtől egy fillért nem kérnek el, hogy tudjon spórolni és minél hamarabb saját lábra állni, nem hogy még kifizettetik vele a lakhatását meg még anyuci hobbiját is.

2020. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Tehát fizezi a háztartás költségeinek rá eső részét... miért kell anyádnak ezen felül pénz?
2020. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!