Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti lelépnétek ilyen esetben?

Ti lelépnétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Melózok, egyetemre járok. Havi 120-at kapok. Anyám havi 360-390-et...(Biztos, hogy ennyit, láttam a bérpapírt.) Eltartom magam, mindent megveszek ami kell. Főzök magamra, utazás, ruha, taníttatás, mindent magamra fizetek. Rezsit nem. Anyám elvárja, hogy ezen felül még spóroljak is, rakjam le magamnak a jogsit. Nem tudok spórolni, mindig van valami sajnos ami elviszi a pénzem..

Nemrég szabályokat írt, amiben leírta, hogy mindenről beszamolok mostantól kezdve és spórolok, különben elköltözhetek. Tesómat eltartja és magát is, meg ugye a rezsibe eddig nem kell fizetnem, de ez is számon van rajtam kérve, hogy ezeket mindent ő fizet. Múltkor még pénzt is kért tőlem, mert elfogyott neki.. Megkérdeztem, hogy mire kell és felháborodott, azt mondta akkor ne adjak, neki nincs havi 120 ezre saját magára pedig.. Más szülő szerintem örülne, ha a gyereke ilyen szinten önálló lenne, mint én, erre még rajtam van számon kérve egy csomó dolog. Megtudok lépni itthonról, van hova mennem.

Nem tudom, hogy mire költ el ennyi pénzt. Havi 50k a hitel, benzint nem tudom, kocsi után is fizet meg pár biztosítás, de nonszensz, hogy havi 360+ ezerből valaki ne jöjjön ki, miközben az egyik gyereke eltartja magát.

Egyedül nevel mellesleg. Özvegyivel együtt kap ennyit.

Én nem szeretek így élni, erősen gondolkozok, hogy kölzözzek-e.


2016. nov. 27. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
42%
Költözz. Egyetemista korban már akkor sem egészséges otthon lakni, ha semmi nyílt ellentét nincs köztetek.
2016. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
70%
Költözzél el. Senki nem kényszerít téged, hogy otthon lakjál.
2016. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
78%

Nem védem anyádat, de szerintem egy kicsit nagy a szád és elég nagyra vagy magaddal!

Inkább marha hálás lennél, amiért nem kéri, hogy akár nevelő célzattal is beadj a közösbe!

Ha ilyen rosszul viseled mentálisan az együtt élést, és van hova menned, költözz, jobb, mint veszekedni!

(De majd rájössz, hogy mire elég az a 120 - más kérdés, hogy talán megéri majd az anyagi áldozatot az önállóság.)

2016. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
360.000 forintos fizetés mellett az én szám nagy? :D Ne röhögtess.
2016. nov. 27. 17:21
 5/66 A kérdező kommentje:
Ennyi pénz mellett óriási pofátlanság lenne kérni a közösbe.
2016. nov. 27. 17:22
 6/66 anonim ***** válasza:
70%

Nem lenne az!

Semmi jogod anyád pénztárcájában kutakodni (mint ahogy neki sem a tiedben, ebben az egyben maximálisan egyetértek veled, ez a "szabályokat írogatok, hogy oszd be a pénzed" rész nekem sem tetszene).

Felnőtt vagy, keresel és használod a lakást. Anyád teljes lelki nyugalommal kérhetne tőled a te bevételednek megfelelően arányos hozzájárulást akkor is, ha megnyerné a lottó ötöst. (Mivel ugye már nem kötelessége támogatni téged - igen, tudom, rokontartás... elvileg, de azzal nem mennél messzire)

2016. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Egy egészséges családban szerintem ilyen anyagi javak mellett pofatlanság a gyerektől elkérni a részét.
2016. nov. 27. 17:31
 8/66 anonim ***** válasza:
61%

Akkor számoljunk. Te keresel 120-at, anyád 380-at.

Anyád eltartja a tesód és magát. Az, a te fizuddal nézve 240 ezer. Te nem fizetsz rezsit, anyádnak viszont kell, + az 50 ezer hitel, + benzin, + biztosítás. Máris 350 ezer körül vagyunk.

Neked nem elég a pénz, de anyád lazán lubickol szerinted?

2016. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg jol csinalja, igy legalabb megtanulod beosztani a penzt.
2016. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
22%
Én a kérdező oldalán állok. Nem tudom mit csinál ennyi pénzből de egy kicsit furcsa. Amúgy meg ne kutakodjon a kérdező? Akk az anyjáról ne mondjak semmit hogy van pofája kérni a gyerekétől mindenről számoljon be neki. Aztán ha a gyerek kérdezi mire kell kölcsön még ő van felháborodva. Csak tudnám miért. Költözz el minél hamarabb főleg ha van hova. Aztán vissza se nézz mert tuti így is keresni fog h adj neki "kölcsön"
2016. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!