Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg túl sokat kértem?

Tényleg túl sokat kértem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve messzebbre kellett költöznünk a párommal egy munka miatt. Rövid időre terveztünk, sajnos azonban úgy alakult, hogy tovább maradnunk kell. Korábban a szüleimnél laktam, ott van egy 4 éves cicám, akit mindketten imádunk a párommal. Eleinte költöztetni akartuk a cicát is, de anyám lebeszélt róla, mivel egy korábbi cicánk elszökött így már és soha többé nem láttuk. Vállalták anyám és a testvérem, hogy gondozzák, amíg mi nem tudjuk. Úgy döntöttünk, hogy így jobb lesz a megszokott helyén a cicának és majd ha nem vándorlunk városról városra (hamarosan jön 1 éven belül a 2. költözésünk, albérletből albérletbe), akkor majd jöhet hozzánk. Mellesleg utólag derült ki, hogy a párom aláírt egy határozott idejű szerződést a jelenlegi albérletnél, úgy, hogy tiltja a szerződés, hogy állatot hozzunk a lakásba. Ő bérelte a lakást egyedül, én úgy jöttem utána, de ezek szerint kár volt ezt rábízni...

Szóval idővel úgy alakult, hogy a testvéremnek sok elfoglaltsága lett, ő elhanyagolta a macskát, anyámra maradt a gondozása, amire külön meg is kértem. Hozzáteszem, 1-2 hetente hazamegyünk, akkor kimossuk a táljait, adagolós tápja van...stb., nekik csak annyit kell tenni a macskával, hogy napi 1-2 alutasakot adnak neki. Viszont az utóbbi időben a macska borzasztóan lefogyott, persze jöttek a kifogások, hogy nem találják a macskát napközben (érdekes, mikor mi otthon vagyunk, egész nap az udvarban sütkérezik), meg hogy biztos csak ledobta a bundáját, attól sovány. A közel 6 kg-os nagytestű macska lefogyott 4 kg-ra, szinte csont és bőr. Kértem a családomat, hogy nem tudjuk a cicát magunkkal vinni most, talán pár hónap múlva, legyenek erre tekintettel és etessék. Napi 1 percbe telik ez nekik, mindent én állok természetesen. Cserébe hordom nekik oda a háztartási cuccokat, viszek kaját a testvérem kutyájának meg ilyenek. De nem, hiába beszéltem, a macska csak még rosszabbul néz ki. Aztán a hétvégén otthon voltunk és valamit épp kerestem a nappaliban, mikor egy csomó eldugott macskakajára bukkantam. A fajtájáról, lejáratáról kikövetkeztettük, hogy nem rég dughatta el valaki, valószínűleg anyám volt, hogy úgy lássuk, hogy fogy a macskakaja, eszik a macska, nem az ő hibájából lett csontsovány. Mikor rákérdeztem, mindent tagadott, egy tök átlátszó, idióta történetet talált ki, amit senki nem hitt el a családból. Mikor tovább faggattam, hogy nem stimmel a történet, magyarázza el jobban (én akkor még nyugodtan), agresszívan nekem támadott, hogy ha nem tetszik a rendszer, vigyem el a francba a macskámat, vagy ha nem viszem el, fog egy ásót vagy lapátot és agyonveri. Mikor szinte sírva mondtam neki, hogy sajnálom, hogy ilyen anyám van, aki ennyit nem tesz meg a gyerekéért (a testvérem a mindene egyébként, tőle már unokája is van, azóta én le vagyok ejtve), akkor csak folytatta a szidalmazásomat meg a macskámmal való fenyegetést. Tudni érdemes a történethez, hogy tizenéves koromban egyszer eltüntette a kutyámat, akit szintén imádtam, egyszerűen egyik éjszaka fogta és kitette a semmi közepén valahol, hogy megszabaduljon tőle. Azt hittem, amit utána tőlem és a testvéremtől kapott megvetést, észhez térítette, de nem.

A testvérem most, hallva a helyzetet megígérte, hogy gondozza a macskát, de anyámmal ez az ügy akkor sem maradhat ennyiben. Mi lesz, ha egyszer vérre, vagy mondjuk csontvelőre vagy egy vesére lesz szükségem? Vagy bármire, ami sokkal több napi 1 perc macskaetetésnél? Hogy lehet valakinek ilyen anyja? Kihasználja a kiszolgáltatott helyzetemet...


2016. aug. 1. 11:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet állatot rábízni, nincs hozzá türelme, nem szereti őket. Vannak ilyen emberek. Mondjuk azt nem értem, hogy az általad vásárolt macskakaját miért dugta el? Miért nem adta oda a macskának? Erre rákérdeztél?

Egy a lényeg, ne bízz rá állatot. Ettől függetlenül nem biztos, hogy az emberekkel is ilyen.

2016. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Annyit még kifelejtettem, hogy a testvérem kutyáját gondozza, jobban, mint a testvérem, folyton viszi sétálni, játszik vele, becézgeti, takarít utána, mert a testvérem sokszor nem csinálja meg ezeket. A kutyát szereti, jól bánik vele. Az én kutyámat mindig verte, szidta, én meg gyerekként semmit nem tehettem ellene. Most a macskát valószínűleg nem veri, de a macska nem szereti.

Sokáig a testvérem meg az ő párja gondozták, de aztán szétmentek, a testvérem dolgozni kezdett, azóta maradt anyámra, azóta van ez. Röhej, hogy a testvérem párjával nem is jöttem ki, de még rá is inkább számíthattam, mint a saját anyámra.

2016. aug. 1. 12:05
 3/25 A kérdező kommentje:
Az eldugott kajára azt mondta, hogy miért dugta volna el, ha el akarná tüntetni, akkor odaadta volna a testvérem kutyájának (szóval még véletleün se annak, akinek én azt vettem). Ki tudja még mennyi kaját és ezzel hányezer ft-omat tüntetett már el.
2016. aug. 1. 12:18
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen valaki rokon vagy barát anyukádon kívül aki gondozhatná? Mert amit művel az nem normális dolog... Komoly érzelmi gondjai lehetnek amit az állatokon tölt ki. Kb azért mert az nem üt vagy szól vissza. Így könnyen bántalmazható a cica. :(
2016. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem kértél sokat. De neki ez csak nyűg, mert (tudom szörnyű ilyet olvasni) nem szeret téged. Így a macskádat/kutyádat sem.

Átérzem a problémádat. Gyerekként anyám is odaadta a kutyámat sintértelepre. Amit egyébként ő hozott a házhoz. Csak a kutya jobban kötődött hozzám, ő meg nem bírt vele, ha suliban voltam, mert utánam szökött és nem tudta vissza hozni. Bezzeg tesóm kutyáját évek óta gondozza. Már embert is harapott meg, még is ott maradt a kutya. Nem a kutyára, vagy tesómra haragszom emiatt, hanem anyámra. Akkor miért nem volt olyan türelmes az enyémmel, mint az övével?


Nem lehet esetleg valahogy esetleg utólag szerződést módosítani? Amiben kikötitek, hogy csak az az egy macska lenne és semmi más?

Valahogy rábeszélni a tulajt, hogy nem fiatal cicus, nem csinál kárt? Vesztek neki köröm kaparó fát (nem tudom mi a normális neve), meg szilikonos macska almot. Akkor nem lesz büdös és nem is fog tönkre tenni semmit. A szőrt meg porszívózzátok természetesen.

Ha sokat, jó bőven, részletesen magyarázod, talán akaratlanul is elgondolkodik rajta.


Ha meg semmiképpen nem lehetséges. Nincs esetleg egy állat szerető barátnőd, unokatesód, vagy valaki? Szomszéd mondjuk?

2016. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nagyon durva, hogy direkt éhezteti. Ez már kínzás. Eddig is ott volt náluk a macska, igazából ez most nem új neki. Nem hiszem, hogy nagy dolog lenni kaját tenni a tálkájába. Szóval elég durva. Nem értem, hogy lehet valaki ilyen szívtelen.

Én keresnék valakit, aki befogadja. De a családba mindenki ilyen? Senki sem sajnálja szerencsétlen állatot? Fura. Mármint azért fura, hogy eddig amíg otthon voltál, nem volt vele bajuk. Most meg ennyire nem képes senki sem a családból. Se apukád, se tesód. És képesek elnézni, hogy szenved.

2016. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg felháborító, amit anyád művel. Én nagyon szeretem az állatokat, én is ki lennék akadva. Nincsen a közeletekben egy menhely, ahol el tudod helyezni a cicát átmenetileg? Még látogathatnád is. Vagy egy kedves ismerős, aki befogadná? Azt nem tudom, jogilag kóser e,de esetleg a főbérlő lelkére beszélni és szerződést módosítani, hogy mehessen a jószág .?
2016. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%

Nos, nekem van macskám, több is. A gondozás nem abból áll, hogy enni adok neki, meg 1-2 hetente kimosom a taljat.... Ha valaki nem szereti a macskákat, az nem is szívesen törődik velük.

Ebből viszont nagy baromság messze menő következtetést levonni azzal kapcsolatban, hogy adna e vesét vagy csontvelot.

2016. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azzal próbálkozunk, hogy el tudjunk innen költözni, de lehet, hogy saját, fix lakásunk csak jövőre lesz. :( Tényleg nagyon tartok a macska költöztetésétől, nem akarom, hogy 3 havonta máshol kelljen élnie, mivel imádja a szüleim udvarát, van halastó, rengeteg lehetőség a játékra...stb. Ha bezárnám egy 3. emeleti lakásba, lehet bele is pusztulna.
2016. aug. 1. 12:56
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
Te lepasszoltad a SAJÁT macskádat, milyen jogon várod el tesódtól és anyukádtól, hogy jobban bánjanak más macskáddal, mint te magad? Gazdák gyöngye, tudom, hogy háziállattal mennyivel nehezebb az albérletkeresés, de mi úgy költöztünk külföldre(!) hogy szóba nem jött, hogy a kutyát itthon hagyjuk más nyakára, pedig nem kevés albérlet úszott el "miatta" csak tudod a felelősségvállalás így működik. Te vagy a gazda, a te dolgod vállalni minden ezzel járó kényelmetlenséget.
2016. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!